شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
معاون وزیر بهداشت:
آمار کرونا در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان صعودی است
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حالی که روند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است، در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ایرج حریرچی در سفر به چابهار اظهار داشت: در حالی که روند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است، در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم و به نظر می‌رسد این مناطق بعد از رسیدن سایر نقاط کشور به اوج همه‌گیری در حال ورود به این مرحله هستند.

معاون‌کل وزارت بهداشت افزود: علاوه بر کاهش کلی موارد ابتلا در کشور، درصد موارد بستری و مرگ نیز 70 تا 80 درصد کاهش داشته و در سیستان و بلوچستان نیز قسمت اعظم موارد ابتلا را موارد سرپائی تشکیل می‌دهد. روند افزایش موارد در این استان از نیمه دوم اردیبهشتماه به بعد شروع شد ولی در چند هفته اخیر میزان ابتلا به شکل نگران کننده افزایش یافته است.

وی گفت: محدودیت‌هایی که در روزهای نخست به خوبی در استان اجرا می‌شد به طور کلی کاهش یافته و به نظر می‌رسد که از اردیبهشت‌ماه به بعد تاب‌آوری عمومی برای تحمل محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی توسط مردم استان کمتر شده و به نوعی شاهد عادی‌سازی بودیم. با وجود روند فزاینده ابتلا در سیستان و بلوچستان، هنوز هم نسبت ابتلاء به جمعیت در این استان از متوسط کشوری پایین‌تر است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۷۶۹


ارسال