چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:
روز جهانی قدس در سایه کرونا فراموش نمی شود/ انقلاب مجازی بهترین روش حمایت از فلسطینیان در روز قدس است
 
حجت الاسلام مهدی گفت: قدس از اولین و اساسی ترین مسائل جهان اسلام است و لذا روز قدس تعطیل بردار نیست با شیوع این ویروس کرونا که امروز در دنیا پیچیده است نباید شرایط کرونایی باعث شود که مسئله قدس فراموش شود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام مهدی کریمی امام جمعه موقت شهرستان چابهار در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: امروز یک عده‌ای می‌خواهند ما را تضعیف کنند که بگویند مسلمانها و ایرانیان قدس را به خاطر این ویروس رها خواهند کرد اگر ما نمی توانیم اجتماع تشکیل بدهیم پس باید شیوه برنامه قدس را تغییر دهیم.
 
وی ادامه داد: امروزه فضای مجازی بهترین مکان برای حمایت از فلسطین است، فلسطینی ها چشمشان به این حمایت‌های جهان اسلام دوختند این مراسمات و حمایت ها قوت قلبی برای فلسطینی‌هاست ما باید به عنوان یک وظیفه شرعی و اخلاقی و اسلامی بتوانیم حمایت خود را داشته باشیم و یک انقلاب مجازی انجام دهیم.
 
امام جمعه موقت شهرستان چابهار در خصوص دیگر اقدامات پیشنهادی جایگزین راهپیمایی روز قدس گفت: ما می توانیم پرچم های فلسطین را در بام خانه خود قرار دهیم یا از آتش زدن پرچم اسرائیل فیلم بگیریم و منتشر کنیم.
 
وی در رابطه با حمایت غرب از رژیم صهیونیستی تصریح کرد: استکبار جهانی و سلطه‌گران اسرائیل را با یک سیاست خاصی ایجاد کرده‌اند دسیسه انگلیسی آمریکایی بوده که در غرب جهان اسلام یک غده سرطانی بکارند برای اینکه بتوانند وحدت مسلمانان را از بین ببرند یک سیاست قدیمی انگلیسی است که تفرقه بینداز و حکومت کند.
 
حجت الاسلام کریمی در ادامه گفت: کشورهای اسلامی هم از خود هنری نشان ندادند و گرفتار حاکمان فاسد و وابسته شدند که خیلی از آنها دست نشانده قدرت‌های غربی بودند و برای همین منافع غربی‌ها را مورد خطر نمیندازند‌ این حاکمان به مرور می خواهند معامله قرن را به رسمیت بشناسند و فلسطین را به فراموشی بسپارند و روابط خود را که اگر قبلا پشت پرده انجام می‌شد امروز علنی انجام دهند.
 
وی در خصوص راه مقابله با اسرائیل اذعان کرد: بهترین راه مقابله این است که کشورهای اسلامی با هم اتحاد برقرار کنند باید گفتمان ایجاد شود و مردم کشورهای اسلامی آگاه شوند و از دولت های خودکه تابع کشورهای غربی هستند مسئله فلسطین را مطالبه کنند همانطور که امام می فرمایند :<<اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏‌ریختند، او را سیل می‏‌برد >>
 
امام جمعه موقت شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: اگر سخنان امام و رهبر تبدیل به مطالبه و گفتمان در دنیا می شد و مردم پای این سخنان می ایستادند سالها پیش فلسطین آزاد می‌شد که این مطالبه اصلی ماست اگر کشورهای مقاومت بر هم افزایی خود اضافه کنند همانطور که رهبر ما گفته است که اسرائیل ۲۵ سال آینده خود را نخواهد دید.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۴۹


ارسال