مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خبر داد:

کمک یک میلیاردی زاهدانی ها برای آزادی زندانیان/39زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار آزادی هستند

3 خرداد 1399 ساعت 11:14

عبدالحسین سجادی گفت: در جشن گلریزان زاهدان با حضور مردم و مسئولان یک میلیارد ریالی کمک نقدی و تعهد شده برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.


عبدالحسین سجادی، مدیرنمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان به خبرنگار عصرهامون، افزود: 39 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های سیستان و بلوچستان چشم انتظار آزادی هستند که جمع کل بدهی این افراد ۹۰ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۵۹۹ هزار ریال است.

وی بیان کرد: این جشن با همکاری فرمانداری زاهدان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

به گفته این مقام مسئول، با وجود شیوع ویروس کرونا جشن‌های گلریزان در ماه مبارک رمضان در استان برگزار شد و مردم استان با رعایت فاصله اجتماعی در جشن های گلریزان شرکت و برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

سجادی ادامه داد: اگر فردی به هر دلیل محکوم به پرداخت مبلغی شود و آن را پرداخت نکند و مالی هم در اختیار نداشته باشد، طبق قانون باید تا زمان اثبات اعسار یا پرداخت بدهی در زندان به سر برد و قضات هم ملزم به اجرای این قانون هستند.

به گفته این مقام مسئول، میـــزان کمک های جمع آوری شده به صورت نقدی در جشن های گلریزان ماه مبارک رمضان سال 98 در سیستان و بلوچستان یک میلیارد و 392 میلیون تومان بود.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 124406

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/124406/کمک-یک-میلیاردی-زاهدانی-آزادی-زندانیان-39زندانی-جرائم-غیرعمد-چشم-انتظار-هستند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/