دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰
واکنش چهره‌های فرهنگی و ورزشی کشور به تحریم ناجا؛
امنیت اروپا مدیون اقتدار ایران است/ تحریم نیروی انتظامی نشان‌دهنده هراس آمریکا از امنیت ایران است
 
پس از تحریم نیروی فداکار و خدوم انتظامی توسط آمریکا، چهره‌های شاخص فرهنگی، ورزشی و هنری کشور در گفت‌وگوهایی این اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا را محکوم کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ دشمنی آمریکایی‌ها با مردم ایران این بار در تحریم نیروی انتظامی خود را نشان داد. نیروی پلیس در هر کشوری مسئول امنیت شهروندان در درون مرزهای کشور است. از مرزها گرفته تا جاده‌ها و امنیت داخل شهرها همه بر عهده نیروی انتظامی است؛ تصور یک روز بدون پلیس در شهر تصوری وحشتناک است.

مبارزه و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، تروریست‌های متجاوز در مرزهای کشور، اشرار، اراذل، سارقان، متجاوزان به حریم خصوصی افراد، قانون شکنان و تامین امنیت جانی، مالی و عرضی تک تک شهروندان در همه عرصه‌های زندگی از خانه تا وسیله نقلیه و مغازه و خیابان و فضای مجازی وظیفه ذاتی نیروی انتظامی است.

در جمهوری اسلامی هم نیروی انتظامی در مجموع در حوزه وظایف خود عملکرد بسیار خوبی داشته و شهدا و جانبازان فراوانی در این راه تقدیم کرده است که نتیجه آن احساس امنیت بالای شهروندان است.

در این شرایط، تحریم این نیروی فداکار و جان بر کف از سوی آمریکا معنی جز تحریم امنیت مردم و تلاش برای ناامن کردن زندگی شهروندان و مقابله با اقدامات پلیس علیه تروریست‌های تحت حمایت آمریکا ندارد.
چهره‌های شاخص فرهنگی، ورزشی و هنری کشور در گفت‌وگوهایی نسبت به این اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا واکنش نشان دادند.
 
قهرمانان کیک بوکسینگ جهانی:
کارآمدی ناجا تنها دلیل تحریم فرماندهان نیروی انتظامی توسط آمریکا/ امنیت اروپا مدیون اقتدار ایران است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس شیبک، یکی از قهرمانان کیک بوکسینگ آسیایی و جهانی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به دنبال راهی برای ضربه زدن و پیشگیری از رشد ایران اسلامی در بخش های مختلف بوده که تحریم یکی از آنها است، اخیرا نیز اقدام به تحریم فرماندهان نیروی انتظامی کرده که این نشان از کارآمد بودن این نیروی مقتدر نظامی دارد که باعث خشم دشمنان شده است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی حافظ امنیت کشور و منطقه است، فعالیت کارآمد این ارگان نظامی باعث شده تا آمریکا که چشم دیدن امنیت در منطقه را ندارد چنین تصمیم بچگانه ای گرفته و به نوعی جلوی این امینت را به هر طریقی بگیرد.

این قهرمان کیک بوکسینگ آسیایی و جهانی ادامه داد: ولایت مداری و جانفشانی نیروهای نظامی و انتظامی باعث شده نقشه های شوم آمریکا برای ضربه زدن به امنیت نه تنها در سطح کشور بلکه منطقه و جهان نقش برآب شود، از سوی دیگر استکبار جهانی علیرغم تشکیل فرزندان نامشروع در قالب گروهک های تروریستی و یا راه اندازی کاروان های مواد مخدر و صرف هزینه های میلیاردی برای ضربه زدن به ایران باز هم با اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی ضربات سنگینی متحمل شوند که این شکست های پی در پی باعث خشم آنان از این نیروهای مقتدر شده است.

وی افزود: تجریه نشان داده تحریم باعث پیشرفت بیشتر در بخش های مختلف کشور می شود، هم اکنون نیز با تحریم ناجا قطعا شاهد افزایش امنیت بیشتر در منطقه خواهیم بود.

شیبک تحریم ناجا توسط آمریکا را نشانه کارآمدبودن نیروی انتظامی دانست و گفت: استکبار جهانی نمی تواند با تحریم مانع امنیت پایدار در کشور و منطقه شود و ناکارآمدی خود را کارآمد جلوه دهد.

