پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱
فرمانده مرزباني سیستان و بلوچستان؛
دپوی محموله 597 کیلوگرمی مواد مخدر در سراوان لو رفت
 
سردار محمد ملاشاهی از کشف بیش از 597 کیلوگرم موادمخدر دپو شده در یک خانه متروکه در سراوان خبرداد.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار محمد ملاشاهی، فرمانده مرزباني  سیستان و بلوچستان گفت: در اجراي طرح مبارزه با موادمخدر، مرزداران هنگ مرزي سراوان با اشراف اطلاعاتي از فعاليت باند قاچاق موادمخدر و دپوي محموله مواد افیونی و همچنين برنامه‌ريزي سوداگران مرگ برای انتقال محموله به استان‌هاي مركزي كشور مطلع شدند.
 
وی افزود: مأموران مرزبانی پس از انجام يك سري اقدامات اطلاعاتي هدفمند و پايش‌ دقيق منطقه، موفق شدند محل اختفاي محموله موادمخدر در منطقه "مكسوخته" را شناسايي و در بازرسي دقيق از محل، 597 كيلو و 900 گرم انواع موادمخدر شامل 491 كيلوگرم ترياك و 106 كيلو و 900 گرم حشيش كه به طرز ماهرانه‌اي در يك خانه متروكه دپوشده بود را كشف كنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در ادامه به يك عمليات موفق آميز جداگانه ديگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان اشاره و بیان کرد: در عملياتي ديگر در منطقه مرزي"كوه سفيد"، مرزداران با استفاده از تجهيزات اپتيكي و الكترونيكي، تعدادي افراد مسلح در حال جابه‌جايي بسته‌هاي مشكوك به موادمخدر را مشاهده و با رعايت قانون بكارگيري سلاح اقدام به تيراندازي مي‌كنند كه قاچاقچيان نيز به صورت مسلحانه با مأموران درگير مي‌شوند.

ملاشاهی عنوان كرد: در اين درگيري مسلحانه با توجه به اتخاذ تاكتيك مناسب و آتش پرحجم مأموران، سوداگران مرگ كه توان مقابله با مرزداران را نداشتند به سمت خاك کشور مقابل متواري شده و در پاكسازي منطقه 40 كيلو و 600 گرم ترياك كشف کردند.

وی ضمن تقدير و تشکر از زحمات و مجاهدت‌هاي مرزداران استان و همكاري صميمانه دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي، گفت: شناسايي و دستگيري قاچاقچيان و رابطان هردو پرونده به صورت ويژه در دستور كار مرزبانان قرار دارد.


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۸۶۲


ارسال