جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
واکنش‌ها به تحریم‌های آمریکا علیه نیروی انتظامی؛
تحریم ناجا توسط آمریکا از روی استیصال است/ استکبار با اقدام علیه حافظان امنیت کشور، مردم را تحریم کرد
 
تحریم نیروی فداکار و جان بر کف انتظامی از سوی آمریکا معنی جز تحریم امنیت مردم و تلاش برای ناامن کردن زندگی شهروندان و مقابله با اقدامات پلیس علیه تروریست‌های تحت حمایت آمریکا ندارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ دشمنی آمریکایی‌ها با مردم ایران این بار در تحریم نیروی انتظامی خود را نشان داد. نیروی پلیس در هر کشوری مسئول امنیت شهروندان در درون مرزهای کشور است. از مرزها گرفته تا جاده‌ها و امنیت داخل شهرها همه بر عهده نیروی انتظامی است؛ تصور یک روز بدون پلیس در شهر تصوری وحشتناک است.

مبارزه و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، تروریستهای متجاوز در مرزهای کشور، اشرار، اراذل، سارقان، متجاوزان به حریم خصوصی افراد، قانون شکنان و تامین امنیت جانی، مالی و عرضی تک تک شهروندان در همه عرصه‌های زندگی از خانه تا وسیله نقلیه و مغازه و خیابان و فضای مجازی وظیفه ذاتی نیروی انتظامی است.

در جمهوری اسلامی هم نیروی انتظامی در مجموع در حوزه وظایف خود عملکرد بسیار خوبی داشته و شهدا و جانبازان فراوانی در این راه تقدیم کرده است که نتیجه آن احساس امنیت بالای شهروندان است.

در این شرایط، تحریم این نیروی فداکار و جان بر کف از سوی آمریکا معنی جز تحریم امنیت مردم و تلاش برای ناامن کردن زندگی شهروندان و مقابله با اقدامات پلیس علیه تروریست‌های تحت حمایت آمریکا ندارد.
ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی کشور در گفت‌وگوهایی نسبت به این اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا واکنش نشان دادند.
 
همدان
افزایش ضریب امنیت کشور با اقدامات ناجا/ تحریم نیروی انتظامی، در راستای تشدید فشار بر ایران است
 حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه ، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره اقدام آمریکا در تحریم نیروی انتظامی ایران بیان کرد: نقش نیروی انتظامی در کشور ویژه است.
وی با بیان اینکه نقش نیروی ناجا در  ایجاد امنیت داخلی بی نظیر است تصریح کرد: پلیس در حوزه های مختلف امنیت شهری، مرزبانی، مبارزه با مواد مخدر و مقابله با مافیا نقشی محوری دارد و توانسته به خوبی در این بخش ها عمل کند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به تقسیم بندی‌های مختلف نیروی انتظامی از جمله پلیس فتا، پلیس مبارزه با مواد مخدر و آگاهی اشاره و تصریح کرد: این نیروی مردمی باعث ایجاد آرامش در کشور شده است و بیشتر پرونده های جرم و جنایات توسط پلیس در کوتاه ترین زمان حل می شود.
وی تاکید کرد: ضریب امنیت در کشور ما به لطف نیروی انتظامی قدم به قدم در حال بالا رفتن است و این به معنی موفقیت روز افزون ناجا است.
آزادی خواه، تحریم ناجا توسط آمریکا را اقدامی در راستای تشدید فشار بر ایران دانست و بیان کرد: اقدامات اخیر آمریکا پیرو مصاحبه اخیر یکی از سناتورهای آن درباره مذاکره با ترامپ و تنوع تحریم ها است.
وی افزود: این سناتور آمریکایی در مصاحبه خود بیان کرده بود که "ایران دو راه بیشتر ندارد یا با ترامپ مذاکره کند یا تنوع تحریم ها انجام می‌شود و این همان مسیر در تنگنا قرار دادن ایران اسلامی است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا دشمن امنیت داخلی و خارجی ایران است، تصریح کرد: از آنجا که نیروی انتظامی و نظامی ما در ایجاد امنیت کشور نقشی موثر دارند، آمریکا این اقدام را انجام داده است.
وی به نقش نیروی انتظامی در ایجاد انضباط اجتماعی اشاره کرد و گفت: آمریکا با گسترده تر کردن تحریم ها به دنبال فشار بر روی امنیت و آرامش ایران است.
آزادی خواه ایجاد تحریم های جدید را اشتباه بزرگی برای آمریکا دانست و افزود: تاریخ به خوبی نشان داده که تحریم های آمریکا همیشه اثری عکس داشته است و ایران مصمم تر راه خود را ادامه می دهد.
وی تجربه مقابله با کرونا در ایران را یکی از اثرات معکوس تحریم های آمریکا عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی علی رغم تحریم های دارویی به خوبی کرونا را کنترل و ایران جزء کشورهای پیشرو در برابر ویروس کووید 19 است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم های آمریکا همواره باعث شده که ما ظرفیت های پیدا و پنهان خود را شناسایی کنیم و موج جدید تحریم ها اثری در اراده ملت ایران ندارد.
 
آمریکا با تحریم ناجا، به دنبال گرفتن آرامش از مردم است
کیومرث سرمدی، نماینده منتخب مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به تحریم ناجا از سوی آمریکا، اظهار کرد: به طور کلی حرکات، توطئه‌ها و برنامه‌های استکبار جهانی که در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی است، برای بهم ریختن آرامش، امنیت کشور و مردم است.
وی با بیان اینکه تحریم نیروی انتظامی هم در راستای ناامن کردن کشور است، افزود: برخی مواقع امنیت در کشور در زمینه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری است و قطعاً همین تحریم نیروی انتظامی هم در راستای تحریم امنیت مردم است.
منتخب مردم اسدآباد در مجلس گفت: چهل سال است که استکبار جهانی با ترفند های مختلف همچون تهدید و تحریم نظامی، اقتصادی، دارویی، مواد غذایی افراد و شرکت های مختلف به دنبال این است که در نظام جمهوری اسلامی اخلال ایجاد کند و امروز هم تحریم نیروی انتظامی در همین راستا به مانند کارهای دیگرش خلاف انسانیت است.
وی با اشاره به اقدامات مهم و فراگیر نیروی انتظامی در همه زمینه‌های مختلف، گفت: امروز پلیس در برخورد با مفسدان اقتصادی، قاچاق کالا، بخش حفاظت از فضای مجازی در زمینه امنیتی، مسائل اخلاقی، مالی و برخورد با قاچاقچیان در مرزها مهمترین نقش و رسالت را دارد.
سرمدی یادآور شد: همین رسالت نیروی انتظامی واقعیتی است که دشمن بخواهد آن را عنوان یک ارگان بسیار مؤثر در ایجاد امنیت مورد هدف قرار دهد.
 
