پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری ایرانشهر خبر داد:
اجرا مستمرطرح ضیافت بر کنترل و نظارت بازار
 
احمدرضا هاشمزهی گفت: نظارت بر بازار عرضه محصولات تا پایان ماه مبارک رمضان در ایرانشهر ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون؛ احمد رضا هاشمزهی، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در ششمین روز از گشت های نظارت به بازار ویژه رمضان از مراکز مواد غذایی، میوه و تره بار، قصابی ها، داروخانه و خواربارفروشی های سطح شهر بازدید به عمل آمد.


وی افزود: طی گشت مشترک بازرسان کنترل بازار از واحدهای صنفی لبنیات و خواروبارفروشی واقع در خیابان حافظ تعداد دو واحد صنفی عمده فروشی خوار و بار و یک واحد صنفی لبنیاتی متخلف شناسایی شد که تخلفات آنان گرانفروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم رعایت بهداشت بود.


معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر ادامه داد: یک واحد صنفی خوار و بار فروشی به دلیل عدم رعایت بهداشت در این شهرستان پلمپ شد.


وی اضافه کرد: همچنین تیم های نظارتی از تعداد ۱۲ واحد صنفی تره بار، خوار بار فروشی، سوپر مارکت، سوپر گوشت واقع در بلوار ابوذر جنوبی ضلع غربی قلعه ایرانشهر و خیابان شهید مالکی محدوده تقاطع طالقانی تا میدان ولایت این شهرستان بازدید کردند که در این بازرسی ها علی رغم تذکرات توسط کارشناس مرکز بهداشت به متصدیان صنوف، تعداد ۴ واحد صنفی متخلف در رسته های خواربار فروشی و تره و بار شناسایی و به دلیل عدم ارایه فاکتور معتبر، گران فروشی، نداشتن مجوز کسب، عدم درج قیمت کالا و عرضه‌ و فروش کالاهای ستاد تنظیم‌ بازار، پرونده تخلف برای آنان تشکیل و جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی این منطقه ارجاع داده شد.


هاشمزهی تصریح کرد: در ادامه تیم های نظارتی از ۵ واحد‌ صنفی سطح شهر از قبیل فروشگاه زنجیره ای، داروخانه و فروشگاه انواع سوغات، شیرینی، عرقیجات، آجیل بازرسی به عمل آوردند که در این بازدید تعداد ۳ واحد متخلف با عناوین تخلف گران‌فروشی، عدم درج قیمت وعدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تداخل صنفی، عرضه و فروش کالای قاچاق شناسایی و پرونده برای آنان در این زمینه ها تشکیل شد‌.


وی عنوان کرد: همچنین در این بازدیدهای صورت گرفته توسط تیم گشت بازار رمضان از یک واحد صنفی سوپر مارکت، انواع کالای دخانی قاچاق شامل انواع سیگار، توتون ،تنباکو کشف و ضبط شد.


وی خاطر نشان کرد: طی بازدید به عمل امده توسط تیم گشت بازار یک واحدسردخانه در یک واحد صنفی در ایرانشهر به دلیل نگهداری از کالاهای فاقد مجوز و غیر بهداشتی هم پلمپ شد.


وی گفت: شهروندان گرامی گزارشات تخلفات را به سامانه ۱۲۴ اداره صمت اطلاع دهند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۶۰۱


ارسال