چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۷
کارشناس واحد سلامت بهداشت:
گذشت و پرورش صداقت از نکات مهم ازدواج موفق است
 
سمانه شهرکی گفت: از نکات مهم در ازدواج موفق می توان به گذشت و پرورش صداقت در زندگی اشاره کرد تا زوجین در مسیر موفقیت و رشد قرار بگیرند
به گزارش عصرهامون، سمانه شهرکی کارشناس واحد سلامت بهداشت در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران در رابطه با نامگذاری روز جمعیت بیان کرد: نرخ رشد باروری به صورت کلی کمتر از حد جایگزینی بوده و یکسری سیاست‌هایی را در ۳۰ اردیبهشت سال ۹۳ رهبر معظم انقلاب مبتنی کردند که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: سیاست‌های کلی جمعیت تدوین و در نهایت در ۱۴ بند از سوی مقام معظم رهبری به روسای قوای سه گانه و همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد.

کارشناس واحد سلامت بهداشت در رابطه با پدیده طلاق گفت: طلاق مانند سایر مسائل اجتماعی دارای ریشه های بسیاری است که بدون بررسی دقیق و مقابله با آن جلوگیری از بروز چنین مسئله ای وجود ندارد.

وی در خصوص عوامل طلاق تصریح کرد: از عوامل طلاق میشود به اعتیاد، بیکاری، تورم، دخالت اطرافیان، مسائل زناشویی، عدم شناخت کافی طرفین، نبودن روحیه گذشت و احترام متقابل به یکدیگر اشاره کرد.

شهرکی در رابطه با راهکارهای پیشگیری از طلاق ادامه داد: آموزش مهارت های زندگی، داشتن شرایط مناسب برای ازدواج، دقت کافی در انتخاب همسر، خود باوری ،اعتماد به همسر احترام و خوش رفتاری عدم دخالت دیگران اشاره کرد.

وی افزود: مراکز مشاوره در پیشگیری از طلاق می توانند با آموزش در خصوص فرهنگ سازی و آموزش احکام خانواده نقش بسیار مهمی برای پیشگیری از طلاق داشته باشند.

این کارشناس خانواده در خصوص نقش مشاور در قبل از ازدواج اذعان کرد: مشاور با آگاهی دادن در خصوص انتخاب درست و عاقلانه و ارتقاء سطح آگاهی نسبت به زندگی مشترک، تحصیل در ازدواج و سلامت نسل آینده می‌تواند در یک ازدواج موفق نقش بسیار مهمی داشته باشد.

وی در رابطه به امار طلاق و ازدواج در کشور و جایگاه استان در این آمار خاطرنشان کرد: در کشور ما آمار طلاق افزایش پیدا کرده اما ازدواج کاهش یافته است ولی در استان ما به علت بافت فرهنگی این منطقه و روحیه گذشت و فداکاری زنان و مردان آمار طلاق پایین تر می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۱۴


ارسال