دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۰
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت،عدالت طلبی و وحدت مسلمان است/ بیانات رهبر انقلاب نقشه راه در مسیر آزادی قدس
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت، حق، عدالت طلبی و وحدت مسلمان است.
به گزارش عصرهامون، پس از سخنرانی ویژه مقام معطم رهبری در روز قدس، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه اعتماد به غرب چیزی جز خسارت  وضرر در پی ندارد، گفتند: دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت، حق، عدالت طلبی و وحدت مسلمان است.
 
ضرر و خسران نتیجه اعتماد به غربی ها است

مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روز قدس، بیان کرد:  فرامین مقام معظم رهبری همواره راهگشای مسلمانان به ویژه ملت ایران اسلامی بوده است، اگر امروز موفق نشدیم به دلیل شیوع ویروس کرونا راهپیمایی روز قدس را برگزار کنیم، اما مشاهده کردیم ملت همیشه حاضر در صحنه ایران در فضای مجازی این روز را گرامی داشتند.
 
وی با توجه به اینکه به زودی قدس آزاد خواهد شد، افزود: عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری خود یک پیشرفت دینی و قدرتی عظیم جهت مقابله با رژیم صهیونیستی محسوب می شود که می توان با انسجام ملت ها این رژیم غاصب و کودک کش را محو کرد.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در فرامین امروز خود فرموده اند، نباید به غربی ها اعتماد کرد چرا که آنها خیرخواه ملت ایران و مسلمانان نیستند و تجربه ثابت کرده اعتماد به غربی ها و امریکایی ها چیزی جز ضرر و خسران برای مسلمان به همراه نداشته است.
 
حسین زهی خاطر نشان کرد: مسلمانان و کشورهای اسلامی با انسجام و اعتماد به یکدیگر نباید به یهود و بیگانگان اعتماد کنند.
 
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند که آمریکا برای سرگرم کردن امت های مسلمان به دنبال راه اندازی جنگ های داخلی است، تصریح کرد: مبنا، پایه و اساس کار یهود سرگرم کردن مردم برای تسلط بر روی مسلمانان به ویژه فلسطینیان است که باید در این راستا و برای عدم به سرانجام رسیدن نقشه های رژیم غاصب و سران کفر دقت لازم انجام شود.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان با اشاره به اینکه ملت ایران با رهبری رهبر فرزانه انقلاب و استقامت مقابل یاوه گویی های این رژیم جعلی می ایستد، گفت: آمریکا چون توان مقابله با ایران را ندارد و از سوی دیگر هیچ لانه جاسوسی در کشور ندارد، نگران است و جهت ضربه زدن به ایران و گروه های مقاومت دست به اجرای هر برنامه ای در منطقه می زند که باید مسلمانان هوشیار باشند.
 
وی خاطر نشان کرد: باید تمامی ملت های مسلمان دست در دست هم داده و با اتحاد و همبستگی مقابل این رژیم کوک کش ایستاد چرا که فقط در سایه وحدت می توان اسرائیل غاصب و سران کفر را به زانو در آورد.
 
امام جمعه اهل سنت مهرستان بیان کرد: اگر امروز فلسطین به اسارت اسراییل غاصب در آمده به دلیل بی توجهی ملت های اسلامی است که از کشور های مسلمان انتظار می رود با امید و همدلی و با پیروی از قرآن و رسول خدا باعث نابودی اسراییل شوند.
 
آزادی فلسطین هدف اصلی اسلام ناب محمدی است
 
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیت المقدس مرکز همه انبیاء از ابتدا تا کنون بوده و  قبله اول مسلمین جهان است.

وی افزود: آزادی بیت المقدس به شدت در انقلاب حضرت محمد (ص) توصیه شده بود، و همین امر باعث شد تا در زمان حضرت علی (ع) و حضرت عمر(رضی)  فتح بیت المقدس تحقق یابد و ریشه یهودیت و مسیحیت از آن خشک شود.

وی ادامه داد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای آغاز تا کنون مسئله اصلی خود را آزادسازی فلسطین قرار داده است که این امر امروز به رهبری امام خامنه ای رهبری، ماهر، با صلاحیت ، علمی ، معنوی، سیاسی و شجاع تا آزادسازی فلسطین ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به سخنان امروز رهبری در خصوص روز قدس گفت: مبارزه فلسطینی ها و مقاومت این مسلمانان مظلوم سرانجام باعث پیروزی خواهد شد.

وی گفت: کشورهای غربی همواره گرگ هایی در لباس میش بوده اند که خنجر خود را از پشت وارد می کرده اند لذا اعتماد به این کشورها وقت تلف کردن و در نهایت نرسیدن به اهداف است.

مولوی درواخ اظهار داشت: آینده فلسطین باید در دست مردمان خود این کشور باشد و اسرائیل غاصب باید به همه پرسی از همه ادیان برای اداره این کشور به دست فلسطینی ها تن بدهد.

وی با  بیان اینکه آزادی فلسطین هدف اصلی اسلام ناب محمدی است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی عیناً ادامه انقلاب حضرت محمد (ص) است که این امر برای مردم ایران افتخاری بزرگ و تاریخی محسوب می شود.

