شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۵
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
برگزاری اولین نشست تخصصی کمیته هواشناسی دریایی سواحل کشور در بندر چابهار
 
سید حسن ابراهیمی گفت: نشست تخصصی اعضای کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان برای اولین بار در سواحل کشور با هدف ارتقای خدمات هواشناسی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: جلسه کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان که برای اولین بار در سواحل کشور با حضور اداره هواشناسی شهرستان و دیگر ارگان های دریایی به میزبانی بندر چابهار برگزار شد.  

وی ادامه داد: مطابق اجرای مقرره 5 فصل چهارم کنوانسیون سولاس، سازمان بنادر و دریانودری به عنوان متولی ایمنی دریانوردی باید از ارائه گزارش های کاربردی هواشناسی و اخطاریه های دریایی به دریانوردان اطمینان حاصل کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در همین راستا با همکاری سازمان هواشناسی کشور، نشست هایی به منظور ارتقای خدمات هواشناسی دریایی برگزار شد.

ابراهیمی تصریح کرد: به تبع آن استان های ساحلی نیز در همین راستا کمیته استانی را با هدف جمع آوری نظرات ارگان های دولتی، نظامی و انتظامی و بخش خصوصی ذینفع در حوزه  دریایی و ارائه پیشنهادات کاربردی به کمیته مرکزی ارائه می کنند.

وی با اشاره به موضوع های مهم اولین جلسه کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان گفت: تدوین برنامه زمانبندی مدون تشکیل جلسات این کمیته، تعیین اعضای ثابت و مدعو این کمیته در استان، اعلام اداره هواشناسی به عنوان دبیری این کمیته، تعیین محدوده اولیه ارسال اطلاعات هواشناسی در سواحل استان و پیشنهاد نرم افزار و اپلیکیشن هواشناسی دریایی کاربردی داخلی از جمله محورهای این نشست بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۸۴


ارسال