چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۵
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
روند ابتلاء به کرونا در چابهار رو به رشد است/ چابهار در وضعیت قرمز قرار گرفت
 
رحمدل بامری گفت: شهرستان چابهار اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و در روزهای اخیر در سطح شهرستان در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در جلسه ستاد کرونا بیان کرد: با دستور تصمیم مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا شهرستان چابهار کلیه بازارها (بازار منطقه آزاد، بازار بلوک بازار، جمعه بازار و بازارهای روز) شهرستان چابهار بجز واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی و بهداشتی تا اطلاع ثانوی تعطیل می شوند.

وی افزود: بر این اساس بازار شهر چابهار کاملا تعطیل خواهد شد و به جز نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی بقیه اصناف و فروشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل و با کسانیکه به هر نحوی بخواهند در این روند خللی ایجاد کنند و دستورات ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا را نادیده بگیرند برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اعلام وضعیت حاد قرمز کرونا در چابهار افزود: محدودیت‌های تردد در سطح شهرستان صورت می گیرد و هیچ امکاناتی برای پذیرایی از گردشگران نخواهیم داشت و  فعلا از پذیرش مهمان در سطح شهرستان معذوریم، فلذا از کلیه مسافرینی که قصد سفر به چابهار را دارند به طور جد از سفر به شهرستان چابهار اجتناب کنند و فقط به شهروندان شهرستان چابهار اجازه تردد داده خواهد شد و از پذیرش سایر مسافرین و مهمانان معذوریم.

فرماندار چابهار در خصوص تدابیری که برای چابهار با توجه به قرار گرفتن بیماری در وضعیت قرمز در نظر گرفته شده است تصریح کرد: در همین راستا در جلسه ستاد کرونا تصمیماتی گرفته شد، مبنی بر اینکه ورودی و خروجی های شهرستان چابهار مسدود شود و همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد و تعطیل شوند.

وی در خصوص وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مجددا مسدود و در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد.

بامری برگزاری مجالس عروسی و عزداری‌ را ممنوع اعلام کرد و افزود: از چاپ اعلامیه و بنر در سطح شهرستان که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات می‌شود، ممنوعیت به عمل می‌آید و هرگونه تجمع و ازدحام در سطح بازار و معابر ممنوع است، مراسمات عزاداری و تدفین بدون حضور جمعیت و فقط با حضور چند نفر از نزدیکان انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین با مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی شهرستان که در اجرای مصوبات ستاد سهل انگاری کنند و در اجرای وظایف خود در مبارزه با بیماری کرونا کوتاهی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

فرماندار چابهار اذعان کرد: شهرداری، اصناف، اداره صمت، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت به طور مستمر و به صورت سختگیرانه بر نحوه تعطیلی بازار نظارت خواهند داشت و با متخلفان شدیداً برخورد قانونی خواهد شد، مغازه دارانی که این مصوبات را نادیده بگیرند مغازه آن‌ها پلمپ می‌شود و شهرداری به صورت روزانه معابر سطح شهر را گند زدایی و ضدعفونی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: کلیه ادارات و سازمان‌های دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی از اعلام پذیرش هرگونه میهمان در این ایام به مهمانسراهای دولتی تحت اختیار، جدا خودداری کنند و مدیران و روسای ادارات قبل و بعد از کار روزانه دستگاه تحت مدیریت خود را ضدعفونی خواهند کنند.

بامری گفت: تمامی هتل ها و مکان های اقامتی _ پذیرایی و همچنین واحدهای بوم گردی از پذیرش میهمان منع و چنانچه رعایت نکنند از فعالیت آنان جلوگیری و برخورد قانونی صورت می گیرد.

فرماندار شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: روند شیوع ویروس کرونا در چابهار نگران کننده است و به وضعیت قرمز رسیده‌ایم، لذا از مردم فهیم شهرستان تقاضامندیم در خانه بمانند و در جهت کنترل شیوع کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران در اجرای مصوبات اتخاذ شده با ما همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۵۲


ارسال