با بیان اینکه آمریکا یک غده سرطانی است، خاطر نشان کرد: آمریکا باید به جای تحریم کشور ها در بخش های مختلف، اخلاق بد خود را اصلاح کند و بداند هم اکنون نه تنها امنیت کشور با مقابله با گروهک های تروریستی و کاروان های قاچاق مواد مخدر توسط نیروهای انتظامی تامین است بلکه با این اقدام، امنیت اروپا و برخی از کشورهای دنیا نیز توسط کشور ایران تامین می شود.
 
عضو تیم ملی کیک بوکسینگ واکو جمهوری اسلامی ایران:
تحریم نیروی انتظامی نشان دهنده هراس آمریکا از امنیت ایران است
مهلا نقیب زاده در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا گفت: ما مردم ایران که از قشرهای مختلف جامعه هستیم نه تنها هیچ ترسی از تحریم های جدید ترامپ و دولت آمریکا نداریم بلکه خوشحال هستیم.
عضو تیم ملی کیک بوکسینگ واکو جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: آمریکا باید بداند که این گونه تحریم‌ها مانند تحریم های دیگر، هیچ خللی در عزم جدی مردم در مبارزه علیه سیاست‌های خصمانه این دولت ندارد.
وی بیان کرد:  تحریم های جدید علیه نیروی انتظامی کشورمان نشان می دهد که این نیرو امروز در راه درست دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی حرکت می کنند؛ همان گونه که شاهد هستیم این نیروی قدرتمند  جان خود را برای ایجاد امنیت و توسعه کشور در دست گرفته است و این مسئله نشان می دهد که ما در مسیر درست حرکت می کنیم.
نقیب زاده تصریح کرد: کاش آمریکا زمانی که جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر و کشتار می کند، نگاهی به عملکرد و رویکرد خود می انداخت.
عضو تیم ملی کیک بوکسینگ واکو جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: معتقدم تنها دلیل آمریکا از تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ترس و واهمه آنها از امنیت کشورمان است که توسط نیروهای زحمتکش انتظامی صورت می گیرد.
 
سنگربان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران:
تحریم نیروی انتظامی اوج عداوت آمریکا را نشان داد/ دشمنان از اقتدار پلیس ضربه های مهلکی خورده اند
حمید بهزاد پور در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ با اشاره به تحریم نیروی انتظامی کشور از سوی دولت آمریکا گفت: پلیس هر کشور مسئولیت امنیت شهروندان در درون مرزها را برعهده داشته و مهم‌ترین نهاد نظارت اجتماعی است.
سنگربان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان افزود: در کشور ما نیز نیروی انتظامی وظایف متعددی داشته و به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که بیشتر بخش‌های این نیرو وظیفه امنیتی و نظامی دارند.
بهزاد پور، استقرار نظم، امنیت و تأمین آسایش جامعه، مقابله با حرکت‌های مخل امنیت کشور، تأمین امنیت مراسمات مختلف و حراست از اماکن و تجهیزات غیرنظامی را بخشی از وظایف پلیس در ایران اسلامی برشمرد و اظهار داشت: بحمدالله این نیرو با جذب جوانان مومن و انقلابی از بدو تأسیس تاکنون درانجام وظیفه نهایت تلاش خود را داشته و این تحریم‌ها گواه این مطلب است که وظایف خود را به‌درستی انجام داده و می دهد.
وی تقدیم شهدای گران‌قدر به کشور در حوزه‌های مختلف را نشان از درستی حرکت نیروی انتظامی در مسیر دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب دانست و ابراز داشت: دولتمردان آمریکائی علی‌رغم ادعاهای خود مبنی بر حمایت از ملت ایران  با هر فرد و نهادی که به ملت، صادقانه خدمت کند مشکل‌دارند و تحریم نیروی انتظامی توسط آنان به‌واسطه همین خوی استکباری است.
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در پایان اظهار داشت: بنده به نمایندگی از ورزشکاران استان یزد و اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی کشور از تلاش‌های مجدانه پلیس در عرصه‌های مختلف به‌ویژه تأمین امنیت تشکر کرده و اقدام خصمانه آمریکائی‌ها را نتیجه انزوا و زبونی دولت این کشور در برابر اقتدار و عظمت این نیروی جان‌برکف می‌دانم.
 
