سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۰
در پی عدم رعایت نکات بهداشتی؛
آمار مبتلایان به کرونا در سیستان افزایش یافت/رئیس دانشگاه علوم پزشکی:استفاده از ماسک الزامی است
 
در پی عدم رعایت شهروندان به نکات بهداشتی ، استفاده از ماسک برای تردد در خیابان ها الزامی شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ در پی عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند و نکات بهداشتی آمار مبتلایان به ویوروس کرونا در نطقه سیستان بالاتر رفته است ، بر اثر ابتلا افراد به کرونا این منطقه در چند روز گذشته از وضعیت سفید به زرد تغییر کرده است.

با این حال در شمال سیستان و بلوچستان کرونا از طریق مسافران نوروزی و همچنین سفر افراد به مناطق آلوده وارد شد ، بنا بر اغلام آمار غیر رسمی بیش از صد هزار مسافر نوروزی در اوج ایام کرونا به سیستان سفر کرده اند.

هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: متاسفانه مردم نکات بهداشتی را جدی نمی گیرند و همین امر باعث شده است تا آمار مبتلایان به کرونا ویروس جدید افزایش یابد.

وی افزود: شهروندان باید در نظر داشته باشند که شرایط جدی است و باید بیرون از منزل حتما از ماسک استفاده کنند.

میرزایی بیان داشت: شهروندان باید در روز مدام دست ها را با آب و صابون شست و شو بدهند چرا که مهمترین راه انتقال بیماری دست ها هستند.

وی تصریح کرد: افراد باید در طی روز حداقل ۸ بار دست ها را با آب بشویند در غیر این صورت حداقل از مواد ضد عفونی کننده همانند الکل ۷۰ درصد و یا ژل های ضد عفونی کننده استفاده کنند اما بیشتر توصیه می شود که با آب و صابون به مدت ۳۰ ثانیه شست و شو دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: شهروندان برای شست و شوی میوه نیز سعی کنند در حیاط منزل انجام بدهند در غیر این صورت محل هایی که آب پخش شده است را باید مورد ضد عفونی قرار دهند.

وی ادامه داد: استفاده از وایتکس زیاد برای افرادی که در منزل هستند توصیه نمی شود اما برای افرادی که بسیار در این باره حساس هستند می توانند نسبت ۴۹ به یک این محلول را تهیه کنند ، به گونه ای که یک واحد وایتکس و ۴۹ واحد دیگر آب باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند با رعایت نکات بهداشتی نقش مهمی در شکست کرونا داشته باشند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۹۷


ارسال