دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
گام های توسعه ای دروازه ملل در راستای ارتقای توان عملیاتی/بندر چابهار رتبه نخست عملکرد بودجه سرمایه ای بنادر کشور را کسب کرد
 
عباس آذرپیکان گفت: اقدام های موثری در راستای بهبود مستمر و ارتقای توان عملیاتی، متناسب با توسعه روزافزون و افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار انجام شد.
عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بیش از 14 پروژه تعمیرات اساسی و خرید و نصب تجهیزات دریایی، بندری، مخابراتی و زیر ساخت های ارتباطی در سال 98 در بندر چابهار به سرانجام رسید یا طبق برنامه پیش رفته است.

وی با اشاره به پروژه های اجرایی در حوزه خدمات ایمنی و امداد و نجات شناورها، ادامه داد: در این بخش پروژه ملی برقراری پوشش رادیویی کامل سواحل سیستان و بلوچستان در منطقه َA1 دریایی اجرایی شد که گام بلندی در این زمینه بود.

این مقام مسئول اضافه کرد: پروژه های نصب و راه اندازی سامانه هوشمند کنترل دسترسی، جابجایی و بازسازی جرثقیل های سنگین ساحلی و محوطه ای، بازسازی و خرید دکل های مخابراتی، تکمیل زیر ساخت ارتباطی بین بنادر چابهار و خرید و نصب بویه ها و تجهیزات کمک ناوبری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری از دیگر پروژه هایی است که در این بندر استراتژیک عملیاتی شد.

به گفته آذرپیکان، خرید قایق گشت زنی گارد بندر، تعمیرات زیر آبی شناورهای دریایی، خرید تجهیزات مبارزه با آلودگی دریا، تجهیزات آتش نشانی و تجهیزات درمانگاهی و آزمایشگاهی از دیگر اقدام هایی است که در بندر چابهار محقق شد.

وی خاطرنشان کرد:  با توجه به این مهم واحد فنی و مهندسی بندر چابهار با عملکرد 99.8 درصدی نسبت به اعتبارات مصوب سرمایه ای تجهیزات در سال 98 رتبه نخست را از این لحاظ در بین تمامی بنادر کشور کسب کرده است.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: استفاده تخصصی و هدفمند از مشاور تجهیزات، ارتقا و بهبود مستمر فرآیندهای مرتبط با مدیریت نگهداری و تعمیرات و تلاش کادر واحد فنی و مهندسی بندر چابهار از عوامل موثر در کسب موفقیت های این بندر در بخش زیرساخت ها است.

وی افزود: با هم افزایی و اجرای به موقع پروژه های در دست اجرا این مسیر امسال و در سال های آتی نیز ادامه خواهد یافت.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۷۱


ارسال