البرز
دل بستن خواص داخلی به آمریکا، غرب را جَری تر کرده است
محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم درباره تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: طی روزهای اخیر، یکبار دیگر دولت آمریکا دشمنی خود را با مردم و کشور ایران به منصه ظهور رساند و وزیر کشور جمهوری اسلامی، فرمانده کل نیروی انتظامی و 7 نفر از مسئولین ارشد نیروی انتظامی را به همراه یکی از فرماندهان سپاه مورد کینه خود قرار داد و به لیست تحریم ها اضافه کرد.
 احمدی بیغش با اشاره به اینکه استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که وزیر کشور ایران و فرمانده نیروی انتظامی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته اند و با اطلاعیه ای این خبر را به اطلاع جهانیان رساند، افزود:  نمی دانم چرا آمریکایی ها زمانی که جنایت می کنند به خودشان می بالند، کودتای 28 مرداد سال 32 هم به دست پلید آمریکایی ها در ایران شکل گرفت و حکومت قانونی "مصدق" را سرنگون کرد.
وی اظهار داشت: جنگ تحمیلی 8 ساله با پشتیبانی آمریکا و توسط یکی از نوکران منطقه ای این کشور یعنی صدام علیه ایران شروع شد، کودتای پادگان شهید نوژه  به دست عوامل بختیار و با هدایت آمریکایی ها و جدایی طلبی های سال های 58 و 59 در ایران توسط عده ای خائن، سناریویی از جنایت هایی بود که با حمایت آمریکا علیه ایران صورت گرفت.
منتخب مردم شازند در مجلس یازدهم تصریح کرد: بارزترین جنایت آمریکا علیه ایران که هر کسی آن را تائید می کند و نیازی به تحلیل ندارد سرنگونی ایرباس ایرانی با 330 مسافر اعم از زن، مرد، پیر، جوان و کودک در آبهای خلیج فارس بود که تمامی مسافران این هواپیمای غیر نظامی به شهادت رسیدند و آمریکایی ها به افسر عامل این جنایت مدال لیاقت دادند.
احمدی بیغش با اشاره به اینکه از انقلاب سال 57 تا امروز، هر جنایتی که می شود آمریکایی ها به خودشان می بالند، گفت: مردم فهیم ایران با عده ای نفهم و بی شعور مواجه شده اند، البته در قران کریم هم آمده است که خدای متعال دشمنان ما را از حمقا (احمق) ها قرار داده است زیرا آمریکا در حالی طی 5 روز گذشته بخشی از صاحب منصبان و مسئولین ارشد نظامی را مورد تحریم قرار داد که در واقع با این اقدام به جای یک فرمانده ارشد، مردم ایران را تحریم کرد.
این استاد دانشگاه افزود: نیروی انتظامی یک کارخانه نیست که مورد تحریم واقع شده باشد، بلکه در هر کشوری این قشر حافظ امنیت مردم است، چگونه می شود که آمریکایی ها می توانند مدعی باشند حامی ایرانی ها هستند اما حامی امنیت آنها را تحت تعقیب قرار بدهند؟ این تناقض آشکار نشان می دهد دولتمردان آمریکا مشتی احمق گاوچران هستند و دشمنی آنها مبنایی است و سطحی نیست.
 استاندار سابق خراسان شمالی افزود: البته در قضایای پیش آمده نباید از آمریکایی ها و دولت آنها گله ای داشته باشیم بلکه بایدگله مندی واقعی را از افراد، مسئولین و خواصی که در داخل کشور دل به آمریکا بسته اند، داشته باشیم. رهبر معظم انقلاب ده ها بار فرمودند دل به وعده و وعید بیگانگان ندهید اما متاسفانه با عملکرد عده ای، ما چند روز یکبار نتیجه دل بستن ها را مشاهده می کنیم.
وی اظهار داشت: البته تحریم ها بنیاد تعاون نیروی انتظامی، رئیس و اعضای هیئت مدیر آن را نیز در برگر گرفته و آمریکایی ها دو زندان را در شهرستان ری مورد تحریم قرار داده اند و کلیه دارایی های این افراد از تحریم به بعد توسط آمریکایی ها ضبط خواهد شد و هر گونه تراکنش مالی از نظر آمریکایی ها برای آنها ممنوع شده است.
احمدی بیغش تصریح کرد: آمریکا دولتی نژاد پرست، بی منطق و قلدر است لذا ما باید به خودمان بیاییم، خواص داخلی باید بدانند که دشمنی آمریکا به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچ حد توقفی ندارد و هر چه عقب نشینی کنیم آنها جری تر می شوند و تیشه به ریشه مردم می زنند و حافظان امنیت مردم را تحریم می کنند، نیرویی که ده ها هزار از نیروهای خود را فدای مبارزه با قاچاق مواد مخدر می کند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی خود را سپر بلای جان هزاران انسان کرده و با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر مقابله می کند، لذا مستحق تحریم نیست، گفت: نیروی انتظامی در کشور ما بدون مردم معنا ندارد زیرا از تولد یک نوزاد تا فوت یک سالخورده دخیل است و تامین امنیت در کوچه و بازار، مرزها، مبارزه با قاچاق، مقابله با سرقت و ناهنجاری های جامعه را بر عهده دارد لذا زمانی که کشوری آن را تحریم و داشته هایش را ضبط می کند یعنی به دنبال نابودی مردم ایران است.
احمدی بیغش افزود: نیروی انتظامی با تمام توان خود طی 40 سال اخیر، آرامش مردم ایران را تامین کرده است اما آمریکایی ها همواره به دنبال به ستوه آوردن مردم هستند لذا عده ای فریب خورده را در سنوات مختلف هدایت کرده اند تا آشوبی را در داخل کشور به پا کنند، سال گذشته در موضوع بنزین نارضایتی هایی در بطن جامعه وجود داشت اما آتش زدن، تخریب، میلیاردها دلار خسارت به اموال خصوصی و عمومی و کشتار، کار مردم ایران نبود.
دکترای علوم سیاسی در خاتمه اظهار داشت: آمریکا به دنبال بهانه ای برای رسیدن به خواسته های خود است لذا تصور می کند با تحریم نیروی انتظامی، آنها را در کار خود سست کرده و زمینه را برای رشد ناامنی فراهم می آورد تا مردم بر علیه نظام تحرکاتی داشته باشند اما مردم ایران شاید کلایه هایی از مسئولین داشته باشند که به حق است و کوتاهی مسئولین را می رساند اما در حراست از اصل نظام با هیچ کسی تعارف ندارند و چون می دانند آمریکایی ها اصل این نظام را نشانه گرفته اند، اقدام اخیر آمریکا آنها را علیه استکبار متحد تر می کند.
 
زنجان
پلیس الفبای امنیت هر کشوری است
 مصطفی طاهری منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: دشمنی آمریکا با مردم ایران از دیرباز بوده است و تلاش کرده است تا به شکل‌های مختلف این دشمنی را ثابت کند.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها جزو لاینفک دشمنی آمریکا علیه مردم ایران محسوب می‌شود، افزود: طی 40 سال گذشته تحریم‌های مختلفی از سوی آمریکا بر علیه ایران تحمیل شده است.
 
طاهری بیان داشت: تحریم شخصیت‌ها، مسئولان سیاسی اقتصادی، امنیتی و نهادها از برنامه های آمریکا علیه نظام اسلامی بوده است و امروز هم در تحریم نیروی انتظامی این عداوت و دشمنی آشکار شد.
 
منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا تاثیری در اراده ملت ایران ندارد، افزود: تحریم نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده امنیت مردم، عمق کینه و دشمنی آمریکا را نسبت به نظام اسلامی نشان می‌دهد.
 
طاهری بیان داشت: پلیس الفبای امنیت هر کشوری است و تحریم آن اثری در کار نیروهای انتظامی و پلیس نخواهد داشت.
 
وی گفت: آمریکا همواره در حال توطئه چینی علیه نظام اسلامی و این بار هم دشمنی خود را با تحریم پلیس به عنوان تامین کننده امنیت هر کشوری، نشان داد.
 
 
تحریم ناجا توسط آمریکا از روی استیصال است/ ناجا در تامین امنیت بیش از پیش تلاش و جهاد خواهد کرد
حجت‌الاسلام حسن شجاعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا با هدف تضعیف امنیت داخلی نظام اسلامی بوده و اقدامات پر تعداد علیه نظام اسلامی در سال‌های اخیر نشانه‌ای از استیصال آمریکا در برابر اراده ملت ایران است.
وی گفت: هنگامی که کارهای بزرگی از جمله تحریم نفت ایران و جلوگیری از ورود درآمدهای نفتی به لطف خداوند متعال نتوانسته ملت ایران را به زانو در آورد، آمریکای جنایتکار با این قبیل اقدامات نمی‌تواند امنیت جمهوری اسلامی را خدشه دار کند.
نماینده مردم ابهر،خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با چنین اقداماتی از سوی آمریکا، نیروی انتظامی مقدرتر از گذشته برای تامین امنیت کشور تلاش خواهد کرد.
حجت‌الاسلام شجاعی اقدام اخیر آمریکا را از روی استیصال عنوان کرد و گفت: چنین اقداماتی نمی‌تواند آسیبی به مردم ایران وارد کرده و مقاومت مردم و جمهوری اسلامی را بشکند.
وی گفت: افزایش تعداد فشارها بر روی جمهوری اسلامی به منظور به زانو در آوردن اراده ملت ایران انجام می‌شود و  بزرگترین آرزوی ایالات متحده و رئیس جمهور خبیث آن – ترامپ- به پای میز مذاکره کشاندن ایران است.
نماینده مردم ابهر،خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هنگامی که آمریکا نتوانسته مقاومت مردم را شکسته و نظام اسلامی را به پای میز تسلیم و ذلت بکشاند، دست به چنین اقداماتی می‌زند.
حجت‌الاسلام شجاعی با محکوم کردن این اقدام آمریکا،گفت: سلام و درود می‌فرستم به روح پاک شهدای نیروی انتظامی و خدا قوت به همه رده‌های نیروی انتظامی می‌گویم.
وی افزود: نیروی انتظامی تامین امنیت را از داخل کشور تا مرزبانی برعهده داشته و قوی‌تر از گذشته در خدمت نظام، اسلام و مردم عزیز بوده و در تامین امنیت بیش از گذشته تلاش و جهاد خواهند داشت.
 
