چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
در پی عدم رعایت نکات بهداشتی؛
سیستان در آستانه وضعیت قرمز قرار گرفت/زنگ خطر شیوع گسترده کرونا در شمال استان
 
با اتمام طرح فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی مجدد بازار ها ، بسیاری از مردم بر این باورند که کرونا در منطقه سیستان وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از مناطق کشور با آمار ابتلا کم به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا کنون توانسته بود کنترل مناسبی بر روی گسترش آن داشته باشد.

مهمترین عامل شیوع کرونا در سیستان ورود مسافرین نوروزی در ایام عید بود که با این حال هم در منطقه ای با جمعیت نیم میلیون نفری ، ابتلا به کرونا در آن زمان زیر ۱۰۰ نفر اعلام شد.

با اتمام طرح فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی مجدد بازار ها ، بسیاری از مردم بر این باورند که کرونا در منطقه سیستان وجود ندارد.

این در حالی است که چندی پیش با اعلام کردن وضعیت سفید در شمال استان ، مردم بار دیگر نکات بهداشتی را نادیده گرفتند و همانند قبل در تجمعات و مکان های آلوده حضور یافتند.

بی ملاحظگی این افراد باعث شده است تا شیوع بیماری به سرعت گسترش یابد به گونه ای که در ۲۴ ساعته گذشته تعداد ۱۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل پیک دوم و سوم این بیماری در سیستان عبور کرده است و اکنون وارد مرحله جدید از آن خواهیم شد.

هادی میرزایی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا تصریح کرد: در روزهای اخیر تعداد مبتلایان به کرونا افزایش داشته به طوریکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر مثبت داشتیم و تا ظهر امروز تعداد مبتلایان به ۲۲۲ نفر رسید

وی افزود: بر اساس نظارت و رصد کارشناسان دانشگاه در ادارات ، مدارس ، بازار و مساجد ، متاسفانه در برخی از اماکن فوق فاصله گذاری و نکات بهداشتی رعایت نمی شود که عواقب خطرناکی در بر خواهد داشت .

میرزایی بیان داشت: رعایت نکردن توصیه های بهداشتی ، وضعیت زرد و قرمز را سبب می شود و محدودیت هایی دوباره ایجاد می کند

وی ادامه داد: اگر شهروندان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند به شکست کرونا می رسیم و چنانچه فکر کنیم بحران شیوع بیماری پایان یافته و در انجام نکات بهداشتی کوتاهی کنیم شیوع بیماری سرعت و وسعت پیدا می کند.

میرزایی تاکید کرد: از مردم سیستان صمیمانه درخواست می کنیم جهت حفط سلامتی خود ، اطرافیان و همشهریان خود توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند زیرا در غیر این صورت به سوی وضعیت زرد و قرمز خواهیم رفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۲۲۶


ارسال