جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان:
نابودی ویروس صهیونیسم آرزوی تمام آزادی خواهان است/مقاومت و ایستادگی راه نجات فلسطین
 
کارشناس سیاسی سیستان وبلوچستان گفتند: با بیان اینکه پرچم مقاومت و ایستادگی برابر دشمنان همیشه برافراشته است، گفتند: نابودی ویروس صهیونیسم آرزوی تمام آزادی خواهان است
به گزارش عصرهامون، در حالی عبرت ها و آموزه های فتح خرمشهر می تواند بسترساز فتح سنگرهای جدید برای رسیدن به عصر ظهور باشد که تنها راهکاردر برابر توطئه دشمنان مقاومت و ایستادگی است.

در این میان مقام معظم رهبری همواره تاکید فرموده‌اند که مسأله اصلی جهان اسلام، مسأله فلسطین است و این موضوع بسیار مهمی می باشد به این علت که این نبرد، مختص به امت اسلام است نه فقط فلسطینی ها و فلسطین تنها از خودش دفاع نمی‌کند بلکه از کل امت اسلام دفاع می‌کند.

در همین راستا شماری از کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پرچم مقاومت و ایستادگی برابر دشمنان همیشه برافراشته است، گفتند: نابودی رژیم صهیونیستی آرزوی تمام آزادی خواهان است و به زودی شاهد فروپاشی این رژیم منحوس هستیم.
 
جنگ داخلی مهم ترین ابزار دشمن در رویارویی با جبهه مقاومت است

یعقوب کریمی، کارشناس سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی از جمله اموراتی که در راس اسلام قرار گرفتند یکی نهضت امام حسین(ع) و وحدت بود و دیگری مسئله قدس که مربوط به همه مسلمانان و آزادی خواهان می باشد؛ پس موضوع فلسطین موضوعی که مربوط به کل اسلام است.

وی افزود: قدس متعلق به فلسطینیان است که متاسفانه توسط صیهونیست ها اشغال شده است و این کار تصمیم کشورهای غربی و کوتاهی برخی سرزمین های عربی در تحولات جنگ جهانی بود؛ که هدف اصلی آنان کم کردن شر صیهونیست از روی خودشان بوده است و آنان را برای غصب سرزمین مظلوم فلسطین فرستادند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که حساب ما از یهودیان جدا است، ادامه داد: در حقیقت صیهونیست ها جایگاهی ندارند و آنان باعث افراط و تحریف دین یهود شدند و سرزمین فلسطین مربوط به فلسطینیان اعم از یهود، مسیحی، مسلمان است، اما صیهونیست باید این کشور را ترک کند.

وی با بیان این که اکنون دنیا براساس امپریالیسم یا قدرت سالاری می چرخد؛ تصریح کرد: طبق فرموده حضرت امام خمینی(ره) ملت ایران ملتی است که به هیچ ذلتی تن نمی دهد و با هر ظلم و ستم می جنگد.
 
اعتماد به کشورهای غربی هیچ سودی و منفعتی ندارد

کریمی با اشاره به این که اعتماد به کشورهای غربی برای ما هیچ سودی و منفعتی ندارد، گفت: با غربی ها باید با اقتدار و عزت برخورد کرد تا آنان تابع نظر و افکار ایران قرار بگیرند و گرنه اگر در این مسئله به نحو دیگری با آنان رفتار کنیم ممکن است خدای ناکرده شرایط الان کشور فلسطین عاید ما شود.

وی اضافه کرد: فرمایشات باعزت و با صلابت مقام معظم رهبری در روز قدس امسال با چندین راهپیمایی سال های گذشته برابری می کند، چرا که دشمن فکر می کرد به خاطر بیماری منحوس کرونا عملی از سوی ایران در این روز مهم اتفاق نمی افتد.

این کارشناس سیاسی در تکمیل مطلب فوق عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی روز قدس امسال که روزی به یادماندنی بود، توانستند با سخنان بسیار شیوا، کوبنده، حذب اللهی و با اقتدار ویروس منحوس رژیم صهیونیستی را ضربه کنند.

کریمی گفت: سیاست عمده آمریکا، عادی سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه است، ب این حال جبهه مقاومت چه در عراق، سوریه، لبنان در هر عرصه گیتی و جای جای خاورمیانه در برابر ظلم و ستم می ایستد و تا لحظه آزادی کامل قدس با رژیم دیر پای صیهونیستی مبارزه و آن را ازاله می کند.
 
فلسطین باید با همه پرسی از همه ادیان و اقوام اداره شود
 
وی با بیان این که اکنون عرصه خط مقدم ما در فلسطین، غزه، حزب الله لبنان است، خاطر نشان کرد: در وهله اول اتحاد  و وحدت کشورهای مسلمان در نابودی اسرائیل بسیار حائز اهمیت است وصیهونیست ها در سرزمین فلسطین  جایگاهی ندارند.

