سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
در گفت و گو با ائمه جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
تقارن روز قدس با هفته مقاومت، نوید از بین رفتن اسرائیل است/هر کس دغدغه فلسطین را نداشته باشد مسلمان نیست
 
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هر کس دغدغه فلسطین را نداشته باشد مسلمان نیست، تقارن روز قدس با هفته مقاومت را نوید بخش نابودی اسرائیل دانستند.
حجه الاسلام کریمی امام جمعه موقت شهرستان چابهار در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: امروز یک عده‌ای می‌خواهند ما را تضعیف کنند که بگویند مسلمانها و ایرانیان قدس را به خاطر این ویروس رها خواهند کرد.اگر ما نمی توانیم اجتماع تشکیل بدهیم پس باید شیوه برنامه قدس را تغییر دهیم.

وی ادامه داد : امروزه فضای مجازی بهترین مکان برای حمایت از فلسطین است، فلسطینی ها چشمشان به این حمایت‌های جهان اسلام است این مراسمات و حمایت ها قوت قلبی برای فلسطینی‌ها است ما باید به عنوان یک وظیفه شرعی و اخلاقی و اسلامی بتوانیم حمایت خود را داشته باشیم و می توانیم یک انقلاب مجازی انجام بدهیم.

وی در خصوص دیگر اقدامات پیشنهادی جایگزین راهپیمایی روز قدس گفت :ما می توانیم پرچم های فلسطین را در بام خانه خود قرار دهیم یا از آتش زدن پرچم اسرائیل فیلم بگیریم.

حجت الاسلام کریمی در رابطه با حمایت غرب از رژیم صهیونیستی بیان کرد : استکبار جهانی و سلطه‌گران  اسرائیل را با یک سیاست خاصی ایجاد کرده‌اند، دسیسه انگلیسی آمریکایی بوده که در غرب جهان اسلام یک غده سرطانی به کارند برای اینکه بتوانند وحدت مسلمانان را از بین ببرند یک سیاست قدیمی انگلیسی است که تفرقه بینداز و حکومت کند.

وی در ادامه گفت :کشورهای اسلامی هم از خود هنری نشان ندادند و گرفتار حاکمان فاسد و وابسته شدند که خیلی از آنها دست نشانده قدرت‌های غربی بودند و برای همین منافع غربی‌ها را مورد خطر نمیندازند‌، این حاکمان به مرور می خواهند معامله قرن را به رسمیت بشناسند و فلسطین را به فراموشی بسپارند و روابط خود را که اگر قبلا پشت پرده انجام می‌شد امروز علنی انجام دهند.

وی در خصوص راه مقابله با اسرائیل گفت: بهترین راه مقابله این است که کشورهای اسلامی با هم اتحاد برقرار کنند باید گفتمان ایجاد شود و مردم کشورهای اسلامی آگاه شوند و از دولت های خودکه تابع کشورهای غربی هستند، مسئله فلسطین را مطالبه کنند همانطور که امام می فرمایند "اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏‌ریختند، او را سیل می‏‌برد".

وی خاطرنشان کرد: اگر سخنان امام و رهبر تبدیل به مطالبه و گفتمان در دنیا می شد و مردم پای این سخنان می ایستادند سالها پیش فلسطین آزاد می‌شد که این مطالبه اصلی ماست، اگر کشورهای مقاومت بر هم افزایی خود اضافه کنند همانطور که رهبر ما گفته است که اسرائیل ۲۵ سال آینده خود را نخواهد دید.

اسرائیل فرزند نحس استکبار جهانی است

حجت الاسلام محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: یکی از مهمترین وظایف مسلمانان نسبت به همدیگر حمایت از اعتقادات و اصول مسلم دینی است.

وی افزود: امروز که قبله اول مسلمانان تحت اشغال  رژیم صهیونیستی قرار گرفته و امسال گرچه با بحران کرونا راهپیمایی برگزار نمی شود  ولی در فضای مجازی  فریاد  خود را به همه گوش جهانیان می رسانیم.

وی ادامه داد: قدس متعلق به همه مسلمانان است و اسراییل به دلیل مقاومت مردم فلسطین از قبل ضعیفتر و منفعل تر شده است و وحدت و اتحاد میان مسلمانان بیشتر دیده می شود.

امام جمعه شهر بنجار خاطرنشان کرد:به زودی و کمتر از ۲۵  سال  رژیم صهیونیستی نابود خواهد شد و نماز جماعت را در قدس شریف خواهیم خواند.

