جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۶
در سفر استاندار به جنوب استان سیستان و بلوچستان انجام شد؛
از کلنگ زنی پست 230 کیلو ولت برق منطقه گوردیم تا هزینه 120 میلیارد تومانی موج شکن های بندر کنارک
 
استاندار سیستان و بلوچستان و هیئت همراه با حضور در منطقه گوردیم محل اجرای پروژه گلخانه و پرورش میگو شرکت کشت و صنعت مکران کلنگ احداث پست برق 230 کیلو ولت منطقه را به زمین زدند و 120 میلیارد تومانی موج برای موج شکن های بندر صیادی تنگ کنارک هزینه می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در بازید از منطقه گوردیم ضمن تشکر از سرمایه گذاری انجام شده در بخش کشاورزی و شیلاتی در این منطقه توسط شرکت کشت و صنعت مکران بیان کرد: با احداث و راه اندازی این پست برق در منطقه بخشی از نیاز پروژه گلخانه و پرورش میگوی گوردیم تامین می شود و این با همکاری سرمایه گذار پروژه میسر شد.
 
وی افزود: ساخت سوله و تامین تجهیزات مجتمع‌های تولیدی با شرایط اقتصادی کشور بسیار هزینه‌ بر است لذا نباید هیچ مجتمع تولیدی راکد و غیر فعال باشد.
 
استاندار ادامه داد: پروژه بزرگ گلخانه و پرورش میگو در کنارک برای تحویل در اشتغال منطقه تاثیر زیادی دارد و می‌تواند تولید آبزیان بویژه محصولات کشاورزی گلخانه را بیشتر کند.
 
در ادامه صفایی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مکران گزارشی از روند اجرایی عملیات احداث پست برق و پروژه گلخانه پرورش میگوی گوردیم ارائه داد.
 
موهبتی در بازدید از اسکله زرآباد گفت: اسکله زرآباد توسط بهره بردار مدیریت و شیلات نیز بر روند کار و عملکرد بهره بردار نظارت داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: برای ایجاد رونق و کنترل بهتر و نظارت بر عملکرد صیادان سعی شود تمامی شناورهای مستقر در موج شکن های مردمی را در محل اسکله صیادی زرآباد با توجه دارا بودن امکانات رفاهی بیشتر برای صیادان منطقه، تجمیع کنید
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بندر صیادی زرآباد یکی از مجهزترین بنادر صیادی کشور است.
 
محمد شهلی بر بیان کرد: دراین اسکله حدود 1106 نفر صیاد با 21 فروند قایق صیادی و 67 لنج صیادی مشغول به فعالیت صیادی می باشد که در سال گذشته حدود 20 هزار تن ماهی از دریا استحصال و روانه بازار مصرف منطقه و کشور کردند.
 
وی در این بازدید با ارائه گزارشی از چگونگی اجرای احداث پروژه ادامه داد: امید است با همکاری پیمانکار پروژه عملیات احداث موج شکن جهت بهره برداری قبل از موعد مقرر به اتمام برسد.

مدیر کل شیلات خاطرنشان کرد: پروژه احداث موج شکن تنگ در سال 96 با قردادی حدود 54 میلیارد تومان بمدت 30 ماه شروع و بر اساس برنامه زمابندی اجرا شده که امید است در هفته دولت به اتمام برسد.

پروژه مذکور دارای 220 متر راه دسترسی داخل دریا 1170 متر موج شکن اصلی 850 متر موج شکن فرعی و 540 متر دایک حفاظتی با پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد توسط شرکت ساختمانی بهمبر و مشاوردریا بعنوان پیمانکار پروژه در حال اجرا می باشد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۹۶


ارسال