جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱
گزارشی از مشکلات گاز رسانی در جنوب شرق کشور؛
رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در جلسات امتحان / والدین نگرانی از برگزاری امتحانات حضوری نداشته باشند
 
داوود گلی گفت: همه پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم اجرا می شود.
به گزارش عصرهامون، گلی مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: همه پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا در برگزاری امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم اجرا می شود.
وی افزود: موارد بهداشتی مانند تهیه ماسک، مواد ضدعفونی کننده، گندزدایی مدارس و سالن های برگزاری امتحانات، رعایت فاصله اجتماعی در چیدمان و ترکیب صندلی های آزمون با پیگیری و توصیه های اداره کل آموزش و پرورش انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر از لحاظ شیوع کرونا در شرایط ویژه قرار دارنداگرچه نگرانی هایی به دلیل افزایش ابتلا در استان وجود دارد اما تصمیم برگزاری آزمون های دو پایه نهم و دوازدهم ، تصمیمی کشوری است بنابراین از اولیا، دانش آموزان ومدارس خواسته شده تا دانش آموزان هنگام برگزاری آزمون با وسایل شخصی و بهداشتی در مدرسه حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: مدارس نیزموظف به رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برای حضور بچه ها هستند و امیدواریم با رعایت تمام این موارد بهداشتی ، آزمون های این دو پایه تحصیلی بدون هیچ مشکلی برگزار شود.

گلی ادامه داد: تصمیم برگزاری آزمون های این دو پایه کشوری است چراکه پایه نهم برای ورود به پایه دهم و هدایت تحصیلی وحضور در آزمون های نمونه و استعدادهای درخشان نیازمند به برگزاری آزمون کتبی هستند تا هر دانش آموز براساس توانمندی علمی هدایت تحصیلی شود و برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز جهت درنظر گرفتن نمرات برای کنکور ضروری است.

وی با اشاره به ضدعفونی مستمر مدارس، اذعان کرد: مدارس قبل و بعد از خروج دانش آموزان ضدعفونی و گندزدایی می شود و این ضدعفونی به صورت روزانه و مستمر انجام می شود و حتی تاکید شده تا کف کفش های دانش آموزان برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا از محیط بیرون گند زدایی و ضدعفونی شود.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در تشریح نحوه ثبت نام دانش آموزان در مقاطع جدید تحصیلی، گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز شده است و ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم نیز از ابتدای ماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: هر مدرسه ای سامانه ای برای ثبت نام دانش آموزان دارد که اولیای گرامی با ورود به این سامانه می توانند مشخصات اولیه دانش آموزان را وارد کنند سپس مدارس برای ارائه مدارک شناسایی، تحصیلی و احراز هویت، نوبتی را برای آنها تعیین می کنند،  شرایط ثبت نام میان پایه ها نیز توسط مدرسه تعیین می شود.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۰۹


ارسال