دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
از ابتدای سال تاکنون رخ داد؛
رشد 163 درصدی جابجایی کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور/ شکر و برنج عمده کالاهای صادر شده
 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: ازابتدای سال تاکنون بیش از 287 هزار و 247 تن کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط جابجا شده که شکر، برنج، گندم و ذرت عمده کالاهای حمل شده در این مدت است.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 287 هزار و 247 تن کالای اساسی توسط10هزار 844 سفر ناوگان باری حمل شده که در مقایسه با سال قبل 163 درصد در تناژ و 138 درصد در تعداد بارنامه رشد داشته است.

وی بیان کرد: شکر، برنج، گندم و ذرت عمده کالاهای حمل شده در این مدت است.

کرد با اشاره به اثرات منفی بیماری کرونا در این حوزه بیان کرد: با همکاری شرکت های حمل و نقل فعال و رانندگان وظیفه شناس، حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر و بار خصوصا جابجایی کالاهای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

صدور سه هزار و 48 حلقه حواله لاستیک برای فعالان حوزه حمل و نقل

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: به منظور حفظ سلامت متصدیان شرکت های حمل و نقل و رانندگان ناوگان عمومی حمل و نقل کالا، تمام موارد بهداشتی طبق پروتکل های وزارت بهداشت و درمان در پایانه های عمومی بار استان رعایت شده است.

وی گفت: برای حمایت از فعالان این حوزه اقداماتی انجام شده که اختصاص لاستیک از جمله مشوق های پیش بینی شده برای رانندگان کالای اساسی و ضروری بوده است به طوری که تاکنون سه هزار و 48  حلقه حواله لاستیک در این زمینه صادر شده است.

گفتنی است در سال جاری تعداد هفت فروند کشتی حامل کالای اساسی با مجموع تناژ 421 هزار و 298 تن، در بندر چابهار پهلو گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک فروند کشتی 27 هزار و 500 تنی، تعداد کشتی پهلو گرفته افزایش 6 برابری و تناژ وارده افزایش رشد بیش از 14 برابر را نشان می دهد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۸۱۶


ارسال