يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
روزه داری کنار تنور داغ نانوایی؛
کارگرانی که گرما و روزه داری،مانع کارشان نمی شود /کسب رضای خداوند هر دشواری را راحت می کند
 
نانوایان یکی از همان آدم های پرتلاشی هستند که در این روزهای گرم، در با زبان روزه برای رضای حق و کسب روزی حلال تلاش می کنند و نان بر سر سفره مردم می گذارند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز برخی از مشاغل در جامعه سختی زیادی دارند و این سختی ها در ماه رمضان و گرمای هوا بیشتر می شود اما بسیاری از این افراد خالصانه و برای رضای خدا در این روزهای گرم روزه داری می کنند و تنها آرزوی آنان جلب رضای خداوند متعال و خدمت به مردم است.

افرادی که در ماه رمضان مجبورند روزها کارهای سخت انجام دهند، روزه‌ای پربرکت‌تر از سایرین خواهند داشت چراکه ممکن است معنویت بیشتری برای آن‌ها به‌همراه داشته باشد، پیغمبر خدا صلّی اللّه علیه و آله نیز از این سختی آگاه بودند، آنجا که فرمودند: «روزه گرفتن در گرما جهاد است.

یکی از این مشاغل سخت نانوایی است نانوایان یکی از همان آدم های پرتلاشی هستند که در این روزهای گرم، در کنار روزه داری، نان بر سر سفره مردم می گذارند.

هاجر شیخ بانوی زاهدانی است که اگرچه پا به سن گذاشته و اکنون باید در منزل کنار نوه هایش، روزهایش را سپری کند پای تنور نانوایی با تلاش و کوشش نان آور خانواده شده است.

وی در این باره می گوید: کار کردن را دوست دارم در شرایط سخت اقتصادی این روزها، زن و مرد باید تلاش کنند تا روزگار بگذرانند سال های زیادی است که در نانوایی کار می کنم و کارم را دوست دارم چراکه نان بر سر سفره مردم می گذارم.

این بانوی پرتلاش هنگامی که از سختی کار در نانوایی در ماه رمضان از او پرسیدم، بیان کرد: روزه گرفتن در فصل گرما سخت است اما به خاطر رضای خداوند روزه می گیرم و گرمای هوا و تشنگی پای تنور نانوایی را تحمل می کنم خدا به بندگانش به خاطر سختی که در راه رضای او و خدمت به خلق متحمل شوند پاداش بزرگی عنایت می کند.برکات این ماه سختی کار را آسان می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این روزها بیماری کرونا شرایط کار و زندگی را برای همه دشوار تر کرده ما هم تلاش می کنیم با رعایت نکات بهداشتی، نان سالم به دست مردم بدهیم و از مردم هم توقع داریم هنگام مراجعه برای خرید نان همه نکات بهداشتی را رعایت کنند و با فاصله در صف نانوایی بایستند.

 وی درباره ساعات کاری اش گفت: صبح و عصر در نانوایی مشغول کار هستیم و تا هنگامی که مردم برای خرید نان مراجعه کنند پای تنور نانوایی می مانم این کار سخت اما با برکت است چرا که برکت سفره مردم را تامین می کنیم همین که نان باکیفیت دست مردم بدهم و دعای خیر مردم نصیبم شود تمام سختی های کار را فراموش می کنم.
 

این بانوی سخت کوش زاهدانی در پایان در حالی که ما را با دعای خیری بدرقه کرد،مدام توصیه می کرد خدا را در هر کاری که انجام می دهید یاد کنید خداوند پشت و پناه تان خواهد بود و هر سختی برایتان آسان می شود.

براهویی شاطر جوانی که سه سال از فعالیتش در این کار می گذرد نیز درباره سختی کار در ماه رمضان ، می گوید: سال اول کارم تحمل روزه داری در کنار گرمای طاقت فرسای تنور نانوایی بسیار سخت بود حتی به تغییر شغل هم فکر کردم اما به تدریج با این موضوع کنار آمدم چراکه در این شرایط اقتصادی پیدا کردن کار حوب بسیار سخت است.

وی ادامه داد: بعد از سربازی به این کار مشغول شدم و اکنون نیز از کارم راضی هستم در روزهای گرم با وجود روزه داری پای تنور می ایستم و ایمان دارم که عرقی که به خاطر کار بر پیشانی ام می نشید ثوابی چند برابر نزد خداوند دارد و من این برکتی که خداوند به کارم داده است را در زندگی ام مشاهده می کنم.

وی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات به دلیل تعداد زیاد مشتریانی که منتظر گرفتن نان هستند تا بعد از افطار مشغول به کار هستیم و سعی می کنیم هیچ مشتری دست خالی برنگردد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۴۵


ارسال