شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
به منظور تسهیل در تردد کاربران جاده ای صورت گرفت؛
نصب هزار و 300 عدد انواع علائم ایمنی در جاده های نیمه شمالی سیستان و بلوچستان
 
امین سنچولی،سرپرست اداره ایمنی، ترافیک و حریم راههای سیستان وبلوچستان گفت:از ابتدای سال تاکنون هزار و 300 عدد انواع علائم ایمنی در جاده های نیمه شمالی استان نصب شده است.
 امین سنچولی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از آنجایی که وجود علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن دارد از ابتدای سال تاکنون به منظور افزایش ایمنی مسیرها و تسهیل در تردد کاربران جاده ای هزار و 300 عدد انواع تابلو و علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است.

وی تابلوهای ایمنی، اخباری، انتظامی و مسیر نما را عمده علائم نصب شده در جاده ها دانست و گفت: همچنین طی این مدت علاوه بر نصب علائم اقدام به خط کشی 180 کیلومتر مسیر، ایجاد روشنایی به طول 10 کیلومتر، نصب 5 کیلومتر گاردریل و 2 کیلومتر نیوجرسی و 150 متر مربع تابلو اطلاعاتی شده است.

سرپرست اداره ایمنی، ترافیک و حریم راههای استان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: اجرای100 کیلومتر شیار لرزاننده، نصب 20 عدد چراغ چشمک زن،تعمیر و نگهداری 60 مترمربع تابلو اطلاعاتی و شستشوی و نظافت 500 عدد تابلو ایمنی و همچنین نصب و ایمن سازی 10 مورد سر گاردریل از دیگر اقدامات این اداره در مدت مذکور می باشد.

این مقام مسئول مهمترین دغدغه های اجتماعی در این حوزه را کاهش تعداد سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی ناشی از آن دانست و ادامه داد: تحقق این هدف علاوه بر افزایش ضریب ایمنی تردد از طریق نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده ای، با فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۲۱


ارسال