شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶
کارشناس امور سیاسی و امور بین الملل اعلام کرد:
"مقاومت و ایستادگی" راه نجات بخش مردم فلسطین در برابر صهیونیست ها/ دولتهای غربی هیچگاه به عهد و پیمان خود وفا نکردند
 
سلطانعلی میر گفت: با ساز و کار و سازش هیچ گاه به نتیجه نرسیدند و حالا ساز و کار مقاومت نتیجه داده است و "مقاومت و ایستادگی" تنها راه نجات بخش مردم فلسطین در برابر صهیونیست هاست.
به گزارش عصرهامون، سلطانعلی میر، کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه مسئله فلسطین در هیچ شرایطی نباید کمرنگ شود بیان کرد: فلسطین پاره تن جهان اسلام و مسجدالاقصی قبله اول مسلمین و نمادی برای قدرت توحید و اسلام است که صهیونیست‌ها قصد تخریب آنجا را دارند پس همه باید با ملت فلسطین ابراز همدردی و از رژیم صهیونیستی اعلام انزجار کنیم تا ملت فلسطین دلگرم باشد و تا به نتیجه رسیدن به مقاومت و ایستادگی خود ادامه دهد.
 
وی ادامه داد: دو رویکرد در مسئله فلسطین وجود دارد یکی صلح و سازش و دیگری بحث ایستادگی و مبارزه است.
 
کارشناس سیاسی افزود: درخصوص صلح و سازش تاکنون هشت مورد پیمان و تفاهم نامه انجام شده است و هیچ کدام نتیجه ندادند از اولین پیمان صلح کمپ دیوید اول، پیمان مادرید، اسلو، کمپ دیوید دوم، نقشه راه و معامله قرن و خاورمیانه بزرگ می توان نام برد که از رویکردهای این پیمان ها بحث فلسطین و رژیم اشغالگر قدس را تفکیک کند.
 
وی با اشاره به اینکه با ساز و کار و سازش هیچ گاه به نتیجه نرسیدند و حالا ساز و کار مقاومت نتیجه داده است تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل به دنبال اشغال منافع فلسطین است و طبق شعار خود که «از نیل تا فرات» است به دنبال اشغال تمام سرزمین‌های مسلمانان هستند.اگر مقاومت‌ مسلمانان در لبنان و فلسطین نبود، اسرائیل غاصب برای تحقق شعار خود اکنون به عراق و ایران نیز رسیده بود چراکه اشغال و تسخیر تمامیت مسلمانان از اهداف شوم اوست.
 
میر گفت: اسرائیل قبل از انقلاب همه ارتش های عربی را شکست داده بود در چهار جنگ پیروز شد ولی بعد انقلاب در چهار جنگ شکست خورد نه از طریق نیروها و ارتش کشورشان بلکه از طریق نیروهای چریکی و مردمی و حزب الله لبنان و حماس به پیروزی هایی دست پیدا کرد.
 
دست برتر با جریان مقاومت است

وی ادامه داد: پس راه مقاومت نتیجه داد و اسرائیل دیگر شعار نیل تا فرات را سر نمی دهد فقط بنا دارد با صلح خود را از مرگ نجات دهد.
 
وی تصریح کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری که بیست و پنج سال دیگر اسرائیل وجود نخواهد داشت و پنج سال آن سپری شده پس بیست سال دیگر با توجه به قرائن و شواهد که نشان می دهد اسرائیل وجود ندارد.
 
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه دست برتر با جریان مقاومت است اذعان کرد: برای فلسطین تمامیت ارضی مدنظر است و اگر تصمیمی قرار باشد گرفته شود باید انتخاباتی برگزار شود و ساکنین واقعی آن سرزمین باید تصمیم گیری کنند نه افرادی که آژانس بین المللی یهود از سراسر جهان جمع آوری کرده و شهرک های صهیونیست نشین را تشکیل دادند و ساکنین اصلی را خارج کردند و افراد غیربومی جایگزین فلسطینیان کردند.
 
