شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۸
با اعلام دستورالعمل بازگشایی اماکن متبرکه بررسی شد؛
واکنش اصحاب رسانه به تصمیمات صف ساز دولت در بازگشایی حرم رضوی
 
نحوه بازگشایی حرم مطهر رضوی از ابتدای ماه شوال انتقاد بسیاری از کارشناسان و اهالی رسانه را به دنبال داشت که این اقدام را باعث ازدحام جمعیت، ایجاد صف و تلخی زیارت به کام زائران امام مهربانی‌ها می‌دانند.
به گزارش عصرهامون به نقل از صبح توس، با شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور، جهت جلوگیری از انتشار و قطع زنجیره انتقال این ویروس شاهد تعطیلی اماکن عمومی، مدارس، دانشگاه‌ها و ورزشگاه‌ها بودیم که در ادامه این مسیر، روز ۲۴ اسفند سال گذشته تصمیم ستاد ملی مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا جهت بستن درهای اماکن متبرکه و حرم‌های مطهر سراسر کشور در صدر اخبار ایران قرار گرفت.
اکثر ایرانیان و عاشقان اهل‌بیت(ع) در سراسر کشور و حتی جهان طی این مدت دو ماهه از بسته شدن درهای حرم مطهر، منتظر بازگشت وضعیت کرونایی کشور و مشهد به شرایط عادی و بازگشایی درهای حرم امام رضا(ع) به روی زائران و مجاوران بودند.
تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انتقاداتی را به همراه داشت و در این بین برخی با انتشار مطالبی در فضای مجازی و رسانه‌ها خواستار بازگشایی مضجع منور رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شدند و حتی این انتقادات به حدی بالا گرفت که تولیت آستان قدس رضوی 29 فروردین ماه در یادداشت اینستاگرامی در خصوص محدودیت‌های اعمال شده جهت تشرف به حرم مطهر رضوی اظهار کرد: دستورالعمل بازگشایی حرم‌های مطهر با رعایت ضوابط بهداشتی به منظور میزبانی اماکن مقدس از زائران و دلدادگان تهیه کرده‌ایم که انشا الله با فراهم آمدن مقدمات لازم میزبان زائران حرم‌های مطهر خواهیم بود.

انتظارها پس از دو ماه بالاخره پایان یافت و روز گذشته رئیس‌جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا از بازگشایی حرم مطهر رضوی از روز اول ماه شوال با شرایط خاص بهداشتی خبر داد و محمد صادق براتی، معاون امور زائران استانداری خراسان رضوی در اظهار نظری گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا صحن‌های روباز حرم مطهر رضوی از روز اول ماه شوال به روی زائران و مجاوران بازگشایی می‌شود و زائران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در نوبت‌های صبح و عصر و در هر نوبت ۳ ساعت می‌توانند از فرصت زیارت و حضور در حرم مطهر رضوی برخوردار شوند.

اما این تصمیم تعجب بسیاری از زائران و مجاوران را به همراه داشت و بسیاری از منتقدان، کارشناسان و اهالی رسانه خراسان رضوی این اقدام را باعث ازدحام جمعیت، ایحاد صف و تلخی زیارت به کام زائران امام مهربانی‌ها می‌دانند و خواهان تغییر این نوع زیارت شدند. حتی برخی از این واکنش‌ها به حدی شدید بود که تصمیم حسن روحانی را یک تصمیم خودسرانه و بدون مشورت خواندند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۱۰۱


ارسال