دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۷
روحانی در صحن علنی مجلس:
قانون اساسی مبنای همکاری دولت و مجلس است
 
رئیس جمهور با بیان اینکه قانون صحیح و متقن یادگار بزرگ برای قرن های بعد است گفت: چارچوب قانون اساسی مبنای دولت برای همکاری با مجلس است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ رئیس جمهور در افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه مهم قانون گذاری در مجلس گفت: هم دوران مجلس و هم دوران دولت 4 ساله و کوتاه است اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم یادگاری دائمی و ماندگار برای دهه ها و قرن ها برای مردم به جا بگذاریم.
وی با بیان اینکه این یادگار بزرگ قانون، و صحیح است افزود: مجلس ها و دولت ها آمدند و رفتند اما قانون مدنی کشور بیش از یک قرن باقی است.
روحانی با بیان اینکه امیدوارم در یک سال باقی مانده از دولت بتوانیم با هم همکاری داشته باشیم افزود: چارچوب قانون اساسی مبنای ما برای همکاری است، ما تک تک نمایندگان را در برابر کل ملت ایران مسئول می دانیم چنانچه قانون اساسی این را می گوید.
روحانی گفت: اگر همه فکر ها برای امنیت، مصلحت عمومی باشد نه مجلس مجلس حوزه های انتخاباتی و نه مجلس جناح ها و فرق است بلکه خانه ملت و از آن ملت است.
وی با اشاره به اینکه ترجیح منافع ملی بر منافه جناحی اساس کار دولت و مجلس است تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم در دو مقطع 5 و 3 ساله قرار گرفت؛ در 5 سال اول مبنای دولت گشایش و پیشرفت بود که به حمدالله در سالهای اولیه در همه زمینه ها هم شاهد گشایش در امور سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی بودیم و هم شاهد پیشرفت بودیم.
روحانی با اشاره به اینکه امروز در موضوع کرونا ایران جز کشور های موفق قرار گرفته افزود: در دولت یازدهم پایه های درمان در کشور مستحکم شد و توانمندی درمانی دولت از تخت های بیمارستانی تا تجهیزات به دو برابر قبل از سال 92 رسیده است که این افتخار بزرگی برای ملت و مسئولان است که در این حادثه سخت ویروس عالم گیر ما نه دغدغه تخت بیمارستانی و نه دغدغه تخت های ویژه آی سی یو و نه دغدغه تنفس مصنوعی داشتیم.
وی با اشاره به تقویت فضای مجازی گفت: به راحتی توانستیم بسیاری از امور را از طریق فضای مجازی حل و فصل کنیم. کار مجلس در پایان دوره دهم بر مبنای امکانات فضای مجازی انجام شئ
ادامه دارد...
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۲۲


ارسال