وی گفت: این موضوع فقط به مسلمانان مربوط نمی شود یک مسئله جهانی و انسانیت است چراکه انسان ها را از خانه و کاشانه شان رانده شدند و این ظلم را باید کل دنیا در مقابل آن بایستد و همه باید از موضوع فلسطین پشتیبانی و دفاع کنند.
 
وی اظهار کرد: باید از جریان مقاومت و حزب الله حمایت کنیم و نگاه اعتقادی و خدایی باشد نه نگاه قومیتی؛ چراکه نگاه و تفکر عربی و نوسیالیسم جواب نداده است، بلکه یک اندیشه و تفکر دینی مطرح شده و نتیجه داده است.
 
دولتهای غربی هیچگاه به عهد و پیمان خود وفا نکردند

میر با اشاره به اینکه دولتهای غربی هیچگاه به عهد و پیمان خود وفا نکردند و ظلم بشری را مرتکب شدند، بیان کرد: غربی ها برای تثیبت رژیم اسرائیل از این رژیم اشغالگر دفاع و پشتیبانی کردند و هیچ امیدی به این غرب و کشورهای مرتجع عرب نمیتوان داشته باشیم البته این دولتها در تلاش هستند که با اسم صلح سرپوش بزارند بر روی این جنایات منطقه و البته این راه نتیجه نخواهد داد و همه تلاشهایی که کردند فایده نداشته و انتفاضه روز به روز قدرت بیشتری می گیرد.
 
وی با بیان اینکه همه مشکل غرب با جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: ایران یک زمانی عقبه استراتژیک اسرائیل بود ولی حالا تبدیل به کانون تهدید شده و اندیشه امام راحل را که روز قدس را روز اسلام، مستضعفان، روز دفاع  از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم نامیده است باید همچنان تا پیروزی ادامه دهیم.
 
کارشناس امور سیاسی گفت: دو دنیای کنونی دوقطب مستکبرین و مستضعفین وجود دارد؛ یک قطب دولت مرتجع عربی و دولتهای فرامنطقه ای که بنا دارند حق کشی کنند مستکبرین هستند و بخش دیگر مستضعفین که دفاع می کنند.
 
وی با اشاره به قربانیان مسلمانان در جهان تا کنون به دست جنایتکاران افزود: جنایت هایی را که غرب و استکبار در حال انجام هستند از کشتار در یمن، عراق، سوریه و افغانستان و نسل کشی بزرگ قرن مسلمین دستشان به خون هزاران انسان بی گناه آغشته است و و به همین دلیل از شمارش کشتار بشریت حرفی زده نمی شود چراکه جنایت های خودشان برملا می شود.
 
میر ادامه داد: سازمان ملل و بین المللی نسبت به جنایاتی که برای مردم فلسطین انجام شده سکوت می کنند و هیچ اقدام آنچنانی انجام ندادند و همه اینا ابزار سلطه دولت های بزرگ هستند چه کنوانسیون حقوق بشر چه سازمان ملل یا بهداشت جهانی.
 
وی گفت: تا زمانی که منافع سلطه جویانه این دولت ها مطرح باشد بشر و انسانیت معنا پیدا نمی کند این کشورها کشتارهای زیاد و عجیبی را در دنیا مرتکب شدند؛ حقوق بشر و دفاع از انسانیت و تروریست ابزار و کلید واژه هایی هستند برای سلطه بر ملل دنیا و جنایتکاران جنگی بودند؛ امریکا اولین جنایتکاری است که از سلاح های اتمی و هسته ای را استفاده کرد و هزارن نفر از ژاپنی ها را قتل عام کرد.
 
کارشناس امور سیاسی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها، اروپایی ها و جنایت کاران حقوق بشر دو روی یک سکه هستند و اقدامات مشترکی برای از بین بردن حقوق مظلومان و محرومان مخصوصا فلسطینی ها در حال انجام هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۴۳۵


ارسال