چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
“رومینا” دختری ۱۳ساله که قربانی خشم پدر شد؛ این سر تیتر ماجرایی تکان دهنده است که در تالش رقم خورد.
به گزارش عصرهامون به نقل از 8دی، ماجرا از آن قرار است که دخترک از قرار دوستی با پسری که ظاهرا عاشقش بوده دست به فرار می زند اما با پیگیری های خانواده توسط پلیس به خانه برگردانده می شود؛ خانه ای که در شب اول خرداد رنگ خون می گیرد.
این ظاهر ماجرایی است که با پیگیری های خبرنگار 8دی تأیید شده است، ماجرایی که جزئیات ریز و درشتش منجر شده به قاتل شدن یک پدر!
اینکه چه می شود که پدر قاتل دخترش می شود باید توسط کارشناسان و روانشناسان واکاوی شود. چه چیزی پدر را به قتل دختر راضی کرده؟ آیا قضیه فقط یک مسئله ناموسی بوده یا عشقی که دخترک برگزیده به گمان پدر دردسر ساز است و شرایط ایده آل را نداشته؟!
حادثه ای بسیار تلخ رخ داده و خانواده ای بد داغی برداشته، حتی می توان گفت این ماجرا شهری را با بهت و غم عجین کرده اما سؤال اینجاست چرا رسانه های خاصِ معاند مگس وار  بر روی این زخم  نشسته اند، تا از آب گل آلود ماهی خود را بگیرند!
ورود بی مهابا و همزمان رسانه های آن ور آبی به این ماجرا چه هدفی را دنبال می کند؟! راستش را بخواهید قتل و حتی قتل ناموسی اولین بار نیست که اتفاق می افتد و ایران نیز تنها کشوری نیست که از این جنس قتل های خانوادگی به خود دیده باشد.
اما به نظر می آید پرداختن گسترده کانال ها و رسانه های معاند به این قضیه برای دستاویز قرار دادن این ماجرا و ضربه زدن به بنیان خانواده ایرانی و تلاش برای نشان دادن افول خانواده های ایرانی است.
بازهم با تأکید بر اینکه این قتل هولناک بسیار دردناک است و درخواست اکید و مؤکد از مدعی العموم می شود که با برخورد سخت  و جدی جلوی  اینگونه وحشی گری ها گرفته شود اما به نظر می رسد که رسانه های معاند و افراد خاص و معلوم الحال  با انتشار و گمانه زنی های گسترده به دنبال هدف دیگری باشند.
گویا همچون رسم همیشگی شان برای مدیریت اذهان مردم، اکنون احساس کرده اند سوژه ای ناب پیدا کرده اند برای مانور دادن و بولد کردن و فریاد با رنگ و لعابِ حقوق بشری سر دادن!
تا شاید با یک بازی رسانه ای، پیروزی اخیر ایران در صادرات انرژی زیر سایه امنیتی که جمهوری اسلامی برای خود کسب کرده را تحت الشعاع قرار بگیرد.
در روزهای اخیر صادرات بنزین ایران به ونزوئلا به شدت سر و صدا کرده، دشمن که نتوانسته رو در رو با امنیتی که زیر سایه “پرچم افراشته” ایران رقم می خورد مقابله کند، حال می خواهد از “خطای بزرگ” و “فاحش” فردی که دست به قتل زده نهایت استفاده را ببرد و تیرش را بر پیکره جمهوری اسلامی بزند!
پر واضح است که برای آن ها قتل دردناک دخترک ۱۳ساله یا ازدواج او با پسر مورد علاقه اش که از نظر سنی به او نمی خورد، چندان فرقی نمی کند، یقینا اگر این ماجرا به ازدواج هم ختم میشد رسانه هایشان با هشتگ “کودک همسری” باز هم به دنبال رسیدن به اهداف خود بودند.
در نهایت انتظار می رود، دستگاه قضا بطور ویژه و به سرعت و با جدیت به این موضوع ورود کند تا با اجرای عدالت هم جلوی تکرار این قبیل موارد گرفته شود و هم مانع سوء استفاده رسانه های معلوم الحال که آرامش روانی مردم ایران را هدف قرار داده اند شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۹۸


ارسال