سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
معلمان معماران امروز و فردای کشور هستند/اوج فداکاری فرهنگیان غیرقابل بیان است
 
علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه معلمان معماران امروز و فردای کشور هستند، فداکاری و گذشت فرهنگیان را غیرقابل اندازه گیری دانستند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به فرارسیدن هفته معلم، بیان کرد: به جهت ارج نهادن به مقام استاد شهید مطهری این استاد حوزه علمیه و دانشگاه   سالروز شهادت وی را به نام روز معلم نام نهاده اند.

امام جمعه شهرستان دلگان افزود: استاد مطهری سعی و تلاش بسیار زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام داده است بطوریکه از ایشان به عنوان متفکر و جریان فکری انقلاب اسلامی یاد می شود.

وی تصریح کرد: این استاد شهید قبل از انقلاب اسلامی ارتباط مستقیمی با امام خمینی (ره) داشت و رابط امام با انقلابیون بود و سخنرانی های امام را از نجف دریافت و به انقلابیون می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری گفت: شهید مطهری با توجه به حضوری که در قبل از انقلاب اسلامی در دانشگاه به عنوان استاد داشت، نقش ویژه ای در مبارزه با گروه های چپ و التقاطی داشت که در  آن دوران قبل از انقلاب اسلامی در دانشگاه های کشور جولان می دادند.

وی اضافه کرد: با توجه به همین مبارزه مستقیم شهید مطهری که با این جریانات چه در قبل از انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب داشت و نگرانی گروه های منحرف از ایشان، در نتیجه نقشه شهادت این استاد متفکر را کشیدند و در شامگاه 11 اردیبهشت در حالی که از یکی جلسات خود بر می گشت، به شهادتش رساندند.

وی با اشاره به اینکه در این روز بهترین فرصت است که از مقام و منزلت معلمان تجلیل به عمل آید، بیان کرد: این گرامی داشت فقط ویژه همین امروز نباشد و در تمام فصول از این مقام ارزشمند که به حق مقام انبیاست تجلیل و تقدیر شود.

امام جمعه شهرستان دلگان اظهار کرد: نقش معلم به عنوان تعلیم دهنده علم و دانش به دانش آموزان برجسته است، برای مقام معلم همین بس که خود خداوند متعال اولین معلم بشر بر روی زمین است و بعد از آن انبیاء الهی را به عنوان معلم بعد از خودش بر روی زمین قرار داده است.

وی معلم را شخصی معرفی کرد که برای رشد و شکوفایی تربیتی و روحی انسان تلاش می کند و افزود: در حقیقت معلم جایگاه بسیار بالا و والایی دارد که امام علی (ع) در این باره می فرماید: " کسی که به من حرف یا کلمه ای یاد دهد، من را بنده خود ساخته است و احترام چنین شخصی واجب است."

امام جمعه دلگان با بیان اینکه رسالت خطیر و بزرگ تربیت نسل فردای جامعه بر عهده معلم و استاد است، خاطرنشان کرد: معلم از باب عشق و وظیفه ای که احساس می کند و آموختن تعلیم به دیگران را بر خود واجب می داند و اینها است که جایگاه والای معلم را رفیع تر می کند.

معلمی شغل انبیاست

مولوی عنایت الله رسولی زاده نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، با تاکید بر اینکه معلمان دارای جایگاه والای در اسلام هستند، بیان کرد: معلمی شغل انبیاست و همی کافی است تا به اهممیت این شغل و نقش آن در جامعه اشاره کند.

وی افزود: مهمترین وظیفه معلمان تربیت نسل امروز و فردای جامعه است و این نقش کلیدی را نمی توان در هیچ شغل و جایگاه دیگری یافت.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که آموزش مستقیم به نوعی تعطیل شده است نقش معلمان بیش از پیش پررنگ شده است چرا که می بینیم این زنان و مردان از خودگذشته حتی در خانه از پای ننشسته و آموزش از راه دور را با جدیت دنبال می کنند.

امام جمعه اهل سنت سرباز تاکید کرد: سیستان و بلوچستان استانی محروم است اما معلمان ما در دورافتاده ترین روستا های این منطقه از کشورمان با سختی ها مبارزه کرده و به خوبی به کودکان آموزش می دهند.

رسالت تربیت نسل فردا بر عهده معلمان است

حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه استاد شهید مطهرى از اساتیدحوزه علمیه، از تئوریسین ها و یکی از معروفترین سخنرانان در دو دهه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، بیان کرد: از این شهید ارجمند کتب و متن های سخنرانی فراوانی بر جای مانده است.

امام جمعه موقت دلگان افزود: شهید مطهری در پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشت؛ و در کتب و سخنرانی هایش سعی در ارائه ایدئولوژی اصیل اسلامی داشته است.

وی عنوان کرد: شهید مطهری در جریان انقلاب از تفکرات و ایده ها و دستورات حضرت امام خمینی (ره) تبعیت می کرده و همواره در پی اجرای فرامین بنیان گذار انقلاب اسلامی در مورد نهضت بوده است.

حجت الاسلام شیبک گفت:دشمنان انقلاب اسلامی که به نقش مهم و اساسی شهید مطهری در پیروزی انقلاب اسلامی پی برده بودند، با تحریک منحرفان و منافقان ، زمینه شهادت این استاد حوزه و دانشگاه را پی ریزی کردند.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان اضافه کرد: به جهت احترام و همچنین نقش معلمی و استادی شهید مطهری سالروز شهادت ایشان در تقویم به نام روز معلم و روز عقیدتی در سپاه و بسیج نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: مقام معلم از جایگاه ویژه و برجسته ای در دین مبین اسلام برخوردار است، به طوری که بزرگان دین و ائمه اطهار (ع) به مقام والای معلم تاکید کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک افزود: معلم خوب یک جامعه را به سمت تعالی و پیشرفت سوق خواهد داد، و باید مسئولان درصدد ارج و احترام به جایگاه والای آنان باشند.

وی در پایان به نقش پر اهمیت عقیدتی در سپاه و بسیج و همچنین ارگان های نظامی اشاره و خاطرنشان کرد: کارکنان و پرسنل نظامی با عقیده درست و سالم است که می توانند با دشمنان دین و نظام مقابله کنند.انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۴۴۰


ارسال