دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار خبر داد:
مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 6 هزار هکتار در چابهار/ رصد ملخ صحرایی مهاجر در روستای عورکی
 
نورالدین میرلاشاری گفت: تاکنون در ۶۶۲۰ هکتار مراتع شهرستان چابهار با ملخ صحرایی مبارزه انجام شده است.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: تا امروز هفتم خردادماه  کار مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی مهاجر در سطح ۶هزار و۶۲۰هکتار از مراتع شهرستان به اتمام رسیده است.
 
وی افزود: از این سطح مبارزه ۵ هزار هکتار با پوره ملخ و هزار و۶۲۰هکتار با ملخ صحرایی بالدار است.
 
مدیر جهادکشاورزی چابهار با بیان اینکه تاکنون خسارات جدی به محصولات زراعی و باغی در مناطق درگیر وارد نشده ‌است تصریح کرد: وضعیت آب و هوایی و رطوبت مناسب بهترین شرایط برای زیست و زادو ولد ملخ‌های صحرایی در چابهار بوده وبا این وضعیت، ملخ مهمان ناخوانده و همیشگی زمین‌های کشاورزی، مراتع و طبیعت این شهرستان است.
 
وی ادامه داد: تمامی همکاران در جهادکشاورزی  با همکاری همه ارگان‌های ذی‌ربط تلاش می کنند از ورود ملخ‌های صحرایی به مزارع و باغ‌ها جلوگیری شود اما به دلیل پوشش گیاهی مناسب و سبز، بارش‌های خوب، بافت خاک نرم و مناسب باعث شده ملخ صحرایی در این مناطق جفتگیری و تخم ریزی بپردازد.
 
میرلاشاری با بیان اینکه رصد ملخ صحرایی مهاجر در روستای عورکی رسیده است اذعان کرد: هم زمان با هجوم دسته های ملخ صحرایی به مناطق روستایی از جمله  اسلام آباد، نلینت، فتحعلی کلات و در آخرین رصد به روستای عورکی رسیده است که عملیات مبارزه و سمپاشی مناطق آلوده انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: مبارزه با ملخ با تمام دشواری‌ها در روز‌هایی که هوا گرم شده و گاهی در برخی نقاط به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد رسیده، همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۵۳


ارسال