دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
بازسازی مَشاهد اهل بیت(ع) بقیع باید در مجامع بین المللی مطرح شود
 
محمود رجبی گفت: هر کس در هر موقعیتی قرار دارد باید تخریب بقیع را به عنوان جنایت بشریت به جهان معرفی کند؛ چرا که این مسئله جنایتی نیست که در حق شیعه و مسلمانان صورت گرفته باشد و این جنایت در حق بشریت است که ما را از آثار و مَشاهد ائمه معصومین علیه السلام محروم کرده اند.
به گزارش عصرهامون حجت‌الاسلام محمود رجبی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه نمادهای دینی و فرهنگی آثار مثبتی در سعادت و حرکت رو به تکامل انسان خواهد داشت، گفت: مَشاهد حضرات معصومین علیه السلام از جمله نمادهای مشخص در فرهنگ شیعه و اسلام است که می تواند در تصحیح عقاید، ارزش ها و انتقال فرهنگ به نسل های بعدی نهادینه کند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: مَشاهد ائمه معصومین علیه السلام روح معنویت، همدلی،صمیمیت و ایثار را در جامعه اشاعه و ترویج می دهند که گفتنی است مَشاهد نقش الگویی در سلامت وارتقا جامعه به سوی کمال و سعادت را دارند، همچنین مَشاهد ائمه علیه السلام جلوی انحراف از فرهنگ دینی را می گیرند و تداوم فرهنگ صحیح اسلامی را تضمین می کنند.
متخصص جامعه شناسی اسلامی با اشاره به سالروز تخریب بقیع و  تأکید بر اینکه فرقه وهابیت ساخته دست انگلیس خبیث است، ابراز کرد: اینگونه نیست که عده ای مسلمان در فکر چنین عقاید باطلی باشند؛ وهابیون بر اساس دیدگاه غربی که وجود دارد گمان می کنند که نمادهای دینی مانع سو استفاده آنها می شود و کشورهای اسلامی و مسلمانان مانعی بر سلطه گری استعماری آنان است و بنابراین نمادهای دینی را از بین می برند تا بتوانند بر جوامع اسلامی بهتر مسلط شوند.
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: شاهد هستیم که علی رغم تخریب بقاع مقدس در بقیع اما خط، سیر و فکر ائمه طاهرین علیه السلام که در آنجا مدفون هستند، زنده مانده  و جهانیان را جذب خود کرده است که این مسئله از ویژگی های فرهنگ غنی اهل بیت علیه اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین رجبی با اشاره به اینکه با تخریب بقیع، به مقدس ترین ارزش دینی اسلام و مسلمانان اهانت شده و با این اقدام در فرهنگ دینی ما تحریف صورت گرفته است، تصریح کرد:  خداوند در آیه 169 سوره آل عمران فرموده است " وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ؛ ای پیامبر! هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند".
وی با اشاره به مطلب فوق افزود: وهابیون القا می کنند که چنین چیزی نیست و خود منکر حقایق قرآن هستند و در اینجا وظیفه هر مسلمان است که در برابر چنین انحرافات، تفکرات و جسارت های ضد اسلامی بیاستند و هر چه در توان دارند در راه مبارزه با چنین تفکر غلط و نادرست و تحریف بزرگ که همانند غده سرطانی در بین کشورهای اسلامی به وجود آمده است، مبارزه کنند.
متخصص جامعه شناسی اسلامی تأکید کرد: هر کس در هر موقعیتی قرار دارد باید تخریب بقیع را به عنوان جنایت بشریت به جهان معرفی کند؛ چرا که این مسئله جنایتی نیست که در حق شیعه و مسلمانان صورت گرفته باشد و این جنایت در حق بشریت است که ما را از آثار و مَشاهد ائمه معصومین علیه السلام محروم کرده اند.
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز می بینیم که ادیان دیگر در اربعین شرکت می کنند و این مسئله نشان می دهد که اهل بیت علیه السلام سمبُل کمال و ایده آل انسانی هستند و بنابراین در جهت معرفی گروه وهابی به عنوان جنایتکاران تاریخ باید تلاش شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: از سوی دیگر باید عقاید وهابیت را که انحراف از اسلام است را نشان دهیم که این تفکر ساخته استعمار است و ارتباطی به اسلام ندارد و در این راستا شیعه و اهل تسنن باید کار انجام دهند تا تصور نشود که این عقاید مربوط به اهل تسنن است؛ چرا که این مسئله انحرافی است.
حجت الاسلام و المسلمین رجبی با بیان اینکه بازسازی مَشاهد ائمه معصومین علیه السلام در بقیع باید در مجامع بین المللی مطرح شود، خاطر نشان کرد: اداره حرمین شریفین را که متعلق به تمامی مسلمانان است باید به شورایی از فرهیختگان، بزرگان و کارشناسان اسلام واگذار و از دست عده ای که بویی از اسلام نبرده اند، خارج شود که در این راستا باید بین مسلمانان هم افزایی وجود داشته باشد تا حریم شریفین از زیر یوغ آل سعود خارج گردد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۹۳


ارسال