دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
هشدار هواشناسی؛
بادهای 120 روزه در سیستان و بلوچستان شدت می گیرد
 
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، گفت: از چهارشنبه بر سرعت و شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده می شود.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:  بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش این باد شدید در نقاط مستعد منجر به خیزش گردوخاک، کاهش شعاع  دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی افزود: وزش باد با شدت کمتر نوار غربی و شرق استان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد به طوریکه در این مناطق نیز خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی محتمل است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد و گرد و خاک اواخر وقت جمعه به صورت موقت کاهش می یابد اما همچنان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

ملاشاهی گفت: با توجه به احتمال خیزش گردوخاک و کاهش شدید دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی استان مانند زاهدان-زابل توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری پرهیز شود.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته نیز وزش بادهای 120 روزه در نیمه شمالی استان ادامه داشت به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 20 متر بر ثانیه معادل 72 کیلومتر بر ساعت رسید.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: وزش این باد شدید تغییر به خصوصی در کاهش  دید افقی زابل ایجاد نکرد اما شعاع دید افقی در شهر زهک از دیگر شهرهای شمالی استان را به 7 هزار متر کاهش داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۵۶


ارسال