 
قزوین
 
ذات مردمی بودن نیروی انتظامی تحریم‌های امریکا را شکست می‌دهد/ وجود رابطه دو سویه و دوستانه بین پلیس و مردم
 
 لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس در گفت‌وگو با صبح قزوین؛ با اشاره به نقش و جایگاه نیروی انتظامی در جامعه اظهار کرد: نیروی انتظامی سال‌هاست که از روحیه خدمت به مردم برخوردار بوده و رابطه نزدیکی با آن‌ها دارند، مردم نیز پلیس را خادم خود می‌دانند.
وی ادامه داد: پلیس با انواع خدمات نظم و امنیت را در جامعه فراهم کرده و از حقوق افرادی که ممکن است از جانب قانون شکنان و سایر موارد، مورد صدمه واقع شوند دفاع می‌کند.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس تاکید کرد: درواقع امروز رویکرد نیروی انتظامی خدمت محوری و مردمی است و از این رو امریکا و دشمنان ما نمی‌توانند به نیروی انتظامی انگ زده و خوی خشونت را به آن نسبت دهند؛ اگر می‌توانستند تاکنون مواردی مبنی بر خشونت پیدا کنند آن را با بزرگ نمایی به نمایش می‌دادند.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی خدمت محوری تمام عیار با منش اسلامی و برادرانه است و این سبک تا رسیدن به شکل تام و تمام آن ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول عنوان کرد: پلیس درون مرز، شهرها و مناطق مختلف حافظ امنیت است، البته سایر نیروهای امنیتی نیز دارای نقش هستند اما نیروی انتظامی در میان میدان بوده و مردم رفتار و کردار آن‌ها که ظاهر و عیان است را می‌بینند، از این رو به طور قطع رفتار پلیس در سبک زندگی مردم و جامعه تاثیرگذار است.
وی افزود: اکنون پلیس با تجربه‌ی چند دهه گذشته، منش اسلامی و خوی برادرانه، یکی از نیروهای انتظامی در سطح دنیا است که در چارچوب مباحث اسلامی و حقوق بشر واقعی قدم برداشته است.
سیاهکلی مرادی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه امریکا در قبال نیروی انتظامی گفت: ما خوی استکباری امریکا و همراهانش را در مقاطع مختلف و همچنین دفاع آن از کشورهایی همچون اسرائیل و سایر مواردی که بویی از حقوق بشر و مسائل مدنی نبرده و حتی کودک‌کش هستند را شاهد بودیم و این تحریم‌ها منحصر به زمان خاصی نیست.
وی ادامه داد: در هر صورت تحریم‌ها بی تاثیر نیست اما نیروی انتظامی به راحتی از آن عبور می‌کند، زیرا امکانات و تجهیزات آن مردمی بوده و وابستگی به غرب ندارد، درواقع هدف از این تحریم‌ها نشان دادن نیروی انتظامی به‌عنوان نهادی خشن بود، اما باتوجه به ذات نیروی انتظامی قطعا در این هدف شکست می‌خورند.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس توضیح داد: نیروی انتظامی ارتباط تنگاتنگ و دوستانه‌ای با مردم دارد و می‌توان گفت به نحوی امنیت خود را از مردم می‌گیرد و اگر آن‌ها نباشند نقش امنیتی و حفاظتی به این زیبایی ایفا نمی‌شد، شهروندان ما همواره در صحنه بوده و خود را یاور پلیس می‌دانند و حتی راهکارها و نظراتشان را به آن ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: امریکا در تلاش است تا این رابطه مردم و پلیس را بر هم بزند و نیروی انتظامی را در دید عمومی سرکوب‌گر تعریف کند اما از محقق نشدن این هدف ناراحت است.
این مقام مسئول بیان کرد: درواقع مردم در تامین نظم و انضباط و حل مسائل نقش اصلی را دارا هستند و نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی نقش مکمل را دارند، اگر مردم با نگاه اسلامی و برادرانه به طور داوطلب و با ریش سفیدی مشکلات را برطرف کنند کار به نیروی انتظامی ختم نمی‌شود.
وی افزود: رصد مسائل به طور کامل و جزئی اقدامی پیچیده و سخت است که بدون همکاری نزدیک مردم امکان پذیر نیست، از این رو و باتوجه به توطئه‌های دشمن، مردم باید هوشیاتر و دقیق‌تر از پیش بوده و اعتماد به پلیس را تقویت کنند و بدانند نیروی انتظامی خالصانه و منصفانه امور مختلف را پیگیری می‌کنند.
سیاهکلی مرادی در پایان گفت: از نیروی انتظامی به دلیل اینکه علی رغم مشکلات موجود در تامین امنیت خالصانه فعالیت دارند تشکر می‌کنم؛ زیرا اگر در تمام ساعات شبانه روز امنیت و آرامش داریم نتیجه تلاش این نهاد است.
 
یزد
هدف آمریکا از تحریم نیروی انتظامی، اجرای ترانزیت مواد مخدر در ایران است
حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا نماینده منتخب مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در واکنش به تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا گفت: نیروی انتظامی مسئول امنیت شهروندان است و تحریم نیروی انتظامی یعنی حمایت از اشرار و قاتلان و جانیان.
وی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا پلیس که امنیت شهروندان را تأمین می‌کند را تحریم نمی‌کنند، اظهار داشت: با تحریم نیروی انتظامی، آمریکا به دنبال این است که ترانزیت مواد مخدر را در ایران اجرایی کند چون اینجا نزدیک‌ترین مسیر به سمت اروپا بوده و با جانفشانی نیروی انتظامی کشور ایران تبدیل به مانعی بزرگ برای اهداف شوم مافیای مواد مخدر شده است.
حسینی‌کیا عنوان کرد: البته این اقدام آمریکایی‌ها یک بار دیگر دروغ بودن این ادعا که می‌گفتند ما با شهروندان ایرانی مشکلی نداریم را اثبات کرد؛ چطور می‌شود کسی ادعا کند با شهروندان ایرانی مشکلی ندارد اما پلیسی که امینت آن‌ها را تأمین می‌کند را تحریم کند و دست جانیان و اشرار را باز بگذارد.
وی با بیان اینکه تحریم نیروی انتظامی به معنای تحریم شهروندان است، تأکید کرد: مردم پای نیروی انتظامی ایستاده‌اند و نیروی انتظامی نیز در کنار مردم است؛ قطعا آمریکای جنایتکار با تحریم‌ نیروی انتظامی به اهداف موردنظرش نخواهد رسید همچنان که قبل از این نیز شاهد تحریم‌ها و خباثت‌های مکرر آمریکایی‌ها نسبت به مردم ایران بوده‌ایم اما آن‌ها به اهداف‌شان نرسیدند.
 