حجت الاسلام پارسا بیان داشت:  همه دولت های اسلامی باید در برابر   رژیم صهیونسیتی تصمیمی قاطع و بازدارنده بگیرند چرا که وظیفه  همه مسلمانان و دولت ها حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان است.

هر کس دغدغه فلسطین را نداشته باشد مسلمان نیست

محمد تقی افضلی تبار، امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به سخن پیامبر اسلام(ص) که فرموده هر کس در زمینه گرفتاری های مسلمانان دغدغه نداشته باشد مسلمان نیست، بیان کرد: فلسطین توسط صیهونیست ها غصب شده است و یکی از وظایف مهم همه در جهان اسلام این می باشد که دست در دست هم بدهند و از مردم مظلوم این کشور حمایت کنند.
 
وی افزود: فلسطین متعلق به مسلمانان است و یهودیان این کشور را با زور و جنگ غصبکردند و این کار آنان با کشتار مسلمانان همراه می باشد که این رژیم صهیونیستی اشغالگر حق زندگی در این مکان را ندارند.

امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: اگر رژیم اشغالگر قدس می خواهد در فلسطین زندگی کند و حق حیات داشته باشد باید به صورت مسالمت آمیز با مشورت مردم آن طی انتخابات سالم حکومت مسلمانانه پسندانه تشکیل دهند.
 
وی تصریح کرد: یهودیان با تند روی و کودک کشی باعث آزار و اذیت مردم مظلوم فلسطین می شوند.

افضلی تبار در تکمیل مطلب فوق؛ عنوان کرد: یکی از وظایف ما پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین است که در واقع اعلام این حمایت در وهله اول دفاع از خودمان است.
 
این خطیب جمعه اضافه کرد: یکی از اهداف مهم صیهونیست ها بعد از غصب فلسطین این است که طبق عقایدشان سایر کشورهای مسلمان چون لبنان، عراق و حتی عربستان نادان را که با آنان همکاری می کند را اشغال کنند.
 
وی تصریح کرد: یهودی ها و صیهونیست ها نژاد پرست هستند و خواسته های فراوانی دارند و یکی از اعتقادات آنان این است که نسل برتر انسان ها می باشند و سایرین برای بردگی شان خلق شده اند.
 
 امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر گفت: مسلمانان بالاخص ایرانیان نباید در دفاع از کشور مظلوم فلسطین کوتاهی کنند و این حمایت آنان را وظیفه اسلامی و انسانی خود بدانند.
 
وی اضافه کرد: روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و یادگار امام راحل می باشد و دلیل اصلی نامگذاری این مناسبت این بوده که حمایت از فلسطین به فراموشی سپرده نمی شود و مردم جهان در سر تا سر عالم برای دفاع و آزادی این کشور مظلوم اعلام آمادگی کردند و به زودی هم این هدف آنان محقق می شود.

حمایت از مردم فلسطین یک وظیفه دینی و ملی است

عباس صفدری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: حمایت از مردم فلسطین و محکومیت رژیم غاصب، جعلی و کودک کش اسراییل یک وظیفه دینی و ملی است و با توجه به شرایط کنونی جهان، حساسیت ویژه ای را باید در مسئله فلسطین داشته باشیم.

وی افزود: موضوع شیوع بیماری کرونا در سطح دنیا و از جمله کشور ما، محدودیت هایی را به وجود آورده است بنابراین مقرر شده تا در روز جمعه دوم خرداد که مصادف با روز جهانی قدس است، نطق زنده ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را راس ساعت 12 ظهر پخش شود که ایشان از طریق پوشش رادیویی و تلوزیونی با امت اسلام سخن خواهند گفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا ؛ محدودیت های به وجود آمده و ضرورت حفظ فاصله اجتماعی و به منظور بهره وری حداکثری از بیانات رهبر معظم انقلاب، بنا برآخرین تصمیم در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، راهپیمایی روز قدس در هیچ نقطه از کشوربرگزار نمی شود و هیچ مراسم دیگری اعم از راهپیمایی و رژه خودرویی و غیره نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه موضوع فلسطین از همان بدو شکل گیری انقلاب موضوعی مهم و حیاتی برای ایران اسلامی و امت اسلام است، تاکید کرد: اصل تعطیل ناپذیری در حمایت از آرمان قدس شریف جزء سیاست های جمهوری اسلامی است، مردم مسلمان ایران اسلامی همواره  با همراهی جهان اسلام نمایشی از وحدت و یکپارچگی را در حمایت از آرمان فلسطین داشته اند و اکنون نیز محکومیت پشتیبانی سلطه گران ازرژیم اشغالگر قدس با توجه به طرح ننگین معامله قرن بیش از گذشته احساس می شود.