کارگردان برجسته کردستان:
آمریکا نمی تواند با تحریم ناجا بین مردم و این نیروی خدوم فاصله بیندازد
سید رضا سید فاتحی درباره تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه تحریم ناجا تحریم امنیت کشور است ، اظهار داشت: دشمنی آمریکایی ها با مردم ایران این بار در تحریم نیروی انتظامی خود را نشان داد.
 وی  افزود: در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران ، آمریکای جنایت کار بارها و بارها با اقدامات مختلف به جنگ به ایران آمده است ، اما سنگ های آمریکا به مدد الهی یکی پس از دیگری به سنگ می خورد.
 این کارگردان برجسته استان کردستان گفت: نمونه آشکار دشمنی آمریکا با ایران، تحریم‌ نهادها و افراد مختلف کشورمان است و این نوع تحریم تازگی ندارد .
 سید فاتحی با تاکید بر اینکه در طول چهار دهه گذشته از انقلاب نیروهای جان بر کف نیروی انتظامی از جاده ها گرفته تا داخل شهرها در راستای برقراری امنیت تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته اند ، عنوان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی جایگاه خاصی دارد و آمریکا فکر می کند با این اقدام خبیثانه خود می تواند بین مردم و نیروی انتظامی فاصله بیندازد .
 وی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی نیروی انتظامی در حوزه وظایف خود عملکرد بسیار خوبی داشته و شهدا و جانبازان فراوانی در این راه تقدیم کرده است که نتیجه آن احساس امنیت بالای شهروندان است.
 این کارگردان برجسته کردستان با بیان اینکه نیروهای انتظامی مظهر امنیت  و آرامش جامعه هستند، بیان داشت: سبزپوشانی که آرامش خویش را فدای امنیت جامعه کرده اند،بدون شک دشمنان ایران سرافراز ،هزینه های سنگینی برای آشوب های داخلی و ساختن آرامش جامعه پرداخته اند که با هوشیاری آحاد نیروهای متعهد به ویژه عزیزان نیروی انتظامی این توطئه ها عقیم مانده و بدخواهان نظام مایوس شده اند.
 سیدفاتحی خاطر نشان کرد: امروزه به وضوح مشاهده می‌کنیم که آمریکا هیچ کاری از تحریم‌ها پیش نبرده است و طبیعی است که  آمریکا در راس دشمنان قسم خورده از نیروی انتظامی عصبانی باشد و مورد غضب و تحریم واقع شود.
 
یک مربی فوتبال:
تحریم نیروی انتظامی نشانه رفتن امنیت مردم است
داوود عابدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: وظیفه اصلی نیروی انتظامی ایجاد امنیت است و محدود کردن آن به معنای نشانه رفتن امنیت مردم است.
این مربی فوتبال گفت: وقتی دشمن نیروی انتظامی را مورد تحریم قرار می دهد به معنای این است که دقیقاً امنیت مردم را نشانه رفته  و حتی نمی تواند نقاب های مردم دوستی را برچهره گذارد.
وی افزود: نیروی انتظامی همیشه خدمتگزار مردم بوده و با تمام توان برای امنیت مردم همیشه در صحنه حاضر بوده است و بدون شک با غیرت و پشتکاری که در نیروهای انتظامی وجود دارد، اقدامات دشمن نخواهد توانست در امنیت مردم خللی ایجاد کند.
عابدی بیان کرد: نیروی انتظامی در داخل شهرها و در مرزها هر روز با جانفشانی و با رشادت ها امنیت امروز را به مردم هدیه کرده است و شهدای زیادی را در این راه تقدیم کرده است.
 