مرکزی
ناجا با جان و دل برای امنیت مردم تلاش می‌کند/ تحریم نیروی انتظامی نشان از موفقیت این نیروی مقدس است
محمدحسن آصفری منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه دشمنی آمریکایی‌ها با مردم ایران این بار در تحریم نیروی خدوم انتظامی خود را نشان داد، گفت: نیروی انتظامی در کنار مردم برای ایجاد امنیت تلاش های زیادی در انجام داده است.
آصفری با اشاره به اینکه نیروی انتظامی بیش از ۴ هزار شهید را در راه ایجاد امنیت و مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا تقدیم انقلاب اسلامی کرده است اظهار کرد: این نشان از این دارد که نیروی انتظامی در راستای تأمین امنیت و جلوگیری از آسیب های اجتماعی پیشتاز است.
منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروز در حالی آمریکائی نیروی انتظامی را تحریم می کنند که پلیس این کشور وحشیانه ترین و خشونت بار ترین رفتارها را با مردمش دارد، گفت: تبعیض نژادی که پلیس آمریکا نسبت به مردم سیاه پوست دارد و با بی رحمانه ترین رفتارها با آنها برخورد می کند نشان از این دارد که آمریکائی ها هیچ خط قرمزی برای حقوق بشر قائل نیستند و به این مسئله توجهی نمی کنند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه امروز کشوری(آمریکا) نیروی مقتدر انتظامی ایران را مورد تحریم قرار می دهد که خشونت بار ترین رفتار را نسبت با مردم خود دارد، افزود: اینگونه رفتارهای آمریکائی ها در برخورد با مردم نشان بی توجهی آنها با مسئله انسانیت است.
آصفری با تأکید بر اینکه تحریم ناجا از سوی آمریکائی ها نشان از موفقیت این نیروی مقدس است، گفت:موفقیت های روز افزون نیروی انتظامی در مسئله مبارزه با مواد مخدر همانند خاری در چشم دشمنان است.
وی با اشاره به اینکه ناجا با جان و دل برای امنیت مردم تلاش می‌کند، ادامه داد: امروز نیروی انتظامی در بحث تأمین امنیت داخلی و امنیت درون مرزها یک عملکرد بسیار موفق دارد و دشمن از این موضوع ضربه خورده است.
منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم با بیان اینکه تحریم ناجا از سوی آمریکائی ها هیچ اثری در بین مردم ایران و حتی منطقه نخواهد داشت، گفت: ارتباط تنگاتنگی که بین مردم و نیروی انتظامی همواره برقرار است و قطعا آسیبی نخواهد دید.
وی با تأکید بر اینکه امروز نیروی انتظامی در کنار نیروهای مسلح و مردم برای ایجاد امنیت یک اتحاد و انسجام کامل دارند، گفت: لذا رفتارهای آمریکائی‌ها برای تحریم این نیروی مقدس نه به دلیل جمهوری اسلامی بلکه به دلیل مخالفت آنها با امنیت مردم و خدشه به حقوق شهروندی آنها است.
آصفری با بیان اینکه هر زمانی که آمریکائی ها هر نهاد و مجموعه هایی از داخل کشور را تحریم کرده اند نشان از این داشته که آن نهاد در راستای تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی موفق عمل کرده، گفت: قطعا نیروی انتظامی بعد از تحریم همچنان بر روی حرکت خود ثابت قدم خواهند ماند.
منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: مقابله با اقدامات ضد امنیتی آمریکائی در ایران از مهمترین دلایل تحریم آمریکائی ها است که قطعا نیروی انتظامی این حرکت خود را با قوت تر از گذشته دنبال خواهد کرد.
 
نماینده رفسنج
تحریم نیروی انتظامی نشان از عجز و شکست آمریکا است
حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا و بیان اینکه ملاک و معیار دشمن ضعیف این است که دشمنی خود را آشکار می کند، گفت: تحریم نیروی انتظامی نشان از عجز و ضعف آمریکا است.
نماینده منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس یازدهم ادامه داد: آمریکا پس از آنکه از منطقه رانده و هیبت این دولت توسط انقلاب اسلامی شکسته شده است، قدرت پوشالی اش فرو ریخته است؛ بنابراین تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نشان از دست و پا زدن، ضعف و شکست این دولت است.
وی با بیان اینکه امروز آمریکا به عنوان شیطان بزرگ در بن بست قرار گرفته است، تصریح کرد: اقداماتی که این دولت انجام می دهد و تحریم نیروی انتظامی ایران به منظور حفظ قدرت پوشالی و کاذب خود است؛ اما این اقدام در واقعیت ضعف و عجز آمریکا را نشان می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین جلالی با اشاره به شیوع کرونا در آمریکا و تحولات جدید در این کشور اظهار کرد: اقدامات اتخاذ شده توسط آمریکایی ها علائمی است به منظور برقراری ارتباط، چرا که انتخابات ریاست جمهوری این کشور در دیماه برگزار خواهد شد.
نماینده منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه آمریکایی ها می دانند که فشار تحریم بر جمهوری اسلامی ایران جواب نمی دهد، عنوان کرد: در ماه های مهر و آبان فشار آمریکا علیه ایران کاهش پیدا خواهد کرد؛ چرا که ترامپ و جوی بایدن برای رأگیری نیاز به ایران دارند و می خواهد نظر جمهوری اسلامی ایران را جلب کنند.
وی اظهار کرد: آمریکایی ها با تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می خواهند بازی درآورند تا بتوانند ما را پای میز مذاکره بکشانند و از سوی دیگر می دانند که کسی پای میز مذاکره نخواهد آمد.
حجت الاسلام و المسلمین جلالی بیان کرد: در مجلس یازدهم اولین اقدامی که اتخاذ خواهد شد این است که اتاق اقدام علیه آمریکا تشکیل خواهیم داد تا بتوانیم رفتار این دولت را رصد و بحران ها را مدیریت کنیم.
نماینده منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکا در حال فرو ریختن است و طرح و برنامه ای ندارد، خاطر نشان کرد: تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که امنیت داخلی یک کشور را تأمین می کند؛ پیامدی جز عجز آمریکایی ها ندارد که این دولت به دلیل ضعف خود دست به چنین اقدامی زده است.
 
حسینی‌کیا:
تحریم پلیس حمایت از مجرمان بین المللی است
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد  با انتقاد از تحریم نیروی انتظامی ایران از سوی آمریکا اظهار داشت: تمام دنیا برای پلیس احترام قائلند، زیرا پلیس امنیت شهروندان را تامین می‌کند، اما با این وجود آمریکا، پلیس ایران را تحریم کرده است.
وی افزود: پشت پرده این تحریم آن است که راه ترانزیت مواد مخدر هموار شود، در واقع اگر پلیس تحریم باشد نمی تواند تجهیزات بخرد، تبادل مالی داشته باشد و نمی‌تواند با دیگر کشورها ارتباطات اینترپل را پیگیری کند.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: تحریم پلیس نوعی حمایت از مجرمان بین المللی است و آمریکا می‌خواهد به شهروندان ایرانی بگوید که پلیسی که امنیت شما را تامین می کند را تحریم می‌کنیم تا در جامعه جانیان و قاتلان هر گونه که بخواهند رفتار کنند و این نوع حمایت از جانیان و قاتلان است.
حجت الاسلام حسینی کیا عنوان کرد: این موضوع حاکی از خصومت و کینه آمریکا با نیروهای جان بر کف نیروی انتظامی است که شهدای زیادی را در راه تامین امنیت مردم و مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.
وی افزود: آمریکا دنبال آن است که پلیس مقتدر و جان بر کف را صحنه امنیت مردم حذف کند و عملا به دنبال  براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است که یک روز سپاه، یک روز ارتش، یک روز نیروهای مسلح و یک روز نیروی انتظامی را تحریم می‌کند.
حجت الاسلام حسینی کیا گفت: این تحریم ها نشان از آن است که اقتدار نیروی انتظامی در حد بسیار بالایی است و البته آنها را مقاوم تر می کند و بهتر پی خواهند برد که راه آنها درست تر است.
وی افزود: در واقع این تحریم مهر تاییدی بر مسیر نیروی انتظامی است و نشان می‌دهد که دشمنان از عملکرد نیروی انتظامی عصبانی هستند.
 حجت الاسلام حسینی کیا تصریح کرد: تحریم نیروی انتظامی در راستای ناامنی جامعه و میدان دادن به افراد شرور است و حاوی این پیام است که برای حقوق شهروندی مردم ارزش قائل نیستند در حالی که پلیس مقتدر است و پایبند به احکام دین و انقلاب است.
وی افزود: مردم از این نیروهای جان بر کف حمایت می کنند تا از این تحریم ها عبور کند.
 
مازندران
تحریم نیروی انتظامی ناشی از واماندگی آمریکا برابر اقتدار ایران است
حجت‌الاسلام حسن قربانی امام جمعه پل‌سفید در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در واکنش به تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از مسئولان ارشد این نیرو توسط آمریکا، اظهار کرد: این تحریم نشانه حقیقت، درستی عمل و صداقت راه نیروی انتظامی است، افزودن نام مقامات، نهادها و نیروی انتظامی ایران در لیست تحریم‌ها نشانه ناکارآمدی تحریم‌های گذشته آمریکا است.
 
وی با بیان اینکه تامین امنیت شهرهای کشور برعهده نیروی انتظامی است، افزود: دشمنان قسم خورده نظام زمانی که با ترور و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و راه‌اندازی داعش به هدف خود دست نیافتند، برهم زدن امنیت داخلی را هدف گرفتند.
 
امام جمعه پل‌سفید با اشاره به شکل گیری شرطة الخمیس (پلیس) یاران همیشه آماده امام علی علیه‌السلام و حفاظت و امنیت داخلی شهرها که برای نخستین بار در اسلام تشکیل شده بود، خاطرنشان کرد: نیروی انتظای در تشکیل بخشی از فرهنگ جامعه ما نقش اساسی دارد و با اجرای دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی، طرح امنیت اخلاقی، برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم با ضد فرهنگ ها مبارزه می‌کند.
 
