دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
ماجرای غیزانیه و موارد مشابه آن نشان می دهد آنچه امروز کشورمان به شدت نیاز دارد روی کار آمدن یک دولت جوان انقلابی است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ بازهم عدم توجه به مطالبات مردم مناطق محروم سبب بروز حادثه ای ناگوار شد. تعدادی از مردم بخش غیزانیه صبح روز شنبه در اعتراض به بی توجهی مسئولان به تامین نشدن آب شربشان اقدام به بستن جاده "اهواز- رامهرمز- امیدیه" کردند که برای مدتی اخلال در تردد مسیر ترانزیتی گردید که پلیس برای جلوگیری از این کار وارد عمل شد.
«محسن دالوند»، فرمانده انتظامی شهرستان اهواز علت این رخداد را بی توجهی به خواسته مردم عنوان کرد و گفت: «  اگر مسئولان امر به خواسته های مردم توجه کنند هیچگاه مشکلات اجتماعی به مسائل انتظامی تبدیل نخواهد شد و نمونه آن همین تامین آب شرب مردم بخش غیزانیه است.»
 
 
این درحالی بود که در زمستان سال ۹۵ استاندار خوزستان به منظور بررسی وضعیت شرب روستاهای بخش غیزانیه از این منطقه بازدید کرد و در این بازدید طی دو مصوبه مقرر شد ظرف ۳ ماه مشکل آب این روستاها حل شود  اما متاسفانه تا زمان این اعتراض اقدام جدی برای رفع مشکلات مردم این منطقه صورت نگرفته بود.
 
 
در اسفند ۹۸؛ مردم روستای «سودان» از توابع غیزانیه به نشانه اعتراض به نبود آب آشامیدنی با «دبه آب خالی» پای صندوق های رای حاضر شدند!
 
 
از سوی دیگر، این موضوع سبب شد تا ضدانقلاب با استفاده از مطالبات به حق مردم محروم دست به کار شده و در فضای شبکه های اجتماعی قصور مسئولان منطقه ای را به پای کل نظام جمهوری اسلامی بنویسند. 
 
 
در همین رابطه، گروه های جهادی که همواره پای کار خدمت رسانی به مردم هستند، برای فیصله دادن به مشکلات مردم غیزانیه اعلام آمادگی کردند.
 
 
مجمع جهادگران استان خوزستان در واکنش به این وضعیت طی بیانیه ای اعلام کرد: چند روزی است که صدای العطش مردم انقلابی، غیور و مستضعف غیزانیه در شرق اهواز بلند شده منطقه ای با وجود ۸۳ روستا و بالغ بر 30 هزار نفر جمعیت، غوغایی که از سال ۹۵ تاکنون با تحمل رنج ها و سختی های ناشی از بی آبی با وعده و وعیدهای کت و شلوارهای سیاسی و عکس های یادگاریشان با اهالی تا کنون مسکوت مانده، قطعا مردم خوزستان با نجابت ترین مردم دنیا هستند تحمل این قضیه که روستایی در ۳۰ کیلومتری پرآب ترین رودخانه کشور از ابتدایی ترین نیاز انسانی بی بهره باشد آن هم در گرمای بالای ۶۰ درجه تابستان، دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.
 
 
 مجمع جهادگران استان خوزستان ادامه داد: «آقایان لیبرال، آقایانی که از مدیریت کشور فقط سودای آن را در سر دارید اگر امکان اجرای آبرسانی به  این منطقه برایتان سهمگین است و برایتان میسر نمی باشد درصورت اعلان رسمی، گروههای جهادی خوزستان با آمادگی کامل فنی، نقشه برداری و اجرایی مهیای انجام این پروژه براحتی هرچه تمام تر هستند.»
 
 
با این حال با اهمال کاری بخشی از بدنه دولت در استان خوزستان زمینه فعال شدن ضدانقلاب علیه کشورمان مهیا شد اما آنچه در فضای مجازی پس از آدرس غلط ضدانقلاب رخ داد، نشان دادن مشکل اصلی از سوی فعالان شبکه مجازی بود. موضوعی که به سرعت در شبکه های اجتماعی مطرح شد اهمال کاری بخشی از دولت بود که همواره با ندانم کاری راه را برای مانور ضدانقلاب هموار می سازد.
 
 
اما ماجرای غیزانیه و موارد مشابه آن نشان می دهد آنچه امروز کشورمان به شدت نیاز دارد روی کار آمدن یک دولت جوان انقلابی است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است. 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۹۴


ارسال