به گفته این کارشناس سیاسی انتظار برای ظهور امام زمان(عج) و آزادی قدس باید جز وظایف مهم ما محسوب شود و همه این ملت را برای تداوم مبارزه باید یاری دهند و دست او را پر کنند.

کریمی با بیان این که فلسطین باید با همه پرسی از همه ادیان و اقوام اداره و یاری شود، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری ملاک یهودی ستیزی نیست بلکه هدف صیهونیست ها که خبیث ترین آدم های روی زمین هستند می باشد.

وی عنوان کرد: مردم سرزمین فلسطین در جای جای دنیا پراکنده شدند که با همه پرسی آنان می توانند به کشورشان برگردند و با آرامش کامل آینده خود را رقم بزنند و به جایگاهی برسند و غده سرطانی که بر سر آن ملت است از صحنه جغرافیا محو شود.
 
نابودی رژیم صهیونیستی آرزوی تمام آزادی خواهان است
 
رضا خادمی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سخنرانی تلویزیونی مقام معظم رهبری در خصوص روز جهانی قدس، بیان کرد: فلسطین نه تنها مسأله اصلی مسلمانان بلکه باید مسأله اصلی تمام جهانیان باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «محدود کردن مسئله فلسطین به مسأله فلسطینی و عربی خطای بزرگ است» که نباید ما مسلمانان مرتکب شویم.

وی با بیان اینکه حاکمیت رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین هیچگونه مشروعیتی ندارد، تصریح کرد: فلسطین متعلق به ساکنان اصلی آن از دین های اسلام، یهود و مسیحی است و صهیونیست ها هیچ جایگاهی در این کشور ندارند.
 
خادمی افزود:رژیم صهیونیستی توسط انگلیس و همین کشورهای غربی بنیان گذاشته است و تصور اینکه غربی ها درصدد حل کردن مسأله فلسطین به نفع ساکنان اصلی آن باشند، اشتباه است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: آمریکا و سایر کشورهای غربی در این سال های اخیر با تشکیل گروه های تکفیری به دنبال انحراف اذهان مسلمانان و جهانیان از مسئله فلسطین بوده اند.
 
وی ادامه داد:حذف و نابودی رژیم صهیونیستی نه تنها آرزوی دیرینه مسلمانان بلکه آرزوی تمام آزادی خواهان است و ان شالله به زودی فلسطینیان به موطن خود باز خواهند گشت.

خادمی خاطرنشان کرد: فلسطین به یاری و کمک همگان نیاز دارد و قطعا با همه پرسی و رای گیری تمام امور آن را ساکنان اصلی آن بر عهده خواهند گرفت.
 
"مقاومت و ایستادگی" راه نجات بخش مردم فلسطین در برابر صهیونیست ها

سلطانعلی میر، کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه مسئله فلسطین در هیچ شرایطی نباید کمرنگ شود بیان کرد: فلسطین پاره تن جهان اسلام و مسجدالاقصی قبله اول مسلمین و نمادی برای قدرت توحید و اسلام است که صهیونیست‌ها قصد تخریب آنجا را دارند پس همه باید با ملت فلسطین ابراز همدردی و از رژیم صهیونیستی اعلام انزجار کنیم تا ملت فلسطین دلگرم باشد و تا به نتیجه رسیدن به مقاومت و ایستادگی خود ادامه دهد.
 
وی ادامه داد: دو رویکرد در مسئله فلسطین وجود دارد یکی صلح و سازش و دیگری بحث ایستادگی و مبارزه است.
 
کارشناس سیاسی افزود: درخصوص صلح و سازش تاکنون هشت مورد پیمان و تفاهم نامه انجام شده است و هیچ کدام نتیجه ندادند از اولین پیمان صلح کمپ دیوید اول، پیمان مادرید، اسلو، کمپ دیوید دوم، نقشه راه و معامله قرن و خاورمیانه بزرگ می توان نام برد که از رویکردهای این پیمان ها بحث فلسطین و رژیم اشغالگر قدس را تفکیک کند.
 
وی با اشاره به اینکه با ساز و کار و سازش هیچ گاه به نتیجه نرسیدند و حالا ساز و کار مقاومت نتیجه داده است تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل به دنبال اشغال منافع فلسطین است و طبق شعار خود که «از نیل تا فرات» است به دنبال اشغال تمام سرزمین‌های مسلمانان هستند.اگر مقاومت‌ مسلمانان در لبنان و فلسطین نبود، اسرائیل غاصب برای تحقق شعار خود اکنون به عراق و ایران نیز رسیده بود چراکه اشغال و تسخیر تمامیت مسلمانان از اهداف شوم اوست.
 
میر گفت: اسرائیل قبل از انقلاب همه ارتش های عربی را شکست داده بود در چهار جنگ پیروز شد ولی بعد انقلاب در چهار جنگ شکست خورد نه از طریق نیروها و ارتش کشورشان بلکه از طریق نیروهای چریکی و مردمی و حزب الله لبنان و حماس به پیروزی هایی دست پیدا کرد.
 