قربانی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و هرج و مرج جانفشانی می‌کند، افزود:مبارزه با سوداگران مرگ، درگیری با سارقان و کشف و ضبط مواد مخدر از طلاق، ازهم پاشیدگی خانواده‌ها جلوگیری می‌کند، امنیت و انضباط اجتماعی، امنیت ادارات در گرو فعالیت پلیسی قدرتمند، مقتدر و قانونمدار است.
 
وی با بیان اینکه توسعه جوامع انسانی جز با ایجاد امنیت و آرامش میسر نمی‌شود تاکید کرد: لزوم حضور نیروی انتظامی ایجادکننده نظم و امنیت بوده و در برخورد با برهم زنندگان نظم اجتماعی مؤثر است، دفاع از مرزها، تامین امنیت داخلی شهرها، ایجاد امنیت روانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و برقراری نظم، همه با همکاری و تعامل نیروی انتظامی امکان پذیر است.
 
امام جمعه مرکز شهرستان سوادکوه با محکوم کردن تحریم مسئولان ارشد نیروی انتظامی توسط آمریکا، تصریح کرد: نیروی انتظامی یک نیروی ولایی و با خدمات شایسته است که جان خود را برای ایجاد امنیت و توسعه کشور در دست گرفته‌ و این نعمت قابل ستایش و تقدیر است.
 
این مسئول با بیان اینکه مردم ولایی سوادکوه در دفاع از انقلاب همیشه پیش قدم هستند، به شهید صدرایی نخستین شهید نیروی انتظامی از خطه سوادکوه اشاره و خاطرنشان کرد:سال گذشته در استقبال بی نظیر از شهید صدرایی مردم حمایت خود را از نیروی انتظامی اثبات کردند.
 
قربانی ضمن تشریح اقدامات انجام شده ناجا در رابطه با مقابله و مبارزه با بیماری کرونا، اظهار کرد: مقابله با کرونا جزو اصلی ترین اولویت‌های ماموریتی تمام رده‌های پلیس در سراسر کشور قرار گرفت، در حوزه بهداشت و درمان با هدف حفظ و برقراری نظم و امنیت به ویژه حفظ آرامش روانی جامعه که تاثیر بسزایی در بهبودی و روند پیشگیری و درمان مبتلایان دارد، پلیس همپای سایر مسئولان و کادر بهداشت و درمان میدان مبارزه را خالی نکرد و با ایثار و از خودگذشتگی و اقدام جهادی ابتکار عمل را در دست گرفت.
 
وی با بیان اینکه بیشترین تلاش دشمن در حوزه جنگ نرم بر روی حوزه‌های فرهنگی، اعتقادی و دینی متمرکز شده و این حوزه‌ها را مورد هدف قرار داده است، افزود: ناجا به خوبی به مردم مشاوره و راهنمایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌دهد که این موارد در مقابله با جنگ نرم دشمن مؤثر است، امروز نیروی انتظامی به واسطه در اختیار داشتن نیروهای مومن و متعهد در حوزه علمی، پژوهشی در سطح کشور اقدام‌های خوبی انجام داد و به خوبی نیازهای نسل جوان کشور را شناخته است.
 
امام جمعه پل‌سفید در پایان گفت: سامانه 110 آرامش روانی و امنیت را برای 80 میلیون ایرانی بهمراه دارد.
 
البرز
نیروی انتظامی رکن اساسی نظم داخلی ایران است/ قتل‌های خیابانی، مهر تائیدی بر افول امنیت در آمریکا
استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: بدون شک یکی از اهداف و شاید مهمترین هدف ایجاد حکومت ها ایجاد نظم و جلوگیری از نا امنی و بی نظمی در اجتماعات بشری بوده است.
محمود یزدان فام ادامه داد: نیاز به ایجاد یک نیروی امنیتی در داخل شهرها و مراکز سکونت انسانی ضروری است. همچنین جامعه بستر بحران های متفاوتی است که می توان به دو دسته طبیعی و غیر طیبیعی تقسیم کرد. بحران های طبیعی مانند سیل و زلزله و بحران های غیر طبیعی مانند بحران های اجتماعی ( اعتصاب، تظاهرات اعتراض آمیز و ...) می باشد.
وی افزود: مدیران بحران برای حفظ نظم و تامین امنیت عمومی از ابزارها و رویکردهای موثری بهره می برند. در این میان نیروهای انتظامی و پلیس، به مثابه اصلی ترین نهاد نظام بخش، که وظایف قانونی متعددی در این زمینه دارند، در چنین شرایطی با هدف اصلی بازگرداندن نظم و امنیت به جامعه و کنترل بحران حضور می یابند.
این مدرس دانشگاه تصریح کرد: لازمه تصمیم گیری درست، داشتن اطلاعات دقیق از محیط، تعیین اهداف واقعی و برخورداری از توانایی لازم برای اجرای برنامه ها و انجام ماموریت هاست.جهانی شدن موجب شده است سرعت تغییرات به شدت افزایش یابد، بر پیچیدگی های جامعه افزوده شود وابهام و عدم قطعیت در مورد انگیزه ها، اهداف، توانایی ها و سیاست های دیگر بازیگران در محیط داخلی و بین المللی تشدید شود.
یزدان فام ادامه داد: در چنین فضایی محیط بسیار سخت و نیازمند نیروهایی است که از توان بالایی در شناخت تحولات و تطبیق با شرایط جدید برخوردار باشند.
وی افزود:جهانی شدن سرعتی بسیار بالا دارد و روند تحولات در دو دهه گذشته نشان داده است هیچ جامعه ای نمی تواند از تاثیرات آن به دور باشد.تاثیرات جهانی شدن در همه ابعاد حیات اجتماعی قابل ملاحظه است.همه بخش های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی جامعه ایران از روند جهانی شدن تاثیر پذیرفته و به نظر می رسد این تاثیرات در آینده سرعت بیشتری بگیرد.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از سازمان های مسئول امنیت و نظم در جامعه، از چند جهت در معرض تحولات جهانی شدن و پیامدهای آن است.
یزدان فام گفت: محیط امنیتی دگرگون شده است، ابزارهای تهدید، انتظارات مردم از پلیس و مفهوم امنیت در اثر جهانی شدن به شدت متحول شده و ابعاد جدیدی یافته اند، به تبع گسترش ارتباطات از افول حاکمیت ملی در کنترل مرزها، ایجاد فضای مجازی و گسترش فزاینده آن در عرصه های مختلف اجتماعی و ورود ابزارهای جدید تهدید، دامنه ماموریت پلیس به لحاظ موضوعی گسترش یافته و ابعاد بیشتری به خود گرفته است.
وی ادامه داد: پلیس برای تامین اهداف و انجام موفقیت آمیز ماموریت های خود در تامین امنیت، برقراری نظم، ناگزیر به بازبینی در شناخت خود از فضای اجتماعی، فضای روانی مردم و انتظارات آنها از نیروی پلیس، تجدید نظر در سازمان، ساختار، نیروی انسانی و نحوه آموزش آنهاست تا نیرو و سازمانی مناسب و کارآمد با وضع جدید به وجود آورد و در تامین نظم و امینت جامعه موفق تر از گذشته عمل کند.
این مدرس دانشگاه افزود: تحولات و پیامدهای جهانی شدن، آن قدر وسیع است که در صورت غفلت از آن، جامعه و دولت از چرخه این روند بیرون مانده و آسیب بیشتری را متحمل می شوند.
یزدان فام گفت: در عین حال، گریزی از جهانی شدن نیست و دولت ها حق انتخابی برای همراهی یا کناره گیری از آن ندارند.جهانی شدن همانند اکثر پدیده های اجتماعی دارای مزایا و معایبی است و همزمان در درون خود، فرصت ها و تهدیدهای گوناگونی جای داده است.برخورد آگاهانه با موضع می تواند از تاثیرات منفی آن کم کرده و دستاوردهای مثبت رابرای کشور افزایش دهد و غفلت از آن می تواند موجب تشدید پیامدهای منفی جهانی شدن برای کشور از جمله نیروی انتظامی شود.
وی تصریح کرد: امنیت ایران همیشه زبانزد امنیت کلیه کشورهای دنیا بوده است و کشورهای مدعی امنیت در دنیا امروز به قدری در زمینه امنیت افول کرده اند که پاسخگوی نیاز مردم نیستند و در آمریکا این مهم بیداد می کند.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: سالیان سال است مردم آمریکا بدون دلیل به قتل شهروندان خود می پردازند و حمل سلاح گرم و سرد در این کشور آزاد است و این مهم دلیل محکمی بر نبودن امنیت در این کشور است.
یزدان فام در خاتمه خاطر نشان کرد: در کشور ما ایران به لطف خداوند همیشه نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت در کنار مردم بودند و شبانه روز از خدمت گذاری به مردم دریغ نکردند و این نیز از برکات جمهوری اسلامی است.
 
