دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
تقوی:
پول کولاکوویچ آماده است و شاید او به ایران بیاید/ ولاسکو ایران را دوست دارد
 
سرپرست دبیری والیبال گفت: طلب سرمربی سابق تیم ملی والیبال از فدراسیون ایران آماده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن رقابت‌های المپیک همکاری فدراسیون والیبال با ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی خاتمه پیدا کرد.
 
دستمزد ماهیانه ایگور کولاکوویچ حدود 15 هزار یورو بود و فدراسیون ایران از دی ماه هیچ پرداختی به وی نداشت. در اواخر دی ماه هم، کولاکوویچ توانست همراه با  تیم ملی ایران جواز حضور در المپیک را هم کسب کند که طبق قرارداد 5 هزار یورو هم به عنوان پاداش برای وی درنظر گرفته شده بود.
 
به این ترتیب فدراسیون والیبال ایران باید مبلغی حدود 65 هزار یورو (بیش از 10 میلیارد ریال) به این مربی مونته‌نگرویی پرداخت کند. طبق توافق طرفین فدراسیون ایران تا آخر ماه می (11 خرداد ماه) برای پرداخت بدهی سرمربی سابق خود زمان دارد.
 
میلاد تقوی، سرپرست دبیری فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد بدهی فدراسیون ایران به ایگور کولاکوویچ اظهار داشت: این موضوع را باید به دو بخش تقسیم کرد؛ یکی تامین منابع مالی و دیگری هم نوع پرداخت آن به سرمربی سابق تیم ملی است.
 
وی ادامه داد: فدراسیون والیبال بدهی خود به کولاکوویچ را تامین کرده و مانعی در این مسیر وجود نداشت، اما پرداخت این مبلغ به او فرا تر از توان اجرایی فدراسیون است. طلب کولاکوویچ آماده است و ما تنها به دنبال راه مناسب برای پرداخت آن هستیم.
 
سرپرست دبیری فدراسیون والیبال، خاطرنشان کرد: برای پرداخت این مبلغ هم پیشنهاداتی به کولاکوویچ داده‌ایم و او هم نظرات خود را اعلام کرده است. در تلاش هستیم تا از مسیری کاملاً قانونی و زیر نظر مراجه مربوطه این پول را به دست کولاکوویچ برسانیم. برخی مسیرها از طریق مراجع خصوصی وجود دارد که ما بتوانیم به هدف خود برسیم، اما فدراسیون به عنوان یک ارگان قانونمند به دنبال راهکاری قانونی است.
 
تقوی گفت: به هر حال همه می‌دانند که وضع تحریم‌های ظالمانه علیه ما چگونه است و همین موضوع کار ما را سخت کرده. اگر نتوانیم از راه‌های غیرحضوری بدهی خود را پرداخت کنیم، مجبور هستیم از همان روش قبلی اقدام کنیم؛ یعنی احتمالاً کولاکوویچ مجبور شود برای دریافت طلب خود به ایران بیاید.
 
سرپرست دبیری فدراسیون والیبال درمورد اینکه گفته می‌شود مذاکرات با ولاسکو برای هدایت تیم ملی ایران همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: تکلیف سرمربی تیم ملی هنوز مشخص نشده است. ولاسکو علاقمند است که در ایران کار کند و از طرفی مردم ما هم خاطرات خوبی با وی دارند. همه اتفاقات بستگی به شرایط ولاسکو در ایتالیا دارد. علایق  شخصی ما و ولاسکو این است که بتوانیم بازهم با هم کار کنیم، اما برای این اقدام، شرایط هم باید فراهم شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۳۸


ارسال