دست برتر با جریان مقاومت است

وی ادامه داد: پس راه مقاومت نتیجه داد و اسرائیل دیگر شعار نیل تا فرات را سر نمی دهد فقط بنا دارد با صلح خود را از مرگ نجات دهد.
 
وی تصریح کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری که بیست و پنج سال دیگر اسرائیل وجود نخواهد داشت و پنج سال آن سپری شده پس بیست سال دیگر با توجه به قرائن و شواهد که نشان می دهد اسرائیل وجود ندارد.
 
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه دست برتر با جریان مقاومت است اذعان کرد: برای فلسطین تمامیت ارضی مدنظر است و اگر تصمیمی قرار باشد گرفته شود باید انتخاباتی برگزار شود و ساکنین واقعی آن سرزمین باید تصمیم گیری کنند نه افرادی که آژانس بین المللی یهود از سراسر جهان جمع آوری کرده و شهرک های صهیونیست نشین را تشکیل دادند و ساکنین اصلی را خارج کردند و افراد غیربومی جایگزین فلسطینیان کردند.
 
وی گفت: این موضوع فقط به مسلمانان مربوط نمی شود یک مسئله جهانی و انسانیت است چراکه انسان ها را از خانه و کاشانه شان رانده شدند و این ظلم را باید کل دنیا در مقابل آن بایستد و همه باید از موضوع فلسطین پشتیبانی و دفاع کنند.
 
وی اظهار کرد: باید از جریان مقاومت و حزب الله حمایت کنیم و نگاه اعتقادی و خدایی باشد نه نگاه قومیتی؛ چراکه نگاه و تفکر عربی و نوسیالیسم جواب نداده است، بلکه یک اندیشه و تفکر دینی مطرح شده و نتیجه داده است.
 
دولتهای غربی هیچگاه به عهد و پیمان خود وفا نکردند

میر با اشاره به اینکه دولتهای غربی هیچگاه به عهد و پیمان خود وفا نکردند و ظلم بشری را مرتکب شدند، بیان کرد: غربی ها برای تثیبت رژیم اسرائیل از این رژیم اشغالگر دفاع و پشتیبانی کردند و هیچ امیدی به این غرب و کشورهای مرتجع عرب نمیتوان داشته باشیم البته این دولتها در تلاش هستند که با اسم صلح سرپوش بزارند بر روی این جنایات منطقه و البته این راه نتیجه نخواهد داد و همه تلاشهایی که کردند فایده نداشته و انتفاضه روز به روز قدرت بیشتری می گیرد.
 
وی با بیان اینکه همه مشکل غرب با جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: ایران یک زمانی عقبه استراتژیک اسرائیل بود ولی حالا تبدیل به کانون تهدید شده و اندیشه امام راحل را که روز قدس را روز اسلام، مستضعفان، روز دفاع  از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم نامیده است باید همچنان تا پیروزی ادامه دهیم.
 
کارشناس امور سیاسی گفت: دو دنیای کنونی دوقطب مستکبرین و مستضعفین وجود دارد؛ یک قطب دولت مرتجع عربی و دولتهای فرامنطقه ای که بنا دارند حق کشی کنند مستکبرین هستند و بخش دیگر مستضعفین که دفاع می کنند.
 
وی با اشاره به قربانیان مسلمانان در جهان تا کنون به دست جنایتکاران افزود: جنایت هایی را که غرب و استکبار در حال انجام هستند از کشتار در یمن، عراق، سوریه و افغانستان و نسل کشی بزرگ قرن مسلمین دستشان به خون هزاران انسان بی گناه آغشته است و و به همین دلیل از شمارش کشتار بشریت حرفی زده نمی شود چراکه جنایت های خودشان برملا می شود.
 
میر ادامه داد: سازمان ملل و بین المللی نسبت به جنایاتی که برای مردم فلسطین انجام شده سکوت می کنند و هیچ اقدام آنچنانی انجام ندادند و همه اینا ابزار سلطه دولت های بزرگ هستند چه کنوانسیون حقوق بشر چه سازمان ملل یا بهداشت جهانی.
 
وی گفت: تا زمانی که منافع سلطه جویانه این دولت ها مطرح باشد بشر و انسانیت معنا پیدا نمی کند این کشورها کشتارهای زیاد و عجیبی را در دنیا مرتکب شدند؛ حقوق بشر و دفاع از انسانیت و تروریست ابزار و کلید واژه هایی هستند برای سلطه بر ملل دنیا و جنایتکاران جنگی بودند؛ امریکا اولین جنایتکاری است که از سلاح های اتمی و هسته ای را استفاده کرد و هزارن نفر از ژاپنی ها را قتل عام کرد.
 
کارشناس امور سیاسی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها، اروپایی ها و جنایت کاران حقوق بشر دو روی یک سکه هستند و اقدامات مشترکی برای از بین بردن حقوق مظلومان و محرومان مخصوصا فلسطینی ها در حال انجام هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۴۱۳


ارسال