سیستان و بلوچستان
 
هدف ناجا برقراری نظم و امنیت با استانداردهای انقلاب اسلامی است/ کاستن قدرت ایران هدف آمریکا از تحریم نهاد های امنیتی و انتظامی است

احمد رضا طاهری استاد یار دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان و کارشناس علوم سیاسی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به اینکه هر کشوری نیازمند برقراری نظم و امنیت است و برقراری نظم و امنیت نیاز به نهادهایی چون نیروی انتظامی دارد، بیان کرد: این یک مسئله کلی است و بنابراین ایران در این خصوص مستثنی نیست.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: در اوایل دهه دوم انقلاب اسلامی سه نهاد شهربانی، ژاندارمری، و کمیته، در یکدیگر ادغام شده و تحت عنوان یک سازمان به نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا ناجا مسئولیت برقراری نظم و امنیت داخلی را بر عهده گرفتند.

استاد یار دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین، انقلاب اسلامی چارچوب خاص خود را دارد و در نتیجه چارچوب فکری نظم و امنیت با چارچوب فکری نظم و امنیت نهادهایی چون ژاندارمری و شهربانی که قبل از انقلاب به وجود آمده بودند مناسب نبودند، به عبارت دیگر، ناجا جهت برقراری نظم و امنیت داخلی با استانداردهای انقلاب اسلامی روی کار آمد.

طاهری در خصوص ارزیابی عملکرد ناجا در خصوص مبارزه با مواد مخدر و برقراری نظم و امنیت در جامعه با توجه به اینکه این سازمان به چندین شاخه تقسیم می شود که یکی از آنها مبارزه با مواد مخدر است که نمیتوان بدون پژوهش و تحقیق  دقیق و شفاف به این پرسش پاسخ داد، گفت: لازم به یادآوری است که ایران در یکی از استراتژیک ترین مناطق دنیا قرار گرفته که بسیاری از کارشناسان موقعیت استراتژیک ایران را بی‌نظیر  می دانند.

وی افزوود: یکی از بزرگترین چالش ها برای ایران مبارزه و مقابله با پدیده مواد مخدر بوده  که طبیعتا رویکرد مقابله و مبارزه با مواد مخدر همراه با ضعف و قوت بوده است که با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و همسایگی با افغانستان و پاکستان این چالش طبیعی به نظر میرسد.

این کارشناس علوم سیاسی ادامه داد: تعداد زیادی از برادران انتظامی ما برای برقراری نظم و امنیت داخلی در این راه شهید شده اند و این بدین معناست که در مهار بحران ها و خدمت به مردم و برقراری امنیت ناجا به سهم خود نقش مهمی ایفا نموده است.

طاهری در ادامه علت تحریم قرار دادن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را جنگ قدرت و کنترل خاورمیانه عنوان و خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین روش های کنترل خاورمیانه کنترل ایران است، جمهوری اسلامی ایران در خصوص زورگویی های آمریکا کوتاه نیامده و در نتیجه آمریکایی ها هم سعی می کنند بیشتر ایران و ایرانیان را تحت فشار قرار دهند تا بتوانند به اهداف خود دست یابند، این اهداف هم اقتصادی و هم سیاسی هستند.

وی تصریح کرد: هدف آمریکا از تحریم پلیس ایران کاستن قدرت و نفوذ نهادهای مهم امنیتی و انتظامی در داخل و خارج است.

استاد یار دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: طبیعتا گاهی خشونت از جانب پلیس صورت میگیرد و این مسئله بهرحال طبیعی است، بعنوان مثال گاهی بخشی از مردم یک جامعه یا گروهی از مردم یا افراد خاصی دانسته یا ندانسته علیه نظم و امنیت اقدام می کنند که پلیس در چنین مواردی گاهی مجبور می شود از خشونت استفاده کند، که به نظر یک مسئله کلی است که در تمام دنیا کم و بیش وجود دارد به هرحال نیت این نوع سازمان ها برقراری نظم و امنیت است.

 
هرمزگان
دست خالی آمریکایی ها در برابر ایران با تکرار تحریم ها
ابراهیم نجفی تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: رابطه ایران و آمریکا با خطای راهبردی آمریکا یعنی تهدید ایران به حمله نظامی بعد از ماجرای تصرف لانه جاسوسی، روزشمار رسوایی آمریکا را کلید زد هر عقل سلیمی می داند که وقتی حضرت امام رحمه الله علیه فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند از همان روز اول باید مبنای محاسبات غلط را تغییر می دادند.
تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان افزود: هر چه زمان جلوتر آمد آمریکایها با رفتار های خود در میان مردم خاورمیانه و حتی جهان منزوی شدند از طرف دیگر احمق بودن خود را البته به فرمایش قرآن کریم به اثبات رساندند جنگ تحمیلی علیه ایران، نمونه بارز نادانی آمریکایی‌ها در فریب صدام بود.
نجفی با بیان اینکه جنگ تحمیلی باعث شکوفایی کشور ما و افزایش سطح مقاومت ملی شد ادامه داد: کمتر کسی است که اعتراف نکند که جنگ تحمیلی پل پرتاب پیشرفت‌های نظامی ما در برنامه ریزی های نظامی و تولیدات بود چرا که در عمل انجام شده دشمن مجبور به ابتکار شدیم و استعدادهایمان تحت سختی‌ها شکوفا شد.
وی اضافه کرد: تحریم اخیر برخی مسئولان ما از جمله نیروهای خدوم انتظامی و سر و صدای تهدید نفتکش های ایران در دریای کارائیب چه مبنایی دارد این رفتار زشت و مغایر با قوانین بین المللی آمریکایی‌ها هم اکنون آنها را به اینجا رسانده است که سر خود را مثل کبک زیر برف کرده‌اند و مرض تحریم گرفته اند.
تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان تصریح کرد: روزی که آمریکا اسم ورسمی داشت کاری از پیش نبرد امروز که بوی تعفن و وحشی‌گری و بی مدیریتی و ولنگاری از داخل آمریکا آن هم خیلی مشمئزکننده به مشام مردم دنیا می رسد و جهانیان از این بوی تعفن جلوی بینی خود را گرفته اند و فروپاشی کشوری را که تاریخ دروغین جدیدش با خون انسانهای بیگناه در هم آمیخته را شاهدیم و بازهم آمریکا حرف از تحریم می زند.
نجفی با بیان اینکه حربه تحریم را آمریکایی‌ها بعد از ناتوانی در حوزه نظامی پررنگ کردند اظهار کرد: قبلا ابزار نظامی پشتوانه این تحریم‌ها بود ولی این حربه نظامی دیگر کارساز نیست و این بار تحریم، مانند این است که قلدری مرده است و چماقش کنار نعشش افتاده باشدمعلوم است که کسی از چماق افتاده در کنار جسدش، حساب نمی برد.
وی گفت: کشور ما و مسئولان ما البته آنهایی که به واقع مسئول هستند خوب می‌دانند که حرکت اصیل انقلاب اسلامی بر مبنای شکوفایی داخلی بنیان نهاده شده و اصل بر تولید داخلی میباشد و هیچ نیازی به سرزمین کابوها و یانکی‌ها نداریم پس چه چیز را می‌خواهند تحریم کنند.
تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان افزود:اگر هدف آمریکایی ها از تحریم این است که تصمیم گرفتند درب آزمایشگاهای تولید شیشه و مواد روانگردان و سایر مواد افیونی را که در حاشیه مرزهای ما و افغانستان تولید می کنند ببندند که زحمت نیروهای انتظامی ما را کم می کنند وگرنه آمریکایی هاکه دیگر نه تولیدی دارند و نه کالای دیگری به کشور ما ارسال می‌کنند.
نجفی خاطرنشان کرد: بار دیگر در کلام به آمریکایی‌ها متذکر می‌شویم از این به بعد، این جمهوری اسلامی ایران است که لحظه به لحظه نفس شما را خواهد گرفت و انتقام لحظه لحظه‌های گردنکشی هایتان را به شما خواهد چشاند و به فرمایش امام خامنه ای مانند کشتی پر زرق و برق تایتانیک غرق تان خواهد کرد منتظر باشید دیری نخواهد پایید.
 
