جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از عوامل رشد مبتلایان کرونا در چابهار/ تقدیر از کسبه و بازاریان به دلیل تعطیلی محل کار
 
رحمدل بامری گفت: افزایش ترددها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله رشد مبتلایان کرونا در چابهار است.
به گزارش عصرهامون، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، از تجار، اصناف، کسبه، بازاریان شهرستان و منطقه آزاد و عموم مردم شهرستان چابهار که در اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از ویروس منحوس کرونا همکاری کردند، تشکر کرد و افزود: مسئله سلامت، بسیارحائز اهمیت است و شهروندانی که با توجه به دستورالعمل و پروتکل بهداشتی را مدنظر قرار دادند؛ قدردانی می کنیم.

افزود: از تمامی اصناف، بازاریان شهرستان و منطقه آزاد و آحاد مردم که در راستای مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان دست همت داده و با تعطیلی محل کار، با در خانه ماندن، کاهش تردد در سطح شهر نقش بسزایی در قطع زنجیره انتقال کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری داشتند صمیمانه تشکر میکنیم.
 
فرماندار چابهار ادامه داد: تقاضا دارم با توجه به اینکه ادامه همکاری همه شهروندان در جهت جلوگیری از گسترش و انتقال این ویروس منحوس و حفظ سلامت جامعه و شهروندان به عنوان یک وظیفه عمومی طی روزهای آینده ضروری و موثر خواهد بود و این روند همچنان ادامه یابد.

وی گفت: حمایت دستگاه‌های نظارتی، مسئولین ادارات و نقش اصحاب رسانه و صدا و سیما بویژه شبکه استانی هامون که در اجرای همه برنامه‌ها همراهی کردند بسیار مهم بود و بعد از این هم انشالله استمرار خواهد داشت.
 
بامری ادامه داد: افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌های زمینه ای و خاص هستند از حضور در اجتماعات خودداری کنند.
 
وی با بیان اینکه به دلیل بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان تصریح کرد: همه مکان های تفریحی و گردشگری شهرستان چابهار در این ایام ممنوع و جاده های ارتباطی به این مکان ها مسدود است.
 
فرماندار ویژه چابهار اذعان کرد: شهرستان چابهار علی‌رغم آنکه مردم مهمان نوازی دارد، اما به دلیل آماده نبودن شرایط مهمان نوازی به مقصد چابهار برنامه ریزی نکنند و در این ایام مراکز تفرجگاهی و گردشگری به شدت کنترل می‌شوند و پذیرش در این مناطق وجود ندارد لذا از همه هم میهمانان به ویژه از هم استانی عزیز درخواست داریم که به چابهار سفر نکنند.
 
وی افزود: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و عروسی اگر افرادی این موضوع را رعایت نکنند مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
 
بامری کفت: در حال حاضر در شهرستان چابهار گزارشات خوبی واصل نشده است و آمار مبتلایان در این  شهرستان روبه افزایش است و علت آن، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارها و در مراکز تفریحی است.
 
فرماندار ویژه شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: از مردم فهیم تقاضا می شود برای حفظ سلامتی خودشان و همچنین کمک به سلامت و خروج از این وضعیت همکاری‌های خود را بیشتر کنند و با رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مراسمات و ازدحام‌ها و هر گونه دید و بازدید خودداری کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۷۲


ارسال