سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۷
معاون بندری بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
رونق تجارت دروازه ملل در شرایط کرونا/ پهلوگیری و تخلیه همزمان 3 کشتی کالای اساسی در بندر چابهار
 
حسین شهدادی از پهلودهی همزمان سه کشتی ۶6 هزار تنی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور در ایام ماه مبارک رمضان در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
حسین شهدادی، معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون  گفت: 2 کشتی 66 هزار تنی گندم و یک کشتی حامل کالای اساسی جو به وزن 66 هزار تن وارد بندر چابهار شده است که همزمان تخلیه این کشتی ها با استفاده از تجهیزات مدرن این بندر آغاز شد.

وی میزان بار این کشتی ها را در مجموع 198 هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به ظرفیت های زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار از مهر ماه سال گذشته با ابلاغ دولت به ۲ شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام مبنی بر ورود ۵۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار، شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.

 این مقام مسئول اذعان کرد: با وجود تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا، رونق تجارت با ورود کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ادامه دارد، به گونه ای که ابتدای اردیبهشت ماه به صورت همزمان ۷ کشتی با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در این بندر بزرگ اقیانوسی پهلوگیری کرد.

شهدادی اضافه کرد: همچنین در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال 98، ورود کالاهای اساسی از طریق این بندر 30 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد:در شش ماهه دوم سال 97 بیش از 188 هزار تن و در شش ماهه دوم 98 بیش از 604 هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر استراتژیک وارد شد که 221 درصد رشد را نشان می دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۴۱۴


ارسال