صفدری تصریح کرد: تقبیح سکوت برخی از کشورهای عربی و اسلامی در قبال توطئه های استکبار جهانی علیه ملت مظلوم فلسطین و جنایات صهیونیست ها یک اصل اساسی است و این موضوع با توجه به تحولات منطقه بعد از شهادت شهید راه قدس سردار شهید سلیمانی اهمیت بیشتری دارد.

رئیس شورای هماهنگی تیلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دولت هایی که داعیه اسلام دارندباید به دستور صریح قرآن در حمایت از مظلوم، توجه به مقدسات  و مبارزه با جریان استکبارعمل کنند چرا که قدس شریف به عنوان قبله اول جهان اسلام دارای قداست ویژه ای است و اگرسران برخی کشورهای اسلامی این موضوع را مدنظر داشته باشند شاهد بسیاری از سازش ها،کوتاهی ها و سکوت برخی کشورهای اسلامی در مسئله فلسطین نخواهیم بود.

رژیم غاصب اسرائیل یکی از رژیم های صفاک خون ریز غارتگر این عصر و زمان است

حجت الاسلام و الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: پیشاپیش روز مبارک قدس را که تمام آزادی خواهان، مسلمانان و به خصوص مردم مجاهد، آزاده و مقاوم فلسطین و گروه های مقاوم که در سرارسر عالم اسلام برای مقابله با استکبار جهانی و اسرائیل غاصب و آزادی قدس شریف به پاخواستند،به فضل خدا روز به روز مقاوم تر می شوند، گرامی می داریم.

 وی با اشاره به اینکه رژیم غاصب اسرائیل یکی از رژیم های صفاک خون ریز غارتگر این عصر و زمان است، افزود:استکبار جهانی در طول تاریخ اسلام توطئه ها و خدعه هایی را برای شکستن پرچم پر افتخار اسلام انجام داده است.

 امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: گروه های صهیونستی ضد اسلام مثل صهیونیسم  علیه آرمان اسلام قدس شریف فعالیت می کنند و مردم مظلوم و مسلمان آن سرزمین را با ظلم و جفا خارج کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه اسرائیل یکی از نماینده های استکبار جهانی در منطقه است، اضافه کرد: آمریکا و هم دستانش برای اینکه بخواهند در منطقه یک نماینده فعال برای چپاول منطقه داشته باشد، این رژیم را در منطقه حساس از جهت جغفرافیایی و قداست برای زیر نظر داشتن منطقه و پیاده سازی نیرنگ های خود فعال کردند.


وی خاطر نشان کرد: اسرائیل از ابتدا تا کنون برای تحقق اهداف سران کفر از هیچ ظلمی از جمله غصب، کودک کشی، مظلوم کشی فرو گذار نکرده است اما به فضل خداوند متعال با پیروزی انقلاب اسلامی ایران با نگاهی برگرفته از مکتب اهل بیت، کل مباحث و رفتارهای آنها را در هم شکست.

امام جمعه شهرستان سراوان فلسفه وجودی انقلاب اسلامی ایران را مبارزه با استکبار، پشتیبان مظلوم عنوان و اذعان کرد: نماد استکبار اسرائیل در منطقه  و نماد اصلی مظلوم مردم فلسطین هستند که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: امروز به لطف خداوند متعال نشانه های زوال و استکبار به خصوص اسرائیل دیده می شود و مقاومت مجاهدین در فلسطینن و غزه به قدرتی رسیده اند که نشان از از بین رفتن اسرائیل است.

وی گفت: یقین داریم توطئه اسرائیل در هم می شکند و هم گفتمان بسیار قوی که توسط حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب ایجاد شده باعث می شود اسرائیل از روی کره زمین محو و مقاومت و مجاهدت به زودی در سرزمین مقدس قدس گرد هم جمع شده و جشن نابودی و از بین رفتن اسرائیل را خواهند گرفت.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۲۴۰


ارسال