جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
اعمال محدودیت شدید در ورودی های شهر چابهار همچنان ادامه دارد/ ابتلای بیش از 90 بیمار کرونایی در چابهار
 
رحمدل بامری گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا وضعیت حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و شهرستان چابهار همچنان قرمز است و تمامی محدودیت ها از جمله تعطیلی بازارهای سنتی و تجاری (بلوک بازار، دکه بازار و بازار منطقه آزاد) و محدودیت در ورودی های شهرستان چابهار به شدت اعمال می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شب گذشته در جلسه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان با اشاره به ابتلای ۹۰ نفر از شهروندان چابهاری به ویروس کرونا و ۱۹ نفر بیمار بد حال و حال ۶ نفر بسیار وخیم و فوت چند بیمار بیان کرد: این آمار باید همه مسئولان و همشهریان را هر چه بیشتر به همکاری و همراهی در اجرای برنامه های ستاد کرونا و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی مجاب کند تا بتوانیم در مقابله با این ویروس موفق عمل کنیم.
 
وی مهم ترین نقش آفرینان برای مهار و کنترل اپیدمی کرونا را مردم عنوان کرد و افزود: مردم با رعایت نکات بهداشتی و به حداقل رساندن ترددهای درون شهری و برون شهری می توانند درمدت زمان کوتاهی به قطع زنجیره انتقال کمک کنند.
 
 فرماندار ویژه شهرستان چابهار ادامه داد: بر اساس دستورالعمل های جدید طرح فاصله گذاری هوشمند در سطح شهرستان و مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر سفر معاون وزیر بهداشت با عنایت به وضعیت قرمز شهرستان چابهار و تعطیلی بازار های سنتی و تجاری (بلوک بازار، دکه بازار و منطقه آزاد) و نیز شروع فعالیت بعضی از اصناف کم خطر منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی اجرایی شده است.

وی گفت: در این زمینه دستگاههای متولی با نظارت مداوم با صنوفی که اصول مدنظر به ویژه موارد بهداشتی در این طرح را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهند کرد.
 
بامری با اشاره به اینکه کماکان و تا اطلاع ثانویه کلیه های بازارهای سنتی و تجاری شهرستان چابهار تعطیل است تصریح کرد: فعالیت برخی از اصناف پرخطر از قبیل فروشگاه های بزرگ زنجیره ای(غیر سوپرمارکت بهداشتی شوینده)، پاساژ ومجتمع های تجاری و بازار های مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن های زیبایی، آموزشگاه های رانندگی، رستوران و اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، روز بازارها و نمایشگاه ها، مراکز بازی وتفریحی و پذیرایی، مراکز اقامتی هتل ها مسافر خانه ها، باشگاه های ورزشی و بدنسازی ، تالار پذیرایی و سالن مراسم و قهوه خانه وچایخانه ممنوع است.
 
وی از مردم خواست تا باور غلط خاتمه کرونا را کنار گذاشته و از حضور در تجمعات و سطح شهر خودداری کنند.
 
 فرماندار ویژه شهرستان چابهار اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: کشور در شرایط سخت و آزمون دشواری قرار دارد و رمز موفقیت و شکست بیماری کرونا در این شرایط اطلاع رسانی مناسب و علمی به مردم است.
 
 انتهای پیام/
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۱۴


ارسال