سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
کارشناس مذهبی:
جایگاه رفیع و پر اهمیت عید فطر نزد مسلمانان
 
یک کارشناس مذهبی گفت: نماز عید سعید فطر از جایگاه پر اهمیتی نزد مسلمانان برخوردار است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن عید فطر، بیان کرد: در پایان ماه مبارک رمضان و پس از یک ماه عبادت و روزه داری، اسلام روز اول ماه شوّال را عید قرار داده است؛ زیرا در این روز، انسان ها به فطرت خود بازمی گردند و متوجه عظمت خداوند متعال می شوند.

وی تصریح کرد: در این روز، مسلمانان، جسم را به وسیله غسل کردن پاکیزه کرده و با پوشیدن لباس های تمیز و خوشبوکردن خود، آن را کامل می کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: پاکیزگی روح و جانشان نیز به وسیله دعا و مناجات و نماز صورت خواهد گرفت و سرانجام، پاکیزگی اموال و دارایی های آنها به وسیله فطریه دادن و کمک کردن به انسان های فقیر و نیازمند صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: براساس آیات و روایات، نماز جمعه و عیدهای سعید فطر و قربان از جایگاه رفیعی بر خوردار است، به نحوی که خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) آثار و برکات قابل ملاحظه و عظیمی را برای آن ذکر کرده است به عنوان مثال، از نماز جمعه به عنوان حج مساکین یاد شده است.

حجت الاسلام بامری گفت: شب عید فطر، شبی است که خداوند پاداش های خود را به مؤمنان روزه دار می بخشد و آنان را مورد رحمت قرار می دهد.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: از این رو، هر انسان مؤمن باید از این فرصت نهایت استفاده را در ذخیره کردن ثواب و پاداش الهی بنماید و با انجام اعمال این شب، از فیض بی کران آن بهره مند شود.

وی خاطرنشان کرد: عید سعید فطر، از شمار اعیاد بزرگ اسلامی است که به دلیل اهمیت و عظمت خاص آن، در روایات اسلامی برای این روز دعاها و اعمال خاصی ذکر شده است.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۴۰۰
مرجع : عصرهامون


ارسال