پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
ثبت رکوردی جدید در بندر چابهار؛
خروج روزانه 800 کامیون به صورت حمل یکسره در یک روز از بندر شهید بهشتی/واردات کالای اساسی از دروازه ملل 9 برابر شد
 
بهروز آقایی از ثبت رکورد خروج روزانه 800 کامیون به صورت حمل یکسره در یک روز از بندر شهید بهشتی در سال جاری خبر داد.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یکی از اهداف این اداره کل در راستای افزایش کیفیت خدمات بندری، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود تجهیزات پیشرفته، پیگیری های مجدانه و تلاش های شبانه روزی این مهم محقق شده است و شاهد رضایت صاحبان بار و کالا و رشد چشمگیر واردات و صادرات از طریق این بندربزرگ اقیانوسی هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد:  رشد ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال 98 در این بندر استراتژیک نشان دهنده تحقق این امر است.

آقایی با اشاره به رشد 188 درصدی تخلیه کارهای غیرنفتی افزود: همچنین امسال واردات کالای اساسی در بندر چابهار رونق چشمگیری پیدا کرده است به گونه ای که در دو ماه اول سال جاری 541 هزار تن  کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به این مهم واردات کالای اساسی در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 برابر شده است که نوید رونق بخش آینده افق روشن توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مجموع کالاهای اساسی که امسال وارد بندر چابهار شده، 260 هزار تن به صورت حمل یکسره به مقاصد هدف در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

آقایی تصریح کرد: در پی حمل و جا به جایی این میزان کالا، 16 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان ایجاد شد که تاثیر شگرفی در اشتغال زایی در بخش حمل و نقل و شایر شقوق و خدمات وابسته به این حوزه به همراه داشته است.

وی در ادامه از رکوردی دیگر در بندر چابهار خبر داد و گفت: امسال 800 دستگاه کامیون حامل کالای اساسی در یک روز از کشتی بارگیری و به صورت حمل یکسره از بندر چابهار خارج ش که رکوردی مثبت در کارنامه دروازه ملل محسوب می شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۱۰


ارسال