جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۰
رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان چابهار:
روز قدس؛ روز وحدت مسلمانان در دفاع از ملت فلسطین است
 
محمد امین محمدی گفت: روز قدس، روز نمایش حساسیت امت اسلامی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال رژیم صهیونیستی است و یک روز جهانی که امام برای مسلمین آن را تعیین کرد.
به گزارش عصرهامون، محمد امین محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان چابهار در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا نباید از اهمیت روز قدس کاسته شود رژیم صهیونیستی نباید فکر کند که مردم انزجار لازم از صهیونیست را ندارند بلکه باید روش‌های مختلفی را برای نشان دادن نفرت خود نشان داد.
 
وی ادامه داد: روش های مانند ایجاد پویش هایی در فضای مجازی با اسم روز قدس، تشکیل کنفرانس های مجازی، تشکیل گروه های مجازی با موضوع روز قدس ارسال عکس های راهپیمایی ها و انتشار سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت روز قدس می تواند تاثیر گذار باشد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان چابهار افزود: با حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌های روز قدس ابهت ایران زیاد شده است و کشورهای عربی را به جای اینکه به وحدت و به فکر اهمیت خاورمیانه و مردم فلسطین بیندازد، ایران را رقیب خود می‌دانند.
 
وی در خصوص دسیسه های اسرائل گفت: یهودیان غاصب هزینه می‌کنند و کلی راهکار جدید ارائه می دهند که مسلمان ها را با ایجاد تشکیل گروه های داعش و طالبان از هم فاصله می دهند.

محمدی با اشاره به سخن امام خمینی که می فرمایند:<< اگر مسلمین متحد بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏‌ریختند، او را سیل می‏‌برد.>> گفت: همه زندگی ائمه و پیامبر هم این بوده که تمام زندگی خود را گذاشتند تا از مظلوم دفاع کنند همانطور که امام علی (ع) حدیث خوبی دارند که می فرمایند:<< بهترین کار دفاع از مظلوم است >>ما هم باید همین را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 
وی افزود: ما باید به بیانات رهبر گوش بدهیم که ایشان جهان‌بینی بسیار ریزی دارند و فرمایشات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان چابهار درخصوص دلیل حمایت غرب از اسرائیل خاطرنشان کرد: غربی‌ها به دلایل مختلف از اسرائیل دفاع میکنند از جمله این دلایل می تواند منافع اقتصادی باشد و این که با نظام و حکومت اسلامی مخالف هستند حمایت ایران باعث شده فلسطین قوت بگیرد و اگر جغرافیایی اسلامی بزرگ‌تر شود مطمئنا برای غربی ها احساس خطر می شود متاسفانه خیلی از کشورهای مسلمان کمک نکردند شاید به خاطر اینکه جامعه جهانی آنها را مظنون کنند اینها همیشه طرف اسرائیل بودند.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۴۸


ارسال