شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
تخلفی دیگر در راه است؛
وجود برخی لابی‌ها برای جذب نماینده سابق سراوان در دانشگاه/از سرقت علمی تا توهین به یک کارمند
 
شنیده ها حاکی از آن است که محمد باسط درازهی،نماینده سابق مردم سراوان در مجلس دهم پس از حواشی زیادی که در دوران نمایندگی برجای گذاشت، هم اکنون با پایان دوران نمایندگی به دنبال راه یابی برای ورود به دانشگاه به عنوان عضو هیات علمی می باشد.
به گزارش عصرهامون، بیش از 18 ماه از هتاکی محمد باسط درازهی، نماینده سابق مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی به یک کارمند، زمان می گذرد و در حالی هنوز هم حواشی آن در رسانه‌ها و فضای مجازی تداوم دارد که این روزها شنیده ها حاکی از تلاش های وی برای جذب در دانشگاه است.

اگر چه پس از اقدام ناشایست وی مبنی بر هتاکی به یک کارمند که در شان یک نماینده مجلس نبود؛ انتشار اخباری درباره بحث سرقت علمی وی نیز در کشور جنجال آفرین شد و بعد از فیلم فحاشی و منتشر شدن تصاویر جلسه ای علنی، سریعترین سه گانه جنجالی مجلس به نام نماینده جوان سراوان رقم خورد، حتی نویسنده اصلی مقاله که اصالتا آلمانی هم می باشد از این موضوع باخبر و با انتشار متنی در فیس بوکش درازهی را به سخره گرفت.

جالب آنکه در آن زمان ۱۰۳ تشکل دانشجویی از سراسر کشور در نامه ای خطاب به رئیس وقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از سرقت علمی نماینده سراوان نیز انتقاد کردند.
 

 
با این تفاسیر اما در حالی بررسی های گویای آن است که درازهی استاد هیچ دانشگاهی نبوده و در سالهای قبل از نمایندگی به صورت پاره وقت در برخی دانشگاه های سراوان و به صورت حق التدریس فعالیت می کرده که این روزها با پایان یافتن دوره نمایندگی، وی در تلاش است تا در یکی از دانشگاه سراوان به عنوان عضو هیات علمی پذیرفته شود.

حال علیرغم اینکه وی در قسمت پژوهشی نیز مقاله ای ندارد و از سوی دیگر با مخالفتی که برای جذبش در جلسه اول ماده ۲۰ شد، در جلسه دوم که در فاصله چند روز بعد تر برگزار شد، با ۴ رای موافق و سه رای مخالف رای آورد! مگر نه اینکه طبق روند قانونی ابتدا باید جواب استعلامات از مراجع مربوطه بیاید و بعد از آن درباره جذب یک عضو هیات علمی تصمیم گیری شود!!!!
 

 
با این تفاسیر به نظر می رسد بازهم تخلفی تازه قرار است، بار دیگر نماینده سابق سراوان را در سرتیتر رسانه ها قرار دهد. در این راستا می طلبد دستگاه های نظارتی به این گونه موارد ورود جدی داشته و با هر گونه تخلف در این خصوص برخورد قانونی کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۸۴


ارسال