دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
سرپرست سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهره برداری از 44 طرح سرمایه گذاری و تولیدی در سیستان و بلوچستان/ بیش از هزار فرصت اشتغال در سال رونق تولید ایجاد شد
 
محمود رضا رحمتیان گفت: سال گذشته ۱۵۳ بنگاه تولیدی و طرح نیمه تمام با ایجاد اشتغال برای هزار و 116 نفر احیا و تکمیل شد.
 محمود رضا رحمتیان، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: گفت: از این تعداد 33 بنگاه تولیدی غیر فعال و راکد با اشتغال 254 نفر احیا و ظرفیت تولید 76 واحد تولیدی که با کمتر از ظرفیت فعالیت می کردند، حمایت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید افزایش یافت.

وی با بیان این که همچنین به واسطه تکمیل این واحدها 322 اشتغال جدید فراهم شد، گفت: در سال گذشته 44 طرح سرمایه گذاری و‌ تولیدی نیمه تمام از طریق حمایت این کارگروه با اشتغال 540 نفر هم به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت طرح های در دست اجرای صنعتی و صنایع معدنی در استان تصریح کرد: هزار و 260 طرح صنعتی و تولیدی با حجم سرمایه گذاری 36 هزار و 222 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال بالغ بر 30 هزار نفر در استان در حال اجرا است که 62 درصد این طرح ها به زاهدان اختصاص دارد.

رحمتیان با بیان این که پودر شوینده، سیمان، محصولات فلزی، سموم دفع آفات نباتی، کنسرو ماهی و بسته بندی گوشت از جمله محصولات منتخب صنعتی است، اضافه کرد: صنایع غیر فلزی، صنایع غذایی، صنایع فلزی، صنایع شیمیایی، سلولزی، نساجی و پوشاک به ترتیب بیشترین توزیع را در سیستان و بلوچستان به خود اختصاص داده و ۷۷ درصد تولیدات استان به سیمان اختصاص دارد.

 وی گفت: هزار و 59 واحد تولیدی صنعتی با حجم سرمایه گذاری 12 هزار 803 میلیارد ریال و اشتغال 24 هزار و 400 نفر فعالیت دارند که 93 درصد این واحد ها کوچک، 5 درصد متوسط و 2 درصد واحد تولیدی بزرگ می باشند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: شرکت صنایع سیمان تیس نیز با 82 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است و بر اساس زمانبندی تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۴۵


ارسال