پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
در پی گلایه شهروندان عنوان شد؛
پیگیر مشکل امحای زباله های درمانی در مرکز شهر هستیم/این حجم از آنژیوکت و سر سوزن نمی تواند مربوط به مطب های خصوصی باشد
 
محمد هادی عباسی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: معمولا این حجم از آنژیوکت و سر سوزن نمی تواند در مطب های خصوصی مصرف شده باشد، از طرفی پیگیری موضوع در دستور کار مرکز بهداشت زاهدان قرار گرفت.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز تعدادی عکس با عنوان «پسماندهای بیمارستانی تهدید سلامت مردم در روزگار کرونایی» توسط یکی از شهروند خبرنگاران به تحریریه این پایگاه خبری ارسال شد.

به گفته این شهروند، تلی از زباله بیمارستانی در تقاطع خیابان امام خمینی(ره) و مرادقلی شهرزاهدان رها شده که جدای از تاثیرات زیست محیطی که بر منطقه خواهد داشت، با توجه به شیوع ویروس کرونا باعث واهمه اهالی نیز شده بود.

در این راستا و به منظور پیگیری موضوع با محمد هادی عباسی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت و گویی انجام شد که در ادامه تقدیم مخاطبان می شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: از تصاویر به طور کامل مشخص است که زباله های رها شده در تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و مرادقلی زاهدان بیمارستانی نیست.

برخورداری بیمارستان های زاهدان از سیستم امحای زباله

وی تصریح کرد: همه بیمارستان های  زاهدان شامل دانشگاهی و غیر دانشگاهی از سیستم دفع و امحای زباله استفاده می کنند، بنابراین زباله های مزبور بیمارستانی نیست چون توجیهی ندارد که بیمارستان ها زباله ها را در خارج از این مراکز رها کنند.

این مقام مسئول با بیان این که مطب های شخصی هم این حجم از استفاده را ندارند، ادامه داد: مشخص است این اقلام در انبار یا منزل کسانی که در کار تجارت آن هستند بوده و به دلیل این که تاریخ مصرف این تجهیزات گذشته است، آن را باز و امحا کرده اند.

عباسی با تاکید بر این که این حجم از آنژیوکت و سر سوزن در هیچ مطبی استفاده نمی شود، افزود: مشخص است که این اقلام با هدف تجاری و به قصد فروش تهیه شده، اما با توجه به این که تاریخ آن گذشته، بیرون رها شده است.

وی اضافه کرد: با وجود این که از عکس مشخص است که اقلام استفاده شده نیست، همکاران برای بررسی موضوع و مشخص شدن نمونه به محل اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این که جمع آوری زباله ها در بیمارستان ها توسط نیروهای دانشگاه ها انجام می شود، گفت: جمع آوری پسماندهای مطلب و کلینیک های شهر بر عهده شهرداری است که به طور قطع برای جمع آوری این زباله ها اقدام شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۰۷


ارسال