کهگیلویه و بویراحمد
آمریکا در حمایت از تروریست‌ها نیروی انتظامی را تحریم کرده است/تحریم ناجا با شکست مواجه می شود
ارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تحریم برخی نهادهای انقلابی و نظامی ایران توسط آمریکا را نشانه استکبار ستیزی آنها و کینه شدید آمریکا از این نهادها دانست.
محمد جواد فرح بخش تصریح کرد:دولت آمریکا از زمان حیات خود درصدد استضعاف سایر دولت ها بر آمد تا سیاست استعماری و سلطه گری خود را بر دیگر کشورها دیکته نماید و برای دستیابی به این اهداف ننگین خود از هیچ ابزار و وسیله ای حتی خاک و خون کشیدن ملت‌های مظلوم و بی دفاع دریغ ننموده است.
وی افزود:با شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نخستین و مهمترین تهدید برای سیاست های استکباری آمریکا متولد شد و از آنجا که همه حرکت ها و سیاست های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در راستای مبارزه با ظلم و دنیای استکبار به خصوص به تعبیر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "شیطان بزرگ و  آمریکای جنایتکار" بود، سردمداران دولت آمریکا را را بر آن داشت تا براندازی انقلاب ما را در راس برنامه های خود قرار دهند.
این تحلیلگر مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: در این راستا انواع تهدیدها و تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد، از ترور شخصیت ها،  ایجاد ناامنی، حمایت از گروه ها و رسانه های معاند، ایجاد انگیزه و کمک به رژیم بعث عراق در حمله به ایران گرفته تا تهاجم فرهنگی و تحریم های ترکیبی اما از آنجایی که شخصیت اصلی انقلاب ما استکبار ستیز بوده و این موضوع برگرفته از مکتب الهی و آموزه های دینی است، کلیه فرایند توطئه‌های آمریکا با شکست روبرو شده است.
وی افزود: اگر هم این سیاست ها در مواردی تاثیر گذاشته است، دارای کمترین اثر بوده و آن خواست آمریکا را تأمین نکرده است. در کنار این اقدامات آمریکا موجب ایجاد روحیه مقاومت فعال در مدیران، دغدغه مندان و دلسوزان انقلاب گردید و موجب شد دشمنی آمریکا نسبت به انقلاب به اوج خود برسد تا دست به تحریم همه جانبه اقتصادی بزند که باز هم نتوانست اهداف آن را برآورده سازد.
فرحبخش تصریح کرد:آمریکا در این راستا ایجاد محدودیت و تحریم برای شخصیت‌های نظام را در سیاست‌های اعمال فشار خود قرار داده است تا با ایجاد ناامیدی و دلسردی در بین مسئولین آنها را در تصمیم گیری هایشان دچار اشتباهات محاسباتی کند اما این راهبرد آمریکا هم به نتیجه نرسید .
وی ادامه داد: در مجموع رفتار مسئولین و آحاد مردم ولایت‌مدار این سرزمین بعنوان القرای جهان اسلام بر مبنای مقاومت مقاومت فعال شکل گرفته و نهادینه شده است و امروز شاهد تحریم افراد نظامی و جدیدا موجب تحریم نیروی انتظامی ما شده است.
این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: بکارگیری آخرین ترفند های آمریکا  برای مبارزه با ایران اسلامی نشان از مستاصل شدن و درماندگی آنهاست و به نوعی دارد به خاطر فشارهای روانی متعددی که به واسطه این انقلاب به او وارد گشته ،خوددرمانی می کند و قطعاً هر تحریم شونده ای در انقلاب توسط آمریکا به نوعی تقدس در بین مردم و آزادی خواهان، مظلومین، مستضعفین و محروم این عالم پیدا می کند و ایجاد نفرتی می شود علیه آمریکا.
در مجموع تحریم ‌های آمریکا علیه کشور ما به هر شکلی که می‌خواهد باشد، تحریم های همه جانبه و ترکیبی از تحریم های نظامی و شخصیتی برعکس آنچه آمریکایی ها تصور می کنند، نتایج مفیدی را برای انقلاب شکوهمند اسلامی در پی داشته است.
وی افزود: معمولاً وجود مشکلات و موانع دشمنان برای انقلاب برای ما به بزرگترین فرصت ها در عرصه های مختلف تبدیل شده است و ایران را به یک کشور مستقل و متکی بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود تبدیل نموده و الگوی موثری برای سایر ملت‌های آزادیخواه عدالت جو و مستضعفین عالم قرار گرفته است.
فرحبخش خاطرنشان کرد: این سیاستها خطر نفوذ و نفوذی ها را برای انقلاب برای ما بیش از پیش آشکار ساخت و موجب رسوایی بسیاری از چهره‌های جدید که در پرده نفاق شخصیت واقعی خود را پنهان نموده بودند، شده است.
وی ادامه داد: همچنین راهبردهای سیاسی ما در مسیر شخصیت واقعی انقلاب قرار گرفت و غیرقابل اعتماد بودن دنیای استکبار را امری بدیهی و مسلم در اذهان عمومی قرار داد.
فرحبخش گفت: داشتن روحیه مقاومت فعال بهترین راهبرد در فرایند مبارزه با استکبار به عنوان یک اصل پذیرفته شد، ایجاد انسجام و وحدت و همدلی در اصول و مبانی اصلی انقلاب شکل گرفت،  انجمن ها و گروه های جهادی در جهت مبارزه با فشارهای دشمنان و ایجاد راهکارهای مناسببه منظور خدمت به نیازمندان و محرومان شکل گرفت.
وی ادامه داد: همچنین باعث برملا شدن چهره واقعی استکبار به‌خصوص آمریکای جنایتکار در حق ملت های دیگر و ایجاد عزت و کرامت برای ملت شریف ایران در تاریخ درسایه اتصال به توحید با آموزه های دینی و تبعیت از منویات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای شده است.
تحلیل گر مسائل سیاسی تصریح کرد: در مجموع هر اقدامی که توسط آمریکا علیه هر نهاد، سازمان، شخص یا موارد دیگر علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، با شکست مواجه خواهد شد.
فرحبخش افزود: امروز اگر می‌بینیم برادران دلسوز و پرتلاش ما در نیروی انتظامی مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند، شک نکنید که عمل، رفتار و کردار آنها و تلاش آنها در راه خدمت به این انقلاب تاثیرگذار و مفید بوده است که موجب خشم آمریکا و آمریکایی‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: دیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کردند و امروز برادران ما که لباس مقدس نیروی انتظامی بر تن کردند؛ قطعاً جای تبریک دارد به این عزیزان به خاطر این همه تلاش و فداکاری آنها که دیروز دشمنان اسلام را به ستوه آورده اند.
فرحبخش گفت: به جای اینکه بخواهیم غم در پیش بگیریم ،باید شادی ‌کنیم به خاطر این موفقیتی که نصیب بچه‌های ما در نیروی انتظامی شده است.
وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی مجریان سیاست‌های استکبار، نوکران و جاده صاف کن  آنها هستند،تصریح کرد: نیروی انتظامی ما با این گروه ها با شدت مبارزه و مقابله می کند و برای همین است که آمریکا به حمایت از آنها نیروهای انتظامی ما را تحریم می‌کند.
تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: به هر حال هر کس به هر طریقی بخواهد اجرای سیاست‌های دنیای استکبار را در دنیای اسلام آسان و راه را برای آنها هموار کند، نیروی انتظامی ما در مقابل آنها می ایستد و شکی در آن نیست که آمریکا با تحریم خود علیه این نهادها به نوعی می‌خواهد کینه خود را اعمال کند اما عاقبت پیروزی از آن نیروی انتظامی و همه ارادتمندان به انقلاب و همه کسانی است که در صف مبارزه با استکبار قرار می گیرند.
 
