يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان؛
نوسازی ناوگان باری گامی مهم در افزایش بهره وری و کاهش مصرف سوخت است
 
تیمور باقری از آغاز طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل باری برون شهری توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای کالا از سوم خرداد ماه سالجاری خبر داد.
 تیمور باقری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: افزایش مصرف سوخت، بالا بودن هزینه نگهداری و تعمیرات ناوگان فرسوده، مشكلات ایمنی و ترافیكی، افزایش زمان سفر، خسارت به زیرساخت های جاده های کشور و آلودگی محیط زیست را از معایب حضور ناوگان فرسوده در سیستم حمل و نقل جاده ای است.

وی  افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در راستای نوسازی ناوگان باری کشور و استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی مندرج در قوانین احکام دائمی توسعه، در نظر دارد از تاریخ سوم خرداد سالجاری از متقاضیان ورود خودروهای سنگین تا سه سال ساخت، از طریق بخش نوسازی و توسعه ناوگان مندرج در آدرس اینترنتیwww.rmto.ir  ثبت‌نام به عمل آورد.

باقری اذعان کرد: ذینفعان این طرح شامل شرکت‌های تولیدکننده داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل‌ و نقل توانمند دارای مجوز از سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، شرکت‌های وارد کننده کامیون‌های سنگین دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مالکین حقیقی و حقوقی کامیون‌های فرسوده واجد شرایط می‌شود.

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خریداران ناوگان باید با دقت نظر و تحقیق و بررسی کامل نسبت به نام نویسی و خرید ناوگان اقدام نمایند و در نظر داشته باشند که قیمت تمام شده ناوگان توسط مراجع ذی صلاح و نظارتی با توجه به قرار داد خرید خارجی ناوگان تعیین و ملاک عمل برای عرضه در داخل کشور قرار خواهد گرفت.

  باقری در پایان خاطر نشان کرد: هرگونه اطلاعیه دیگری در خصوص واردات و نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل عمومی موضوع این اطلاعیه فاقد اعتبار بوده مگر آن که منحصراً در سایت سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای درج شده باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۵۶


ارسال