نویسنده و فعال فرهنگی اصفهان مطرح کرد؛
تحریم نیروی انتظامی، به دلیل سرگردانی امریکایی ها در منطقه و جهان
محسن نصری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تجربه 40 سال گذشته نشان داده که هر گاه دشمنان جمهوری اسلامی ایران از ابزار تحریم و تهدید استفاده می کنند که شکست بزرگی را متحمل شده اند.
نویسنده و فعال فرهنگی گفت: امریکایی ها در 40 سال گذشته و به خصوص در دهه اخیر، تهدیدهای توخالی داشتند اما پس از حمله ایران به پایگاه عین السد و رسیدن نفتکش های به ونزوئلا، جرئت عمل به تهدیدهای تو خالی خود را نداشتند.
وی افزود: فرمانده نیروی انتظامی ما کار اقتصادی نمی کند و این تحریم ها بعد تبلیغاتی دارد؛ انتخابات در امریکا، دومین دلیل تحریم های اخیر امریکا علیه ایران است.
نصری با بیان اینکه امریکا در بحث ویروس کرونا با مشکلات متعددی روبه رو شده است، تصریح کرد: ترامپ برای کمرنگ کردن افتضاح های اخیر خود، رو به تحریم مسئولان و نهادها و سازمان های ایران روی آورده است تا فرار رو به جلو داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: هرگاه مشکلات داخلی امریکایی ها بیشتر شده و موفقیت های جمهوری اسلامی بیشتر شده است، امریکایی ها تحریم جدید انجام می دهند.
این فعال فرهنگی در پایان گفت: این تحریم ها تبلیغاتی است و نشان دهنده سرگردانی امریکایی ها از قدرت منطقه و جهانی ایران است.
 
فعال فرهنگی-ورزشی هرمزگان:
آمریکا به نیروی انتظامی ایران غبطه می خورد
هانیه هادی نژاد نویسنده، شاعر، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان صداوسیما، تئاتر و سینما و مدیر کمیته توسعه ورزش و فعالیت های بدنی کودکان هرمزگان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: تحریم برای ایران و کشورهای دیگر بحثی است که یک گرو کشی کودکانه به حساب می آید این که مثلا کشوری یا سازمانی یا گروهی بخواهد کشور دیگری را تحریم کند از عجز آن است، مانند پدر و مادری که می خواهند فرزندی را تنبیه کنند و پول توجیبی او را بگیرند تا فرزند نتواند خود را تامین کند.
وی افزود: در حوزه های نظامی و اینکه نیروی انتظامی را تحریم می کنند به دلیل غبطه ای است که به این نیرو دارند اینکه توانسته است با تمام اتفاقاتی که ممکن است وجود داشته باشد جامعه را به آرامش تبدیل کرده و نظم را در آن برقرار کرده است.
مدیر گروه هنری چیکا گفت: کشورهایی مانند آمریکا امکانات دارند اما آرامشی که نیاز خانواده ها است را ندارند، یک آرامش روحی و واقعی را در آن کشورها کسی کسب نکرده و فقط ظواهر آنان است که کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.
هادی نژاد که بزرگترین چالش نیروی انتظامی را مواجه و مقابله با مردم می داند، تصریح کرد: افرادی که در نیروی انتظامی به مردم خدمت می کنند دایره اطلاعات بالایی دارند، می دانند روابط اجتماعی چگونه است، پاسخگو هستند و صبر زیاد و فروتنی بالایی دارند، افرادی که جذب نیروی انتظامی می شوند باید خود را به سطح اطلاعات پیشکسوتان خود برسانند و از اطلاعات و تجربیات این افراد استفاده کنند، آن ها علاوه بر مافوق خود برای مردم نیز کار انجام می دهند که باید درصد صبر خود را افزایش دهند.
این مروج کتاب در کشور افزود: نیروی انتظامی در اتفاقاتی که برای من در حوزه فتا و سرقت پیش آمده است خیلی خوب عمل کرده و پاسخگوی به موقعی بوده است، نه به دلیل که مرا بشناسند بلکه از سر انجام وظیفه بوده و روال عادی خود را انجام می دادند.
وی با ذکر خاطره ای ادامه داد: دوسال پیش فردی به ماشین من می زند و فرار می کند دوربین مداربسته آپارتمان روبرویی نمایش داده اما پاک کرده بودند فردی در نیروی انتظامی پیگیر کارهایم شد و در تمام مدتی که درگیر این قضیه بودم آنها نیز کارهایم را انجام می دادند این در حالی است که خانمی مراجعه کرده و به دلیل مشکلی که برایش پیش آمده بود به عوامل نیروی انتظامی فحاشی می کرد، بنابراین در عین اینکه کمک می کنند افرادی هم هسنتد که با این افراد برخورد بدی دارند و تحت تاثیر خیلی از اتفاقات روزمره هستند.
این کنشگر کودک با تاکید بر اینکه همیاران پلیس یک نکته انگیزشی برای کودکان دارند، تصریح کرد: کودکان اگر انگیزه پیدا کنند، برای تربیت هرچیزی در مسیر همان قرار می گیرند، کودک با قوانین خوب ارتباط برقرار می کند و به صورت خیلی جدی آن را دنبال می کند، ممکن است خانواده قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکند اما همین کودک تا ۷۰ درصد می تواند هم به خود و هم به خانواده کمک کند.
مدیرباشگاه کتابخوانی کودک در بندرعباس و کسی که در تمام برنامه هایی که انجام می دهد تاثیر مستقیم بر کودک می گذارد، ادامه داد: در تمام زمینه هایی که کودک با نشاط خانواده پیش رفته است در آینده ثابت قدم است و اعتماد به نفس بیشتری دارد که باید دراین حوزه بیشتر کار شود.
وی خاطرنشان کرد: حالا که نیرویی است که ممکن است فعالیت های کودک تحت چهارچوب های فعالیتش باشد کوتاهی نکنیم و با فرزند همکاری کنیم، صداوسیما، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تمام ارگان های دیگر باید به کودک نگاه جدی تری داشته باشند و فقط برای تشریفات و عکس گرفتنن و ارسال گزارش کار نباشد.
 
