يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶
یک کارشناس سیاسی:
تحریم آمریکا نقض مسلم حقوق بشر است/ نیروی انتظامی قوای مقتدر در تامین امنیت
 
سلطانعلی میر گفت: نیروهای مسلح با اقتدار و صلابت به ماموریت های محوله در داخل و منطقه ادامه می دهند و اختلالی در رسالت و جایگاه آنان ایجاد نمی شود.
به گزارش عصرهامون؛ سلطانعلی میر، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و نهادهای انقلابی که در زمینه امنیت کشور ایران فعالیت می کنند مشکل دارد.

وی با اشاره به این که پلیس ایران در ایجاد امنیت در کشور در سطح برون و درون مرزها نقش به سزایی دارد، افزود: اقدام آمریکا علیه ناجا ضد حقوق بشر است در خالی که نیروی انتظامی از جمله نیروهای بین المللی هستند که به عنوان رابطان یا ضابطان قضائی عمل می کنند و این فعالیت آنان ناشی از اقتدار و توانمندی جمهوری اسلامی می باشد.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: ترامپ در آستانه انتخابات حرفی برای گفتن ندارد و با اقداماتی که علیه ایران انجام می دهد، می خواهد جایگاه از دست رفته اش را به دست آورد.

وی اضافه کرد: وجود نیروهای نظامی و انتظامی در کشور لازمه جمهوری اسلامی می باشد و کارکرد نظام هم همین بوده است.

میر عنوان کرد: ناجا در برقراری امنیت در دل آتش مرزها از اقتدار ویژه ای برخوردار است. تحریم آمریکا علیه نیروی انتظامی نتیجه ای در بر نخواهد داشت و این اقدام آنان اولین و آخرین تجربه نیست.

وی بیان کرد: تاکنون کشور ایران در زمینه های گوناگونی چون اقتصادی، شخصیتی، نیروهای سپاه پاسداران و نهادهای انقلابی مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند و رفتارهای ضدحقوق بشری را انجام می دهد.

این استاد دانشگاه گفت: نیروهای مسلح برای تامین امنیت کشور چه در داخل و چه در سطح بین الملل نیاز به آمریکا ندارند. حضور آنان در منطقه برای ناجا به گونه ای آسیب پذیر است و فعالیت نیروی انتظامی در سطح منطقه ای گویا این است که این نیرو ها توانستند در سطح منطقه ای نقش کلیدی ایفا کنند.

وی تصریح کرد: تحریم آمریکا علیه ناجا حکایت از کارکرد عمیق و تاثیر گذاری ارزشمند آنان است که در برقراری امنیت در داخل کشور و منطقه داشتند.

این کارشناس سیاسی گفت: اکنون آمریکا در حال غرق شدن است که آنان برای نجات خود به انجام هر کاری متوسل و مسلک می شوند‌.

میر تصریح کرد: سال ۲۰۳۰ پایان فروپاشی و افول آمریکا است و اکنون در حال طی کردن نفس های آخرش است‌.

وی اذعان کرد: مبارزه پلیس ایران در راستا مواد مخدر در سطح بین الملل سیاست های آمریکا را با مشکل مواجه کرده است و در این شرایط آنان دست به هر اقدامی علیه کشور می زنند اما باید بدانند که تحریم ناجا و هر اقدام دیگری در کشور مانع از فروپاشی آنان نمی شود.

این کارشناس سیاسی با بیان این که، در آینده ای نه چندان دور ملت ایران شاهد نابودی لیبرالی و افول آمریکا خواهند بود، گفت: ترامپ بداند با تحریم ناجا اختلالی در کار این نهاد انقلابی ایجاد نمی شود و این کار باعث رشد و ترقی روز افزون نیروهای مسلح می شود.

میر خاطر نشان کرد: اکنون کشتی های ایران در سواحل ونزوئلا پهلو گرفتند ایران قدرت فرامنطقه ای و ابر قدرت است.

وی گفت: از ابتدا انقلاب تاکنون ایران به عناوین مختلفی در تحریم آمریکا بوده و این اقدام آنان تاثیری برای کشور نداشته است. نیروهای مسلح با اقتدار و صلابت به ماموریت های محوله در داخل و منطقه ادامه می دهند و اختلالی در رسالت و جایگاه آنان ایجاد نمی شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۰۸


ارسال