مولوی درواخ خاطرنشان کرد: دولت های عرب همچون آل سعود که امروز به مسئله فلسطین پشت کرده اند و به صف دشمنان اسلام پیوسته اند ، ننگ تاریخی بزرگی انجام داده و مرتکب جرم شده اند.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک بیان داشت: مسئله بیت المقدس بحث شیعه و سنی نیست و ندارد ، وظیفه همه مسلمین آزادی قدس و حمایت و فلسطین است.

 دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت، حق، عدالت طلبی و وحدت مسلمان است
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلب مبنی بر گسترش عرصه جهاد در سرزین های فلسطینی افزود: ما وظیفه داریم از فلسطین دفاع کنیم چرا که در شرع مقدس اسلام باید در مقابل ظالم و مستکبر ایستاد و امروز بیشترین ظلم را استکبار در رأس آمریکای جنایتکار در حق مردم مظلوم فلسطین انجام می دهد.

وی با بیان اینکه دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت، حق، عدالت طلبی و وحدت مسلمان است، ادامه داد: از آنجایی که حفظ مصالح و کیان رژیم صهیونیسمی مساله کلیدی سیاست های امپریالیستی به شمار می رود آنها در صدد کمرنگ کردن فلسطین هستند در این مسیر هر آنچه در سر دارند ازتفرقه بین امت های اسلامی تا تحریم و جنگ های داخلی و ... پ عملی کرده تا دولت های اسلامی از مسئله فلسطین که مربوط به جهان اسلام است کوتاه بیایند اما ملت ایرن با ولایت پذیری و بصیرت خود و با اتکاء به خداوند همانگونه که سالها پیش دشمن را با خاری و ذلت از کشور بیرون راند این بار نیز دشمن را مایوس گذاشته و به فرموده رهبر که اسرائیل25سال دیگر را نخواهد دید این رژیم غاصب را با وحدت و همدلی امت های اسلامی از صفحه روزگار محو و به زودی زود شاهد آزاد سازی قدس شریف خواهیم بود.

رسولی زاده بیان کرد: اعتماد به غرب چیزی جز خسارت و ضرر در پی ندارد آنها بارها بی اعتمادی خود را به اثبات رسانده و تنها در فکر منافع خود هستند در این راستا نیز نباید غفلت و سهل اندیشی کرد.

وی با بیان اینکه مبارزه علیه ویروس صهیونیستی وظیفه همه مسلمانان جهان است، ادامه داد: برپایی همه پرسی می تواند این نفرت همگانی از اسراییل را آشکار کندو حق حاکمیت را به مردم فلسطین بازگرداند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر این مطلب که موضوع فلسطین مربوط به  جهان اسلام است،گفت: مبارزه فلسطینی ها و مقاومت این مسلمانان مظلوم سرانجام باعث پیروزی خواهد شد.

مبارزه علیه ویروس صهیونیستی وظیفه همه مسلمانان جهان است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه درگفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: رهبر انقلاب منادی وحدت در دنیای اسلام و ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس هستندو مواضع و اندیشه ایشان در خصوص فلسطین، موضع تمام مسلمانان آزاده جهان است.
 
وی افزود: بیانات رهبر انقلاب درباره آزادی فلطسین نقشه راه مسلمانان جهان در مسیر آزادی قدس شریف است، جهاد علیه رژیم صهیونیستی تا نابودی کامل اسراییل ادامه خواهد داشت و مجاهدین مقاومت اسلامی مانند دیواری محکم در برابر جنایات اسراییل ایستادگی می کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: اسراییل با پشتیبانی آمریکای جنایتکار به دنبال سیطره بر جهان اسلام است جهاد فی سبیل الله در راه آزادی قدس شریف باید هدف نهایی تمام مسلمانان و آزادگان جهان باشد، بیانات رهبر انقلاب سبب هوشیاری بیشتر مسلمانان جهان از دسیسه های اسراییل است.
 
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: مبارزه علیه ویروس صهیونیستی وظیفه همه مسلمانان جهان است، مردم فلسطین از مسلمان،  مسیحی و حتی اکثر یهودیان از رژیم صهیونیستی متنفر هستند و برپایی همه پرسی می تواند این نفرت همگانی از اسراییل را آشکار کندو حق حاکمیت را به مردم فلسطین بازگردانداختیار و تصمیم گیری درباره حکومت فلسطین باید به مردم فلسطین واگذار شود.
 
وی اذعان کرد:دولتمردان غربی همواره دنباله رو آمریکا بوده و در موضوع فلسطین واکنشی صریح در حمایت از مردم فلسطین نداشته اند انفعال و سرسپردگی غرب به آمریکا و اسراییل سبب عدم اعتماد به غرب در مسئله فلسطین شده است.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه افزود: اختلاف افکنی بین مسلمانان و ایجاد جنگ های داخلی در کشورهای اسلامی  با هدف دور کردن جبهه مقاومت از هدف اصلی یا همان مسئله فلسطین است، تفرقه سلاح استکبار جهانی برای سلطه بر کشورهای اسلامی و رسوخ در صفوف متحد مسلمانان است، آمریکا با حمایت از اسراییل به دنبال تسلط بر منابع کشورهای منطقه است .
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۰۷


ارسال