قهرمان کاراته جهان:
تحریم نیروی انتظامی ناجوانمردانه است
"ذبیح اله پورشیب" قهرمان مسابقات داخلی و بین اللملی  رشته کاراته در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: در اثر انتشار ویروس کرونا مسابقات داخلی وبین المللی هنوز معلوم نیست کی برگزار شود ولی تمرینات و آماده سازی ها برای مسابقات ادامه دارد تا بتوانیم با ان شاالله سهمیه المپیک را کسب کنیم.
وی اظهار کرد:اولویت اصلی مبارزه با کرونا است که ان شاالله بتوانیم با همکاری وهمدلی آحاد مردم براین ویروس پیروز شویم.
پورشیب در ادامه  گفت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی تحریم های ظالمانه همیشه بوده ونشان داده ایم در مقابل تحریم ها هیچ وقت کوتاه نخواهیم آمد.
این ورزشکار ایلامی خاطرنشان کرد:نیروی انتظامی که امنیت را تامین می کند ناجوانمردانه تحریم شده واین نشان دهنده عمق خباثت دشمنان انقلاب اسلامی است.
پورشیب تصریح کرد:قطعا این تحریم ها خللی در کار نیروی انتظامی وارد نخواهد کرد واین تحریم ها را با انسجام وهمدلی مردم پشت سرخواهیم گذاشت.
 
کارگردان و مستندساز ایلامی عنوان کرد؛
نیروی انتظامی خار چشم آمریکا/ تحریم غیرقانونی ناجا راه به جایی نخواهد برد
"قدرت باقری"، کارگردان و مستندساز ایلامی در گفتگو با ایلام بیدار گفت: حکایت تحریم های ظالمانه دولت مستکبر وجنایتکار آمریکا حکایت تازه ای نیست و ما با آنها کنار آمده ایم .
وی اظهار کرد: نگاه مردم و مسئولان مملکت در مواجهه با این اقدامات ضد بشری نگاهی درون زا و توأم با همگرایی است و این اقدامات خصمانه را خنثی و بی اثر کرده است.
باقری افزود: تحریم غیر قانونی ناجا هم از نگاه ملت بصیری که ذات کثیف آمریکا را بخوبی می شناسند، محکوم است و سران استکبار از این اقدامات راه بجایی نخواهند برد.
 کارگردان و مستندساز ایلامی گفت: همه ما در واکنش به تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اکنون پاسدار حریم ولایت و ارزشهای اسلامی در اقصی نقاط ایران هستیم و اکنون هم با افتخار در صف حافظان حریم امنیت و آسایش این مرز وبوم قرار می گیریم .
وی تصریح کرد: غیرت ما غیرت اسلامی است و در مبارزه با غارتگران امنیت و آرامش ملت بزرگ ایران اسلامی درنگ نمی کنیم و پیروزی حتمی در انتظار ماست.
باقری یادآور شد: نیروی انتظامی امروز در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مسلح خار چشم آمریکااست و با تحریم و چنین حرکات سخیفی از جانب دشمنان متزلزل نخواهد شد همانگونه که امروز سپاه در اوج اقتدار است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۲۴


ارسال