شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۵
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر؛
تنها راه شکستن زنجیره انتقال کرونا؛ فاصله گذاری اجتماعی است
 
مهدی صدرایی نسب گفت: یکی از عمده دلایل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در ایرانشهر، عدم جلوگیری از اجتناب در تجمعات و اماکن شلوغ و بازارها بوده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره، در کنترل همه‌گیری کرونا، مهم ترین عامل، رفتار اجتماعی است و نوع نگرش مردم، رعایت فاصله‌گذاری و بهداشت فردی مهم است.
اکثر افرادی که مبتلا به بیماری کرونا می شوند با بیماران تماس دارند و یا این که در مکان‌های عمومی حاضر شده و به گونه‌ای، رفتار پرخطر داشتند. اپیدمی کرونا در ایرانشهر همچنان صعودی است


مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در طی روزهای اخیر آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان رو به افزایش بوده است و یک راه کاهش گسترش ویروس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که از آن به عنوان فاصله گذاری فیزیکی نیز یاد می‌شود؛ هر چه فاصله شما از دیگران بیشتر باشد احتمال انتقال این بیماری کاهش می‌یابد.
وی حضور در اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت را مانعی بر سر کنترل شیوع کرونا دانست و افزود: بنابراین حفظ قرنطینه خانگی و کاهش حداکثری خروج از خانه، راهی برای پیشگیری این بیماری است.
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر ادامه داد: رعایت برخی نکات برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ضروری است. حفظ فاصله گذاری اجتماعی مهم‌ترین نکته برای جلوگیری از انتقال ویروس در محیط کار و احتماع می باشد.
وی عنوان کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در ایرانشهر، شهروندان عزیز به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و فاصله گذاری اجتماعی کلیه تجمعات و مراسمات خانوادگی، مذهبی، فرهنگی و جشن‌ها را لغو کنند.
صدرایی نسب اضافه کرد: دلیل اصلی افزایش بیماران در موج دوم در شهرستان ایرانشهر عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی بوده است.
وی تصریح کرد: بهترین روش پیشگیری از کرونا، درخانه ماندن است و علاوه بر آن رعایت توصیه های بهداشتی و بهداشت فردی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و به حداقل رساندن تجمعات نقش تاثیرگذاری در کاهش آمار و قطع زنجیره انتقال بیماری دارند.
این مقام مسئول اذعان کرد: مردم و کسبه با حضور در مغازه ها، نانوایی ها حتما فاصله اجتماعی از یکدیگر را رعایت کنند.
وی با اشاره به این که برای درمان کووید_۱۹ هنوز دارویی وجود ندارد، خاطر نشان کرد: وقتی یک نفر آلوده به ویروس کرونا در اجتماعات قرار بگیرد و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود می تواند افراد بیشتری را به این بیماری مبتلا کند. انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۴۴


ارسال