کردستان
نیروی انتظامی ضامن امنیت است/ هدف آمریکا از تحریم ناجا، مختل کردن امنیت داخلی کشور است
ماموستا امین راستی عالم برجسته اهل سنت ایران در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: دشمنی ۴۰ ساله ایالات متحده با مردم ایران نشان می‌دهد، برخلاف تمام اقدامات مداخله جویانه علیه مردم ایران هر گونه تهدید و تحریم با مقاومت مردمی مواجه شده و مانعی در جهت تحقق پیشرفت ملت ایران نخواهد بود.
وی گفت: آمریکایی ها این بار بعد از تحریم های مختلف با در لیست قرار دادن نیروی انتظامی که همو.اره مسئول تامین امنیت در کشور هستند می خواهد که در کشور ناامنی ایجاد کند و در ایجاد ناامنی در کشور ایران هدف اصلی آمریکایی ها از این اقدام است.
وی ایجاد تحریم های جدید را اشتباه بزرگی برای آمریکا دانست و افزود: بد جلوه کردن کارآیی نظام و مایوس کردن مردم هدف اصلی آمریکایی ها از تحریم کردن نیروی انتظامی است در حالی که امنیت الفبای هر کشوری است و راه دفاع از ارزشهای و آرمانهای انقلاب اسلامی را به درستی انجام  و در پیروی از ولی امر خود جان‌فشانی و ایستادگی کرده است.
ماموستا راستی با بیان اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران حافظ امنیت پایدار کشور است ادامه داد: تحریم آمریکا علیه فرماندهان ناجا نشانگر کارآمدی بالای این نیرو در خدمت به امنیت و آرامش مردم ایران و مقابله با اخلالگران آمریکایی است.
این عالم برجسته اهل سنت کشورتحریم ناجا توسط آمریکا را اقدامی در راستای تشدید فشار بر ایران دانست و بیان کرد: آمریکا پس از متحمل شدن شکستی دیگر در حوادث سال گذشته، با تحریم نیروی انتظامی به دنبال پوشش دادن این شکست مفتضحانه است.
ماموستا راستی ادامه داد: آمریکا پس از آنکه از منطقه رانده و هیبت این دولت توسط انقلاب اسلامی شکسته شده است، قدرت پوشالی اش فرو ریخته است؛ بنابراین تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نشان از دست و پا زدن، ضعف و شکست این دولت است.
وی خاطر نشان کرد: چنین تحریم هایی خلاف قوانین بین الملل است و قطعاً بازهم این تحریم ها نتیجه ای نخواهد داشت؛ زیرا مردم و رهبر انقلاب اسلامی پشتیبان نیروی انتظامی کشور بوده و قدردان زحمات این نیروهای جان برکف هستند.
 
خراسان جنوبی
اقدام احمقانه آمریکا، نیروی انتظامی را در دل ملت ایران عزیزتر می‌کند/ تیر آمریکا در تحریم کشورها همیشه به سنگ خورده است
حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در مورد تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از طرف آمریکا، اظهار کرد: دشمنیِ آمریکا با کشور ایران دشمنیِ دیرینه‌ای است و مربوط به سال‌های اخیر نمی‌شود.
وی افزود: آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از سال 1332 تا سال 1357 دولت قانونی ایرانی را برکنار و با مسلط کردن رژیم کودتا 25 سال در کشور حکومت کرد.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز تاکنون دشمنی آمریکا بیش از 4 دهه می‌شود که ادامه دارد.
حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: نمونه آشکار دشمنی آمریکا با ایران، تحریم‌ها است. تحریم‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی بکار گرفته شد و نهادها و افراد مختلفی را تحریم می‌کند.
وی اظهار کرد: آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و شخصیت های حقیقی و حقوقی را در کشور تحریم کرد و اخیرا نیز بحث تحریم نیروی انتظامی را به میان آورده است.
امام جمعه نهبندان تصریح کرد: الحمدلله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی جایگاه خاصی در بین ملت ایران دارد و این نیروی فداکار مولود انقلاب اسلامی است. نیروی انتظامی همواره نیرویی جان برکف است و همیشه در خدمت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود.
حجت‌الاسلام خزاعی بیان کرد: امروز پلیس ایران رابطه بسیار صمیمی و مهربانی با شهروندان دارد و میزان رضایت شهروندان از پلیس بسیار خوب و زبانزد است. آمریکا نمی‌خواهد که این اعتماد عمومی بین پلیس و مردم برقرار باشد لذا اقدام به تحریم نیروی انتظامی ایران کرده است.
وی افزود: آمریکا فکر می‌کند اگر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شخصیت های نیروی انتظامی را تحریم کند می‌تواند بین ملت و نیروی انتظامی فاصله ایجاد کند در حالی‌که این کار احمقانه آمریکا، نیروی انتظامی را در دل ملت ایران عزیزتر می‌کند.
امام جمعه نهبندان گفت: امروزه به وضوح مشاهده می‌کنیم که آمریکا هیچ کاری از تحریم‌ها پیش نبرده است.
حجت‌الاسلام خزاعی به اقدام بسیار مهم ایران در حمایت از کشور ونزوئلا اشاره کرد و افزود: کشور ونزوئلا تحریم نفتی بود اما کشور ایران طی روزهای گذشته چند کشتی حامل سوخت را به ونزوئلا ارسال کرد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست در تحریم ایران و در تحریم کشورهای دیگر انجام دهد.
وی تصریح کرد: تیر آمریکا در تحریم کشورهای دیگر از جمله سوریه و عراق به سنگ خورده است و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران روز به روز بر قله اعتلا و پیروزی ایستاده است.
امام جمعه نهبندان تاکید کرد: باید تمام ملت ایران، مسئولان، شخصیت‌ها و دولت‌مردان و... در مقابل این اقدام احمقانه آمریکا، دفاع جانانه‌ای از نیروی انتظامی داشته باشیم.
حجت‌الاسلام خزاعی با اشاره به اقدام سال گذشته آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مورد هجمه قرار دادن این نهاد ولایی و انقلابی، گفت: همان‌گونه که سال گذشته تمام مردم کشور از اقشار مختلف و مسئولان، شخصیت‌ها، دولتمردان، هنرمندان و ... شعار "من یک سپاهی هستم" را سر دادند و حمایت خود را از سپاه اعلام کردند در این مقطع زمانی نیز باید همان حمایت‌ها را از نیروی خدوم انتظامی این جان برکفان و حافظان امنیت داشته باشند تا تیر آمریکا مانند همیشه به سنگ بخورد.
 
مازندران
تحریم ناجا از سوی آمریکا اقدامی تکراری و بی‌اثر است/موفقیت نیروی انتظامی در برخورد با عوامل و مزدوران آمریکایی
آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا اظهار کرد: این امر نشان‌دهنده کارآمدی نیروی انتظامی که در حفظ امنیت و در مبارزه با عوامل و مزدوران آمریکا در داخل بسیار خوب عمل کرده است.
 
وی به اقتدار پلیس فتا نیروی انتظامی در برخورد با جرائم سایبری و فضای مجازی تأکید و عنوان کرد: تحریم آمریکا یک اقدامی تکراری و بی‌اثر است و رشد ما از تحریم‌ها نشأت می‌گیرد و این تحریم‌ها، فرصت‌های شگرفی در خودکفایی جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است.
 
نماینده ولی‌فقیه در مازندران بابیان اینکه تحریم نهاد نظامی و دفاعی ایران با اهداف خاصی صورت می‌گیرد اظهار کرد: قدرت و بازدارندگی دفاعی جمهوری اسلامی ایران منجر به افزایش امنیت و ثبات داخلی و منطقه‌ای شده است و این موضوع برای دشمنان به‌ویژه آمریکا خوشایند نیست و از این بابت هرچند گاهی باهدف کاهش امنیت، نهادهای انقلابی و نظامی و دفاعی ما را تحریم می‌کند که البته تاکنون نه‌تنها منجر به کاهش امنیت نشد بلکه مورد انسجام بیشتر و افزایش امنیت شده است.

وی با بیان اینکه پلیس همواره از انتظارات به‌حق مردم دفاع کرده، گفت: امروز پلیس جمهوری اسلامی در عین داشتن رافت اسلامی در اوج اقتدار و عظمت قرار دارد و امنیتی کم نظیر را ایجاد کرده است.

محمدی لائینی دو نعمت سلامت و امنیت از نعمت‌های بزرگ نام برده شده‌اند که موضوع ایجاد امنیت به خوبی توسط کارکنان خدوم و زحمتکش پلیس حاصل شده است.

وی امنیت را یکی از دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: این دستاورد مهم با تلاش شبانه روزی و مجاهدت کارکنان نیروی انتظامی حاصل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: دشمنان به سرکردگی آمریکا در دوره های مختلف برنامه ریزی زیادی کرده بودند که بتوانند امنیت کشور را با چالش مواجه و به اهداف خود برسند، اما با تدبیر کم نظیر رهبر معظم انقلاب، صلابت نیروهای نظامی و انتظامی و هوشیاری مردم این توطئه نیز خنثی شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۶۶


ارسال