يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
فردا؛ تصویب نهایی سند آمایش سرزمین سیستان و بلوچستان در سازمان برنامه بودجه
 
مهرداد عرب اول گفت: سند آمایش سرزمین سیستان و بلوچستان فردا در شورای عالی آمایش به میزبانی سازمان برنامه بودجه کشور به تصویب می رسد.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بعد از مطالعات محور شرق که در سال ۱۳۶۷ در قالب ۵ فصل و ۱۲ ماده به تصویب رسید و در سال ۱۳۷۸ یک مرحله بازنگری شد، عملیات اجرایی این مطالعات از سال ۱۳۸۱ شکل گرفت که تا آن زمان سند فرابخشی استراتژی محور را در استان نداشتیم.

به گفته وی، تدوین سند آمایش بعد از مطالعات محور شرق، یکی از اسناد بالادستی قابل اتکاء و اطمینان است که انتظار می رود دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری از خروجی این مطالعات استفاده کافی را داشته باشند.

عرب اول گفت: مطالعات سند آمایش سرزمین پیشران های توسعه استان را نشان داده که بهتر است منابعی که در اختیار داریم متناسب با خروجی این مطالعات باشد تا در شاخص های استان به متوسط کشوری دست پیدا کنیم.

به گفته وی، این سند در کارگروه کارشناسی شورای عالی آمایش تصویب و در کمیسیون تخصصی این شورا هم مصوب شد که دوشنبه هفته جاری به تصویب نهایی شورای عالی آمایش خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۶۴


ارسال