چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
یک کارشناس مذهبی:
حضرت خدیجه (س) با تمام توان پیامبر(ص) را در ترویج اسلام کمک کرد
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: حضرت خدیجه (س) با تمام توان پیامبر(ص) را در ترویج و گسترش اسلام کمک و یاری کرد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س)، بیان کرد: ایشان یکی از حامیان اصلی پیامبر اکرم (ص) در ترویج دین مبین اسلام بود.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: حضرت خدیجه (س) هم ازلحاظ مادی و هم ازلحاظ معنوی با تمام توان به پیامبر اکرم (ص) در جهت دستیابی به اهداف عالیه‌اش که همان ترویج و گسترش اسلام بود، یاری کرد.

وی افزود: ایشان در زمینه‌ها و ابعاد مختلفی حامی اسلام و پیامبر اکرم (ص) بودند، نقش حضرت خدیجه کبری (س) در استقرار، تثبیت و پیشرفت اسلام مهم و محوری تلقی می‌شود که جامعه باید نسبت به این نقش مهم آگاه شود.

حجت الاسلام بامری بیان کرد: حضرت خدیجه کبری (س) سخت‌ترین مشکلات و مصیبت‌ها و سختی‌ها را به خاطر حفظ ایمان به خدا و دفاع از اسلام و پیامبر اکرم (ص) تحمل کرد، ایشان هرروز گامی تازه در راه نیل به اهداف عالی اسلام برداشت.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: ازنظر ایمان و عقیده به‌جایی رسید که خداوندمتعال و پیامبر اکرم (ص) و ملائکه او را دوست داشتند و بر ایمان او مباهات می‌کردند و او را افضل زنان پیامبراکرم (ص) معرفی می‌کردند.

وی ادامه داد: چهره و جایگاه و درجه حضرت خدیجه کبری (س) آن‌چنان‌که باید تبیین و برجسته نشده است، جوانان و نوجوانان باید نسبت به چهره و جایگاه و درجه واقعی حضرت خدیجه کبری (س) شناخت واقعی پیدا کنند.

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: ایشان نقش مهمی در ترویج و رشد و پیشرفت اسلام داشتند و دستگاه‌های مسئول و ذی‌ربط در امر فرهنگی باید در حوزه شناخت اهل‌بیت (ع) بیش‌ازپیش تلاش کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۵۲۹
مرجع : عصرهامون


ارسال