شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۵
با حضور مدیرعامل منابع آب ایران انجام می شود
افتتاح 3 طرح بزرگ آبی در سيستان و بلوچستان/سیلاب های سیستان کنترل و مشکلات آبرسانی روستاییان رفع می شود
 
محمد دلمرادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان از افتتاح سه طرح بزرگ آبي با سرمایه گذاری ۳۵۶ میلیارد تومانی در سيستان و بلوچستان خبر داد.
محمد دلمرادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وزارت نيرو سيستان و بلوچستان را به عنوان مقصد چهارم سفرهاي خود در قالب پويش ملی هر هفته الف ب ايران انتخاب کرده است و محمدحاج رسولي ها، مدیرعامل شركت مديريت منابع آب ایران فردا در سفر به استان به طور رسمی بهره برداری از سه پروژه بزرگ این استان را کلید می زند.

وی با بیان این که مراسم افتتاح این پروژه ها به صورت ويدئو کنفرانس در ارتباط زنده با رئيس جمهور و وزير نيرو ادامه داد: سازه کنترلی بین چاه نیمه يك وسه و خروجی مستقل چاه نيمه ٤ دو پروژه شهرستان زهک است که با اعتبار 211 ميليارد تومان و با هدف تامين بهينه آب شرب شهرها و روستاها، رفع مشکلات آبرسانی در برخی مناطق و البته جداسازي آب شرب و کشاورزی به بهره برداري می رسد.

به گفته این مقام مسئول، طرح مهندسی و ساماندهی رودخانه سیستان نيز با اعتباری بالغ بر 145 ميليارد تومان و با هدف کنترل سيلاب های سيستان، ترميم نقاط آسيب پذير و هدايت سيلاب به تالاب بين المللی هامون در اين سفر به بهره برداری مي رسد.

دلمرادی اذعان کرد: بهبود وضعيت آب شرب شهری و روستايی، جداسازی آب شرب و کشاورزی،‌ کنترل سيلاب های رودخانه سيستان و اشتغال 650 نفر به صورت مستقيم از جمله مهم ترين اهداف وزارت نيرو بری اجرای اين پروژه ها است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت نيرو دی ماه سال گذشته نيز در قالب اين پويش 3 پروژه افتتاحي و کلنگ زني با اعتباري بالغ بر 328 ميليارد تومان را در  سيستان و بلوچستان عملياتي کرد.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۲۰۹


ارسال