سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
نخستین محموله گندم اهدایی هند از طریق چابهار به افغانستان رسید/ ترانزیت 5 هزار تن گندم از دروازه ملل به افغانستان طی 12 روز
 
بهروز آقایی گفت: اولین محموله 5 هزار تنی گندم اهدایی هند به افغانستان در سال 99، از طریق بندر چابهار به مقصد رسید.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این که قرار است محموله 74 هزار تنی گندم از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت شود، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اولین بخش از سری جدید کمک های انسان دوستانه دولت هند به مردم افغانستان 27 فروردین ماه در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

وی ادامه داد: این محموله در قالب 203 کانتینر توسط کشتی نگار از شناورهای جمهوری اسلامی، وارد بندر چابهار شد که بلافاصله عملیات تخلیه و بارگیری این کالا با تجهیزات استراتژیک و مدرن این بندر بزرگ اقیانوسی استارت خورد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پس از هماهنگی با گمرک،  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و تمامی سازمان ها و مراکز ذیربط، تمام این 203 کانتینر توسط کامیون های تدارک دیده شده از سوی متصدی حمل، ظرف 12 روز پس از تخلیه از کشتی به مرز میلک -زرنج حمل و وارد کشور افغانستان شد.

به گفته آقایی، تاکنون قریب به 61 کانتینر خالی از این محموله از طریق مرز زرنج - میلک به بندر شهید بهشتی چابهار بازگشته است.

وی تصریح کرد: ببازگشت کانتینرهای خالی باقیمانده به بندر چابهار با تخلیه تدریجی محموله اهدایی از طریق مرز میلک همچنان ادامه دارد و تمامی تلاش بر این است که محموله های بعدی به صورت حمل یکسره و در کوتاهترین زمان به کشور افغانستان ارسال شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تخلیه و حمل یکسره کالا از عوامل مهم افزایش ضریب بهره وری بنادر محسوب می شود که تسهیل و تسریع فرآیند قانونی خروج کالا، تشویق و تامین ناوگان حمل زمینی جهت انتقال کالا از بندر چابهار از شرایط تحقق این امر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۵۹۶


ارسال