جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
در سفر معاون رییس جمهورعنوان شد،
تکمیل ۲ قطعه از راه آهن «چابهار - زاهدان» تا پایان سال جاری
 
نوبخت معاون رییس جمهور در سفر به زاهدان از روند پیشرفت راه آهن چابهار - زاهدان بازدید کرد.
به گزارش عصرهامون ، نوری صادق مسئول روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار زاهد نیوز، بیان کرد: معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان از روند پیشرفت راه آهن چابهار - زاهدان بازدید کرد و ابراز امیدواری کرد که  دو قطعه از سه قطعه راه آهن «چابهار - زاهدان» تا پایان سال جاری تکمیل شود.

وی افزود: در ادامه این سفر برای افتتاح چندین واحد مسکن محرومان به ایرانشهر  سفر کرد.

وی خاطرنشان کرد: به گفته معاون رییس جمهور در دهه فجر امسال قطعه زاهدان - خاش متصل و تا اسفند امسال قطعه چابهار - ایرانشهر نیز تکمیل خواهد شد،قطعه باقی‌مانده این طرح نیز خرداد سال آینده نهایی و تکمیل خواهد شد و تا سال آینده تمام ۷۳۰ کیلومتر این مسیر به اتمام خواهد رسید.
گفتنی است؛ مسير اصلي اين خط ريلي از چابهار به زاهدان به طول ٦١٠ كيلومتر سال ۱۳۸۹ كلنگ زني شد اما از سال ۱۳۹۲ به طور جدي درحال اجراست. 
اين خط ريلي از دروازه شرقي اسكله شهيد بهشتي چابهار آغاز و با عبور از شهرستان‌هاي كنارك، نيكشهر، ايرانشهر و خاش در نهايت به زاهدان متصل شده و پس از آن براي ارتباط با كشورهاي آسياي ميانه به سرخس متصل مي‌شود. 
از اهداف اصلي اين خط ايجاد كريدور ريلي شرق كشور، اتصال بندر تجاري، ترانزيتي، اقتصادي و گردشگري چابهار به شبكه ريلي كشور و كشورهاي آسياي ميانه، كمك به توسعه سواحل مكران، ايجاد بستر مناسب براي توسعه و رشد اقتصادي سيستان و بلوچستان و اتصال كشورهاي آسياي ميانه و افغانستان به آبهاي آزاد است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۷۰


ارسال