سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
یک مقام ارشد آمریکایی:
آمریکا درباره کمک به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار داد
 
سفیر آمریکا در ونزوئلا گفته واشنگتن به دولت‌ها و شرکت‌ها درباره کمک‌رسانی به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار صادر کرده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ یک مقام ارشد آمریکایی گفته واشنگتن به دولت‌ها، بنادر دریایی، شرکت‌های کشتی‌رانی و شرکت‌های خدمات بیمه درباره هر گونه کمک‌رسانی برای انتقال محصولات نفتی ایران به ونزوئلا هشدار داده است. 
الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته کارزار فشار علیه ایران و ونزوئلا تقویت شده «تا اطمینان حاصل شود که کمک‌رسانی به چنین مبادلاتی بسیار خطرناک خواهد بود.
نیروی دریایی ونزوئلا روز پنجشنبه با نادیده گرفتن هشدارهای آمریکا چهارمین نفتکش حامل سوخت ایران را به بندرگاه‌های این کشور اسکورت کرد. دست‌کم یک نفتکش دیگر در حال حرکت به سمت ونزوئلا است. 
خبرگزاری رویترز نوشته این رویداد نشان‌دهنده تعمیق روابط میان ایران و ونزوئلا است که هر دو عضو «اوپک» هستند و روابط مخدوشی با آمریکا دارند. 
آبرامز در مصاحبه با رویترز گفت: «ما به جامعه کشتی‌رانی در سراسر دنیا، مالکان کشتی، ناخداها، بیمه‌گران کشتی‌ها و بنادر در مسیر میان ایران و ونزوئلا هشدار داده‌ایم.»
وی اضافه کرد دولت «دونالد ترامپ» به دولت‌های سراسر جهان هم پیام‌های مخفیانه‌ای در این خصوص صادر کرده است.
یک منبع آگاه گفته یکی از این دولت‌ها «جبل‌الطارق» است که در مسیر حرکت نفتکش‌ها قرار دارد. یک مقام آمریکایی گفت از کشورهای متعددی خواسته شده از ارائه خدمات بندرگاهی به این نفتکش‌ها خودداری کنند. 
رویترز نوشته هنوز مشخص نیست این اقدام چه تأثیراتی در برخواهد داشت. 
اطلاعات استخراج‌شده از سایت «رفینیتور ایکون» که در زمینه رصد حرکات کشتی‌ها فعالیت می‌کند نشان می‌دهد دو نفتکش دیگر با پرچم لیبری اوایل ماه می از کانال سوئز عبور کرده‌اند. منابع آگاه گفته‌اند ایالات متحده به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از رسیدن آنها به ونزوئلا است.
منبع: فارس
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۷۵۴


ارسال