چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:
رعایت پروتکل های بهداشتی کنترل بیماری کورنا در مدارس الزامی است
 
جواد اکبری زاده گفت: باید آموزش نحوه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و رفتارهای بهداشتی و سلامت محور متناسب با گروه‌های سنی مختلف به طور دوره‌ای توسط معلمان و مراقبین سلامت نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت به دانش‌آموزان ارائه شود.
به گزارش عصرهامون؛ جواد اکبری زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ؛ گفت: با توجه به باز گشایی مدارس که جهت رفع اشکال درسی دانش آموزان و برگزاری امتحانات در برخی مقاطع تحصیلی همزمان با شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است لازم است والدین و دانش آموزان برخی از نکات بهداشتی مربوط به بیماری کورونا را رعایت نمایند.

وی افزود: خانواده ها و دانش‌آموزان باید از علائم بیماری کرونا مطلع باشند و در صورت داشتن هر یک از علائم در دانش آموز یا اعضای خانواده از فرستادن دانش آموز به مدرسه خودداری کنند.

اکبری زاده ادامه داد: باید آموزش نحوه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و رفتارهای بهداشتی و سلامت محور متناسب با گروه‌های سنی مختلف به طور دوره‌ای توسط معلمان و مراقبین سلامت نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت به دانش‌آموزان ارائه  شود.

وی تصریح کرد: دانش آموزان هنگام حضور در مدرسه و سرویس ایاب و ذهاب باید از ماسک معمولی و دستکش استفاده کنند و از رها کردن ماسک و دستکش استفاده شده در مدرسه و محیط کلاس جدا خود داری شود.

اکبری زاده بیان داشت: فاصله اجتماعی به فاصله ۱/۵ متر در مدرسه و کلاس رعایت شود و پنجره های کلاس و تمامی مکان های بسته جهت تهویه مناسب باز باشد و از لوازم شخصی استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: امکان انتقال بیماری کرونا از طریق بسته های مواد غذایی وجود دارد توصیه می ‌شود قبل از مصرف، بسته ‌ها ضد عفونی یا به صورت بهداشتی شسته شوند، دانش آموزان لیوان کاغذی یکبار مصرف و دستمال کاغذی همراه داشته باشند،تا حد امکان، وسایل آنها در مدرسه بماند و باید کمترین وسایل را بین خانه و مدرسه جا به جا کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۲۹۱


ارسال